فاز دوم کارخانه طلای زرشوران تکاب احداث می‌شود
فرماندار تکاب:

فاز دوم کارخانه طلای زرشوران تکاب احداث می‌شود

فرماندار تکاب از راه‌اندازی فاز دوم طرح توسعه کارخانه طلای زرشوران این شهرستان خبر داد و گفت: با اتمام احداث این فاز، 700 فرصت شغلی جدید در این منطقه ایجاد می‌شود.

به گزارش فلزات آنلاین و به نقل از پانا، علی مکرمی افزود: قرارداد همکاری برای احداث فاز دوم این کارحانه با مشارکت سازمان گسترش معادن و صنایع معدنی کشور به میزان پنج هزار میلیارد ریال امضا شده و عملیات اجرایی این طرح به زودی آغاز می‌شود.
وی با بیان اینکه بیکاری جوانان تحصیل کرده از مهمترین مشکلات تکاب است، ادامه داد: با راه‌اندازی فاز دوم طرح توسعه کارخانه طلای زرشوران، میزان اشتغال در این کارخانه تا 2 برابر افزایش یافته و به یکهزار و 400 نفر خواهد رسید.
وی اضافه کرد: وجود بزرگترین معدن طلای خاورمیانه در زرشوران که 30 درصد از ذخایر طلای کشور در آن نهفته است، به‌عنوان مهمترین شاخصه این شهرستان به شمار می‌رود.
فرماندار تکاب با بیان اینکه معادن و کارخانه‌های طلا فرصت مناسبی برای اشتغال جوانان به‌شمار می‌رود، بیان کرد: هم اینک یک‌هزار و 886 نفر در معادن طلای زرشوران و آق دره مشغول به کار هستند.
مکرمی بیان کرد: در حال حاضر حدود 700 نفر در معدن و کارخانه طلای زرشوران مشغول به کار هستند که بیشتر آنان را افراد بومی منطقه تشکیل می‌دهند.
وی گفت: تولید طلا در این واحد بزرگ صنعتی و معدنی با اجرای مرحله توسعه کارخانه طلای زرشوران، از یک تن به سه تن در سال خواهد رسید و در مراحل بعدی نیز تولید طلا در زرشوران تا پنج تن قابل افزایش است.
سرمایه‌گذاری طرح توسعه کارخانه زرشوران در مرحله نخست سه هزار میلیارد ریال است که در نهایت به پنج هزار میلیارد ریال در سه سال افزایش می‌یابد.
فناوری مورد استفاده در احداث فاز دوم کارخانه طلای زرشوران اکسیداسیون تحت فشار بوده که از سوی یک شرکت صاحب نام بین‌المللی از آفریقای جنوبی تامین می‌شود.
عیار متوسط در این معدن چهار ppm (قسمت در میلیون) است که تلاش‌ها برای افزایش تولید آن ادامه دارد.
مرحله نخست طرح ساخت کارخانه فرآوری و استحصال طلای زرشوران با سرمایه‌گذاری حدود 2 هزار میلیارد ریال و ظرفیت اسمی تولید سالانه سه تن طلا در آبان سال 1393 با حضور معاون اول رییس‌ جمهوری به بهره‌برداری رسید.
معدن طلای زرشوران از بزرگترین معادن طلای کشور و کارخانه تولید و فرآوری طلای زرشوران نیز به‌عنوان بزرگترین واحد صنعتی فرآوری طلا در خاورمیانه مطرح است.
شهرستان تکاب با دارا بودن ذخایر غنی معادن سنگ‌های زینتی و ساختمانی به‌عنوان قطب معدنی در استان آذربایجان غربی شناخته می‌شود به‌طوری‌که هم اکنون 23 معدن سنگ نیز در این شهرستان فعال است.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد آذربایجان
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
شماره 105 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 105 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ بهرام سبحانی/ رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد

شماره 104 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 104 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ منصور یزدی‌زاده/ مدیرعامل شرکت ذوبآهن اصفهان

شماره 103 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 103 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ بهرام شکوری/ رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران

شماره 102 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 102 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ عبدالوهاب سهل‌آبادی/ رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران

شماره 101 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 101 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ عزیزاله عصاری/ مدیرعامل هلدینگ سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

کلیه حقوق این سایت متعلق به ماهنامه اخبار فلزات بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: