رشد 10 درصدی قیمت سهام شرکت Ganfeng
تفاهم تولیدکننده چینی لیتیوم و شرکت تسلا

رشد 10 درصدی قیمت سهام شرکت Ganfeng

شرکت چینی Ganfeng Lithium، یکی از شرکت‌های بزرگ تولیدکننده لیتیوم در چین است که از سال 2010 سهام آن در بازار بورس Shenzhen نیز ارایه شد. این شرکت در سال‌های اخیر رشد بسیار مناسبی را شاهد بوده است. Ganfeng با چندین شرکت تابعه خود در چین تولید لیتیوم خود را به حد مناسبی رسانده است. این شرکت با تولید 500 تن لیتیوم بر سال (ظرفیت یک هزار تن بر سال) جزو شرکت‌های برتر در زمینه صادرات محصولات لیتیومی در چین محسوب می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی «فلزات آنلاین» شرکت Ganfeng اعلام داشته است که محصولات لیتیوم هیدروکساید خود را طی سال‌های 2018 تا 2020 به شرکت تسلا عرضه خواهد کرد. خبرها حاکی از آن است که سهام شرکت Ganfeng Lithium در روز 21 سپتامبر بیش از 10 درصد رشد داشت. به‌نظر می‌رسد که انتشار خبر افزایش تعاملات این شرکت با تسلا اثر مطلوبی بر سهام آن داشته است. قرارداد پیشنهاد شده به‌صورت بلندمدت بین 2 شرکت بسته شده است. این قرارداد اثر مثبتی بر سوددهی و نیز توسعه بیشتر Ganfeng خواهد داشت.

طبق اطلاعات حاصل از Benchmark Mineral Intelligence شرکت تسلا پیش‌بینی کرده است که بین ماه ژانویه 2018 تا مارس 2019 تولید باتری‌های مورد نیاز خود را به 26 گیگاوات ساعت برساند. این موضوع به معنای نیاز بیش از 20 هزار تن لیتیوم هیدروکساید در سال است. گفته می‌شود یکی از کارخانه‌های تولیدی شرکت تسلا در ایالت نوادای آمریکا هدف‌گذاری خود را برای تولید 35 گیگاوات ساعت باتری قرار داده که این موضوع به معنای نیاز به بیش از 28 هزار تن لیتیوم هیدروکساید است. در ضمن برنامه بعدی شرکت تسلا سرمایه‌گذاری 2 میلیارد دلاری در شانگهای چین برای تولید 500 هزار تن خودرو در سال است.

معامله Ganfeng-Tesla راهی برای اطمینان از تأمین مواد اولیه مورد نیاز باتری‌های خودروهای تسلا است؛ هر چند شرکت Ganfeng قادر است تنها بخشی از لیتیوم مورد نیاز شرکت تسلا را تأمین کند. شرکت تسلا قبلا اقدام به امضای قراردادی برای تأمین لیتیوم مورد نیاز خود با شرکت استرالیایی Kidman Resources کرده بود. در ضمن شرکت Ganfeng قراردادی را با شرکت ال‌جی کمیکال (LG Chem) به امضا رساند. گفته می‌شود شرکت ال‌جی کمیکال نیز حجم عرضه باتری تولیدی خود را تا سال 2025 به بیش از 2 برابر خواهد رساند و برای آن نیاز به محل‌ها و منابع تأمین مواد اولیه مطمئن خواهد داشت.

به‌نظر می‌رسد که شرکت Ganfeng با توجه به قراردادهای مذکور میزان تولید خود را افزایش خواهد داد. نمودار 1 تغییرات قیمت سهام شرکت Ganfeng را طی یک ماه اخیر نشان می‌دهد. چنان که پیداست قیمت‌ هر سهم این شرکت در روز 21 سپتامبر 2018 رشد سریعی را تجربه کرده است.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
ارزان‌فروشی چین در بازار لیتیوم کربنات صدای سایر عرضه‌کنندگان را درآورد
کاهش قیمت تمام‌شده، محرک رشد صنعت باتری‌ها
چشم‌انداز نیکل در صنعت باتری‌ها
باطری‌سازان، عمده متقاضیان بازار لیتیوم هستند
تلاش نماسکا در جهت جذب سرمایه‌ 400 میلیون دلاری برای تولید لیتیوم
جنجال داغ  عرضه و تقاضا در بازار لیتیوم
اختلاف در فروش سهام بزرگترین تولیدکننده لیتیوم جهان به شرکت‌های چینی
بازار لیتیوم نیازمند سرمایه‌گذاری 10 میلیارد دلاری در دهه آینده است
شرکت QMC بیشترین میزان سوددهی را در میان شرکت‌های لیتیومی دارد
۵ ماده حیاتی برای انرژی سبز کدامند؟
باتری‌ها بر بازار کبالت حکمرانی می‌کنند
روزهای پر رونق کبالت در جهان
طراحی روش نوین برداشت لیتیوم از شورابه‌ها
8 تولید کننده برتر لیتیوم معرفی شدند
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد آذربایجان
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 66 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: