فساد در واگذاری «المهدی» دروغ است
معاون سازمان خصوصی سازی

فساد در واگذاری «المهدی» دروغ است

معاون سازمان خصوصی‌سازی با تاکید بر محرز بودن سلامت و شفافیت همه واگذاری‌های سازمان خصوصی‌سازی تاکید کرد: تا به امروز هیچ ایراد و اتهامی درباره واگذاری‌های سازمان خصوصی سازی در هیچ نهاد و محکمه‌ای تأیید و تصدیق نشده است.

داوود خانی معاون سازمان خصوصی‌سازی در گفت‌وگو با خبرنگار بورس خبرگزاری فارس، پیرامون برخی اظهار نظرها مبنی بر بازگشت احتمالی مجتمع آلومینیوم المهدی و طرح هرمزال به دولت گفت: از جزییات این موضوع اطلاعی در دست نیست، اما باید پرسید، چگونه می‌شود وقتی پرونده‌ای که در هیات داوری یکبار مطرح و رأی قطعی در مورد آن صادر شده، چرا باید دوباره بر سر همان موضوع دعوای دیگری مطرح کرد و از رأی صادر شده تمکین نمی‌شود.

وی افزود: اشخاصی که مدعی شفافیت و عدالت هستند، چگونه جسارت عدم تمکین به قانون را با زیر پا گذاشتن رأی هیات داروی به دست آورده‌اند و این موضوع از کجا نشأت می‌گیرد.

خانی با طرح این پرسش که عدم تمکین به قانون را به گفته او اشخاص مدعی شفافیت و عدالت از کجا به دست می‌آورند، افزود: اگر قرار بر تکرار دائمی اغراض شخصی عده‌ای باشد، سنگ روی سنگ بند نخواهد شد. بنابراین اینکه همواره بر روی تکرار اتهامی که یکبار با رأی قطعی هیات داوری فرجام آن اعلام شده، پافشاری شود با شک و تردید مواجه است.

معاون برنامه ریزی، توسعه منابع و امور پشتیبانی سازمان خصوصی‌سازی پیگیری منافع شخصی و گروهی از سوی به گفته وی اشخاصی که از آرای قانونی تمکین نمی‌کنند، را مورد اشاره قرار داد و گفت: شاید انگیزه چنین اشخاصی بافتن کلاهی از نمد واگذاری‌هایی است که پیش از این در سوابق این افراد امکان ظهور و بروز داشته است.

خانی پیرامون فرایند برخورد سازمان خصوصی‌سازی با عدم تسویه اقساط از سوی خریداران دارایی‌های واگذار شده عنوان کرد: اگر خریداری اقساط خود را پس از واگذاری پرداخت نکرد، ترتیباتی که باید با وی بر اساس قرارداد منعقد شده رفتار کرد، در متن قرارداد و یا دستور العمل‌های واگذاری دیده شده است.

سازمان خصوصی‌سازی بر اساس وظایف اساسنامه‌ای خود از فرایند واگذاری‌ها صیانت کرده و تمام قد در برابر هر نهاد و ارگان و یا اشخاصی که مشمول جبران ضرر و زیان دولت بوده‌اند، ایستاده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه لازم نیست، اشخاص یا نمایندگانی وظیفه سازمان خصوصی‌سازی را به متولیان آن یاد بدهد، گفت: عده ای «فضولتاً» می‌خواهند حرف‌هایی بر زبان برانند که منجر به زیان دولت شود.»

وی ادامه داد: سازمان خصوصی‌سازی از هر شخص و نهاد و مسئولی نسبت به فرایند واگذاری‌ها آگاه تر بوده و از آن صیانت می‌کند و رفتار سلبی یا قهری و حتی همراه با رأفت خود نسبت به اقساط عقب افتاده خریداران را مورد سنجش قرار می‌دهد، بنابراین لزومی به بررسی و یا جستجو در اطلاعات نهانی سازمان خصوصی‌سازی نیست.

خانی با بیان اینکه هیچ شبه‌ای در فرایند واگذاری مجتمع آلومینیوم المهدی وجود نداشته و ندارد، با این جمله که باید پرونده واگذاری مذکور را بست، تصریح کرد: هر شخصی که نسبت به واگذاری مجتمع المهدی اعتراضی دارد، به نوعی از عناد با واگذاری‌ها سخن می‌گوید، زیرا هیات واگذاری و نهادهای نظارتی این واگذاری را تأیید کرده‌اند.

وی گفت: سازمان خصوصی‌سازی به‌عنوان یک دستگاه اجرایی به وظایف خریدار واقف بوده و هیچ کسی مطلع‌تر و آگاه تر از سازمان خصوصی سازی نسبت به واگذاری‌ها وجود ندارد، بنابراین نیاز به دلسوزی بی منطق از سوی اشخاص وجود ندارد.

خانی به حواشی و انتقادهای پس از واگذاری‌های صورت گرفته به بخش خصوصی واقعی انتقاد کرد و افزود: چنانچه واگذاری‌ها به نهادهای شبه دولتی یا ارگان‌های نظامی و خصولتی صورت می‌گرفت، به طور حتم این موج از اعتراض‌ها وجود نداشت.

این مقام مسئول پیرامون اظهارات مختلف از جمله شائبه اسناد مالکیت زمین‌های کشت و صنعت دشت مغان و ادعای دادستان اردبیل مبنی بر دخیل بودن مسئولان سازمان خصوصی سازی در زمینه واگذاری مجتمع گوشت اردبیل گفت: آماده سازی شرکت‌های قابل واگذاری از سوی کارشناسان دادگستری و تصمیم گیری در مورد آن نیز در هیات واگذاری صورت می‌گیرد و سازمان خصوصی‌سازی به نوعی در جایگاه دبیرخانه ایستاده است.

وی گفت: تا به امروز هیچ ایرادی به واگذاری‌های سازمان خصوصی‌سازی در هیچ مرجع و نهادی وجود نداشته و هیچ اتهامی بر علیه این سازمان در دادگاه‌های کشور به تأیید نرسیده است.

بنابراین تمامی واگذاری‌های سازمان خصوصی‌سازی از سلامت و شفافیت کامل برخوردار بوده و و واگذاری کشت و صنعت دست مغان نیز در کمال صحت و رعایت پیش نیازها در فضای رقابتی و شفاف و همچنین چارچوب‌های قوانین انجام و برنده آن تعیین شده است.

معاون سازمان خصوصی‌سازی یادآور شد: واگذاری‌های صورت گرفته به بخش خصوصی همواره آماج تهدید و تهمت بوده و تمامی اتهام‌های عنوان شده دروغی بیش نیست که منشا آن وجود فساد افرادی است که آن را مطرح می‌کنند و از سعه صدر سازمان خصوصی‌سازی سو استفاده می‌کنند.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد آذربایجان
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 66 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: