واله به‌دنبال تقویت پایگاه خود در آسیا
بزرگ‌ترین معادن سنگ آهن دنیا در اختیار شرکت واله

واله به‌دنبال تقویت پایگاه خود در آسیا

واله بزرگ‌ترین تولیدکننده سنگ آهن دنیا در سال 2017 بود. این شرکت در برزیل واقع شده و عمده سنگ آهن استخراج شده خود را از معادن این کشور کسب می‌کند. بخش عمده‌ای از بازار مصرف واله مربوط به آسیا می‌شود، از همین‌ رو این شرکت طی سال‌های اخیر به‌دنبال تقویت پایگاه خود در کشورهای آسیا و منطقه خاورمیانه است.

شرکت واله در سال 1943 در برزیل شکل گرفت. دفتر مرکزی شرکت بین‌المللی واله در ریو دو ژانیروی برزیل واقع است. این شرکت بزرگ‌ترین تولیدکننده سنگ آهن دنیا در سال 2017 بود، شرکت واله علاوه بر فعالیت در حوزه معدن‌کاری به فعالیت در حوزه‌های حمل‌ونقل، انرژی و ذوب فلزات نیز می‌پردازد، اما اصلی‌ترین زمینه فعالیت شرکت واله معدن‌کاری است.

به‌گزارش فلزات آنلاین، واله مالک تمام یا بخشی از بزرگ‌ترین معادن سنگ آهن جهان است. این شرکت علاوه بر استخراج سنگ آهن یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان گندله سنگ آهن در دنیا به‌شمار می‌رود که دارای 9 واحد گندله‌سازی در برزیل، 2 واحد در عمان و دارای 25 درصد سهام 2 واحد دیگر گندله‌سازی در چین نیز هست. همچنین 50 درصد سهام سامارکو نیز به این شرکت تعلق دارد. در مجموع شرکت واله بزرگ‌ترین تأمین‌کننده ماده اولیه صنعت فولاد دنیا است.

 

رفاه و توسعه پایدار، نیازمند تولید معدنی

شرکت واله بزرگ‌ترین تولیدکننده سنگ آهن و نیکل در دنیا است، همچنین این شرکت یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان معدنی مس، منگنز و فروآلیاژها در دنیا نیز به شمار می‌رود. شرکت واله معتقد است معدن‌کاری فعالیتی ضروری برای داشتن جامعه‌ای مدرن است، زیرا تمام لوازم مدرن دنیا از قبیل تلفن‌های همراه، هواپیما، سازه‌های ساختمانی و... وابسته به تولید معدنی هستند و در واقع زندگی مدرن بدون تولید معدنی امکان‌پذیر نیست. این شرکت مأموریت خود را تبدیل منابع طبیعی به ایجاد رفاه و توسعه پایدار در جامعه قرار داده است.

قسمت عمده‌ای از فعالیت شرکت واله در زمینه سنگ آهن بر معادن برزیل متمرکز شده است. این شرکت در سال 2017 با برداشت از 8 معدن سنگ آهن در مجموع 366 میلیون و 500 هزار تن سنگ آهن (آهن محتوی) استخراج کرد.

معدن Serra Norte، بزرگ‌ترین معدن تحت بهره‌برداری این شرکت در سال 2017 بود که شرکت واله در این سال معادل 142 میلیون و 700 هزار تن سنگ آهن از این معدن استخراج کرد. این معدن یکی از بزرگ‌ترین معادن سنگ آهن در دنیا است که به‌علت عیار بالای سنگ آهن و کیفیت بالای سنگ تولیدی از پربازده‌ترین معادن سنگ آهن در دنیا به‌شمار می‌رود.

تأثیر بازار چین بر شرکت واله

همان‌طور که گفته شد شرکت واله علاوه بر تولید سنگ آهن در زمینه معادن مس، نیکل و... در زمینه‌هایی ازجمله حمل‌ونقل، انرژی و... نیز به فعالیت می‌پردازد، اما 71.2 درصد از درآمد خالص این شرکت در سال 2017 از استخراج سنگ معدن و تولید گندله سنگ آهن حاصل شد. همین امر نشان از اهمیت بازار سنگ آهن برای این شرکت دارد. در واقع تقاضای جهانی فولاد تعیین‌کننده درآمد شرکت واله است.

چین بزرگ‌ترین بازار مصرف شرکت واله است که در سال 2017 حدود 74 درصد از فروش دریایی سنگ آهن این شرکت به چین بود. همچنین 55 درصد از کل فروش سنگ آهن این شرکت نیز به مقصد چین بود. همین امر موجب شده تا هرگونه تغییر اقتصادی چین بتواند تأثیر به‌سزایی در سودآوری این شرکت داشته باشد. از همین‌ رو این شرکت برای تحکیم بازار خود در چین اقدام  به خرید 25 درصد سهام 2 واحد گندله‌سازی در این کشور کرده است. 

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد آذربایجان
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 66 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: