فاز دوم کارخانه طلای زرشوران تکاب احداث می‌شود
فرماندار تکاب:

فاز دوم کارخانه طلای زرشوران تکاب احداث می‌شود

فرماندار تکاب از راه‌اندازی فاز دوم طرح توسعه کارخانه طلای زرشوران این شهرستان خبر داد و گفت: با اتمام احداث این فاز، 700 فرصت شغلی جدید در این منطقه ایجاد می‌شود.

به گزارش فلزات آنلاین و به نقل از پانا، علی مکرمی افزود: قرارداد همکاری برای احداث فاز دوم این کارحانه با مشارکت سازمان گسترش معادن و صنایع معدنی کشور به میزان پنج هزار میلیارد ریال امضا شده و عملیات اجرایی این طرح به زودی آغاز می‌شود.
وی با بیان اینکه بیکاری جوانان تحصیل کرده از مهمترین مشکلات تکاب است، ادامه داد: با راه‌اندازی فاز دوم طرح توسعه کارخانه طلای زرشوران، میزان اشتغال در این کارخانه تا 2 برابر افزایش یافته و به یکهزار و 400 نفر خواهد رسید.
وی اضافه کرد: وجود بزرگترین معدن طلای خاورمیانه در زرشوران که 30 درصد از ذخایر طلای کشور در آن نهفته است، به‌عنوان مهمترین شاخصه این شهرستان به شمار می‌رود.
فرماندار تکاب با بیان اینکه معادن و کارخانه‌های طلا فرصت مناسبی برای اشتغال جوانان به‌شمار می‌رود، بیان کرد: هم اینک یک‌هزار و 886 نفر در معادن طلای زرشوران و آق دره مشغول به کار هستند.
مکرمی بیان کرد: در حال حاضر حدود 700 نفر در معدن و کارخانه طلای زرشوران مشغول به کار هستند که بیشتر آنان را افراد بومی منطقه تشکیل می‌دهند.
وی گفت: تولید طلا در این واحد بزرگ صنعتی و معدنی با اجرای مرحله توسعه کارخانه طلای زرشوران، از یک تن به سه تن در سال خواهد رسید و در مراحل بعدی نیز تولید طلا در زرشوران تا پنج تن قابل افزایش است.
سرمایه‌گذاری طرح توسعه کارخانه زرشوران در مرحله نخست سه هزار میلیارد ریال است که در نهایت به پنج هزار میلیارد ریال در سه سال افزایش می‌یابد.
فناوری مورد استفاده در احداث فاز دوم کارخانه طلای زرشوران اکسیداسیون تحت فشار بوده که از سوی یک شرکت صاحب نام بین‌المللی از آفریقای جنوبی تامین می‌شود.
عیار متوسط در این معدن چهار ppm (قسمت در میلیون) است که تلاش‌ها برای افزایش تولید آن ادامه دارد.
مرحله نخست طرح ساخت کارخانه فرآوری و استحصال طلای زرشوران با سرمایه‌گذاری حدود 2 هزار میلیارد ریال و ظرفیت اسمی تولید سالانه سه تن طلا در آبان سال 1393 با حضور معاون اول رییس‌ جمهوری به بهره‌برداری رسید.
معدن طلای زرشوران از بزرگترین معادن طلای کشور و کارخانه تولید و فرآوری طلای زرشوران نیز به‌عنوان بزرگترین واحد صنعتی فرآوری طلا در خاورمیانه مطرح است.
شهرستان تکاب با دارا بودن ذخایر غنی معادن سنگ‌های زینتی و ساختمانی به‌عنوان قطب معدنی در استان آذربایجان غربی شناخته می‌شود به‌طوری‌که هم اکنون 23 معدن سنگ نیز در این شهرستان فعال است.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد آذربایجان
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 66 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: