آزمون و خطا در صنعت جایز نیست
عزیز قنواتی، مدیر عامل شرکت فولاد امیرکبیر کاشان

آزمون و خطا در صنعت جایز نیست

تکمیل و توسعه زیرساخت‌های کشور از اصلی‌ترین اهداف در راستای چشم‌انداز 1404 به‌شمار می‌رود. باتوجه به مقاصد کشور درتولید و توسعه نیاز به گسترش حمل‌ونقل ریلی بیش از پیش در کشور احساس می‌شود. شرکت فولاد امیرکبیر کاشان در راستای انجام این مهم، اقدام به تکمیل جاده ریلی شرکت مذکور و اتصال به شبکه سراسری کرده است. این طرح علاوه بر توسعه حوزه حمل و نقل در راستای افق 1404، پیامدهایی از جمله کاهش آلودگی زیست‌محیطی و صرفه‌جویی در انرژی ناشی از توزیع محصولات را نیز به‌همراه دارد.

طرح توسعه جاده ریلی و اتصال به شبکه سراسری علاوه بر توسعه اهداف استراتژیک در راستای چشم‌انداز 1404، به‌منظور کاهش هزینه‌های حمل و نقل، آلایندگی‌های زیست‌محیطی، حل معضل ترافیک و تصادفات جاده‌ای و تسریع در امور انتقال محصولات به بنادر کشور جهت صادرات و مراکز داخلی انجام ‌پذیرفته است. با تکمیل و اتمام این طرح، شرکت فولاد امیرکبیر کاشان به شبکه حمل و نقل بین‌المللی متصل شده و به‌طور حتم نیازهای داخل و صادرات کشور را با سرعت و سهولت بیش‌تری پاسخ خواهد داد. توسعه جاده ریلی و اتصال به شبکه سراسری کشور بر اساس درخواست شرکت فولاد امیرکبیر صورت گرفته که با طراحی و راه‌اندازی توسط سازمان‌های مربوطه انجام شد؛ به‌نحوی که این طرح از دستاوردهای مهم سال‌های گذشته شرکت و استان به‌شمار می‌رود.

شرکت فولاد امیرکبیر کاشان توانست با اقدامات موثر خود در راستای تعالی و پیشرفت صنعت کشور، به نتایج قابل قبولی دست یابد به‌طوری که تمامی فعالیت‌های آن در راستای اقتصاد مقاومتی انجام پذیرفته و با رکوردهای خوبی از ابتدای سال همراه بوده است. قطع وابستگی و عدم واردات کالاهای قابل تولید در کشور با قیمت مناسب از اهداف کلی شرکت به‌شمار می‌رود که در این راستا افزایش بهره‌بری نیروی انسانی و تجهیزات در کنار استفاده از دانش بومی و کارشناسان داخلی موجود در واحد تولیدی جهت شناسایی واحدهای قابل رشد در کشور از اقدامات موثر جهت توسعه و گسترش زیرساخت‌های کشور محسوب می‌شود. تمامی اهداف گفته شده با به‌کارگیری متخصصان داخلی فعال در شرکت‌های بزرگی مانند فولاد مبارکه انجام پذیرفته است که موجب افتخار ایران و ایرانی است. ظرفیت اسمی گالوانیزه شرکت، از 100 هزار تن با افزایش یکنواخت به 150 هزار تن خواهد رسید که نسبت به سنوات گذشته با افزایش 20 هزار تنی همراه است. هدف 200 هزار تن در سال آینده نشان‌دهنده افزایش ظرفیت و بهره‌وری در وضعیت بحرانی کشور خواهد بود.

شرکت فولاد امیرکبیر کاشان به‌عنوان الگوی نمونه تولیدی کشور توانسته است به تمامی چالش‌های اقتصادی و تولیدی فعلی کشور فائق آمده و با ثبت رکوردهای بی‌نظیر در تمامی خطوط تولیدی مانند نورد سرد، توان و قدرت توسعه خود و کشور را بیش از پیش عیان سازد. امروزه شرکتی که به تمام تهدید‌ها، فرصت‌ها، بازار رقابتی و نقاط ضعف و قوت خود توجه کرده و امکانات خود شامل نیروی انسانی، تجهیزات و شرکای تجاری را بشناسد، می‌تواند از مشکلات و بحران موجود عبور کند. شرکت‌های بزرگی مانند فولاد مبارکه با تعیین اهداف بزرگ و سابقه موفق خود  توانستند الگوی مناسبی برای این واحد به‌شمار رفته و موجب پیشرفت آن شوند. بنابراین الگوبرداری مناسب از اقدامات مهم هر شرکتی به‌شمار می‌رود که در این مقطع حساس کنونی، تمامی واحدهای تولیدی کشور باید همت کرده و با افزایش تولید و بهره‌بری و ظرفیت‌های داخلی و اعتماد به نیروهای کشور و کمک مسؤولان در عدم صدور دستورالعمل‌های غیرسازگار با واحدهای صنعتی، گام‌های موثری در راستای اقتصاد مقاومتی بردارند.

شرکت فولاد امیرکبیر کاشان توانست با اقدامات خود در راستای تعالی و پیشرفت  صنعت کشور، به نتایج قابل قبولی دست یابد به‌طوری که تمامی فعالیت‌های آن در راستای اقتصاد مقاومتی انجام پذیرفته و با رکوردهای خوبی از ابتدای سال همراه بوده است

تنظیم بازار به‌معنای ایجاد قوانین و مقررات سازگار با شرایط تمامی واحدهای تولیدی و صنعتی کشور است. مکانیزم عرضه و تقاضا در سایر کشورهای دنیا تعیین‌کننده تنظیم بازا بوده که این موضوع در کشور ما و با ورود مسؤولان و سازمان‌ها موجب بی‌نظمی و تغییرات جزیی و هدایت نادرست شده است. با تنظیم بازار بر اساس اصول اقتصادی، علمی و تجاری می‌توان به نتایج قابل قبول و منطقی دست یافت که این امر در کشور ما کمتر دیده می‌شود. راهکار حل این مشکل در مشورت دولت و سیاست‌گذاران با سازمان‌ها، انجمن‌ها و افراد متخصص و کارشناس مربوطه است؛ به‌نحوی که با ابلاغ بخشنامه‌های موثر و کاربردی خود بتوانند موجبات سود و پیشرفت سازندگان و تولیدکنندگان داخلی را فراهم آورند. آزمون و خطا در صنعت جایز نبوده و موجب تضعیف و ورشکستگی واحدهای تولیدی کشور خواهد شد بنابراین تنظیم بازار قواعد خاص خود را دارد که تنها با نظرات تولیدکنندگان و تجار قابل انجام است تا آسیبی به واحدهای تولیدی و مردم نرسد.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
نوار موفقیت‌های فولاد امیرکبیر، تداوم دارد
اهدای خون توسط جمعی از پرسنل و مدیران شرکت فولاد امیرکبیر کاشان
موفقیتی دیگر برای شرکت فولاد امیرکبیر کاشان
حمل انبوه ریلی محصولات ذوب آهن اصفهان
کسب نشان زرین استقامت ملی توسط شرکت فولاد امیرکبیر کاشان
تمامی خطوط تولید فولاد امیرکبیر کاشان رکوردار شدند
رکورد تولید روزانه خط نورد در فولاد امیر کبیر کاشان شکست
ورود بنگاه‌های اقتصادی به مقوله سازندگی، مسئولیت اجتماعی این واحدهاست
تولید فولاد امیرکبیر کاشان در سال گذشته، 20 درصد بیشتر شد
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد آذربایجان
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
شماره 105 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 105 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ بهرام سبحانی/ رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد

شماره 104 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 104 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ منصور یزدی‌زاده/ مدیرعامل شرکت ذوبآهن اصفهان

شماره 103 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 103 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ بهرام شکوری/ رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران

شماره 102 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 102 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ عبدالوهاب سهل‌آبادی/ رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران

شماره 101 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 101 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ عزیزاله عصاری/ مدیرعامل هلدینگ سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

کلیه حقوق این سایت متعلق به ماهنامه اخبار فلزات بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: