جمهوری کنگو در صدر تولیدکنندگان الماس
نگاهی به برترین تولیدکنندگان الماس صنعتی در دنیا

جمهوری کنگو در صدر تولیدکنندگان الماس

اکثر افراد با شنیدن نام الماس بلافاصله جواهرات تزیینی به یاد می‌آورند، اما حقیقتی که در دنیای صنعت وجود دارد، فراتر از این‌ است. امروز چیزی بیش از 80 درصد الماس‌هایی که از استخراج معدنی حاصل می‌شوند برای استفاده در کاربردهای تزیینی و تجملاتی مناسب نیستند. این نوع الماس‌ها به الماس‌های صنعتی شهره هستند. این مواد سخت برای برش قطعات و نیز به‌عنوان ساینده‌ در صنعت کاربردهای فراوانی دارند و امروزه تقاضا برای این نوع الماس در سراسر دنیا در حال افزایش است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «فلزات آنلاین»، الماس صنعتی مصنوعی به‌دلیل ارزان قیمت‌ بودن نسبت به نوع طبیعی آن مورد توجه قرار دارد. در ضمن کیفیت الماس مصنوعی بسته به نوع تقاضا و کاربرد آن قابل دستکاری است؛ به‌عنوان مثال در آمریکا، حدود 98 درصد الماس صنعتی از طریق ساخت مصنوعی تأمین می‌شود.

مانند بسیاری از کالاهای صنعتی، چین در تولید الماس مصنوعی نیز درصدر قرار دارد. این کشور در سال گذشته بیش از 4 میلیون قیراط الماس تولید کرده است. آمریکا نیز یکی دیگر از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان بزرگ الماس صنعتی مصنوعی در جهان است. در حال حاضر در مجموع 15 کشور توانایی تولید الماس مصنوعی را دارند.

چنان که پیشتر اشاره شد بیشترین کابرد را الماس صنعتی مصنوعی در بازار دارد، اما الماس طبیعی نیز همچنان جایگاه خود را در دنیا حفظ کرده است. در ادامه 5 تولیدکننده برتر الماس صنعتی طبیعی در سال گذشته مورد بررسی قرار می‌گیرند.

1-  جمهوری دموکراتیک کنگو

حجم تولیدات معدنی: 19 میلیون قیراط

رتبه اول لیست تولیدکنندگان الماس طبیعی به جمهوری دموکراتیک کنگو تعلق دارد. در سال گذشته حجم تولید این محصول در کنگو 19 میلیون قیراط بود که نسبت به سال قبل از آن 8 میلیون قیراط رشد داشت. در ضمن میزان ذخیره معدنی این کشور برای الماس، حدود 150 میلیون قیراط برآورد شده است.

 

2 – روسیه

حجم تولیدات معدنی: 18 میلیون قیراط

میزان تولیدات الماس طبیعی روسیه در سال‌های 2016 و 2017 ثابت ماند و به‌میزان 18 میلیون قیراط بود. گفتنی است که تولید الماس در روسیه از سال 2012 که ذخیره معدنی جدیدی به نام Popigai کشف شد، بسیار مورد توجه قرار گرفت. کیفیت مواد معدنی محتوی الماس در این معدن برای کاربردهای صنعتی بسیار مناسب تشخیص داده شده‌اند.

 

3 – استرالیا

حجم تولیدات معدنی: 14 میلیون قیراط

سومین تولیدکننده برتر جهان در زمینه الماس، استرالیا است. این کشور در سال 2017، بیش از 14 میلیون قیراط الماس تولید کرد. مانند روسیه، معدن الماس مورد بهره‌برداری در این کشور برای کاربردهای صنعتی بسیار مناسب هستند. معدن Argyle یکی از معادن مهم استخراج الماس در استرالیا است.

 

4 – بوتسوانا (Botswana)

حجم تولیدات معدنی: 6 میلیون قیراط

بوتسوانا کشوری در شمال آفریقای جنوبی است. این کشور در سال 2017 حجم تولیدات الماس خود را به 6 میلیون قیراط رساند. نکته جالب توجه آنکه اقتصاد این کشور (با 2 میلیون نفر جمعیت) به صورت گسترده‌ای به الماس وابسته است. در حالی که در گذشته بوتسوانا از مزایای بسیاری از معادن الماس خود بهره‌مند شده بود، در حال حاضر از رکود تولید الماس با کیفیت جواهرآلات آسیب دیده است.

 

5 – آفریقای جنوبی

حجم تولیدات معدنی: 2 میلیون قیراط

آخرین کشور از این لیست کشور آفریقای جنوبی است. در سال گذشته، مانند سال قبل از آن حجم تولیدات 2 میلیون قیراط بود. شایان ذکر است که در سال 1871 میلادی، معادن De Beers و نیز Kimberly در این کشور مورد اکشافات قرار گرفتند. در حال حاضر معدن De Beers توسط شرکت Anglo American مورد بهره‌برداری قرار دارد؛ گفتنی است این شرکت بزرگترین تولیدکننده الماس در جهان است.

 

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
آینده صنعت ایران در گرو تعاملات سیاسی دولتمردان است
عامل اصلی انفجار کوره ارز، ناپختگی اقتصادی است
ارزش 43 میلیارد دلاری تولیدات معدنی کانادا
«کمک صادراتی» نقطه اتصال زنجیره فولاد است
امکان رشد قیمت الماس در سال 2018
ایجاد کنسرسیوم، مشکل معادن کوچک را حل می‌کند
انطباق نرخ بهره بانکی و تورم اشتغال‌زا است
ایران تنها تولیدکننده میراگر در خاورمیانه
نوآوری محصول، توسعه اقتصادی می‌آورد
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: