رشد 45 درصدی حجم پوشش‌­های بیمه‌­ای و تضمینی صندوق
مجمع عمومی صندوق ضمانت صادرات ایران برگزار شد

رشد 45 درصدی حجم پوشش‌­های بیمه‌­ای و تضمینی صندوق

مجمع عمومی عادی سالیانه صندوق ضمانت صادرات ایران برای بررسی صورت‌های مالی سال 1396 با حضور معاونان وزیر صنعت، معدن و تجارت، اموراقتصادی و دارایی و دادگستری تشکیل شد.

به گزارش پایگاه خبری فلزات آنلاین و به نقل از شاتا،مجمع عمومی عادی سالیانه صندوق ضمانت صادرات ایران برگزار شد. در این جلسه، رئیس هیات مدیره صندوق ضمانت صادرات ایران، گزارشی از عملکرد هیات مدیره در سال 1396 ارائه کرد.

سیدکمال سیدعلی با اشاره به نقش صندوق در ضربه‌گیری ریسک‌های تجارت بین‌المللی برای صادرکنندگان ایرانی، از رشد 45 درصدی عملکرد صندوق در سال 96 نسبت به مدت مشابه سال 1395 خبرداد و گفت: حجم پوشش ‌های بیمه‌­ای و تضمینی صندوق در سال 1396، با 45 درصد رشد نسبت به سال قبل، به 74،787 میلیارد ریال رسید که این میزان پوشش، به نسبت صادرات غیرنفتی در مقایسه با موسسات همتا، صندوق را در رده دوم اعضا کلوپ پراگ قرار داده است.

وی بخش عمده این رشد را ناشی از سیاست‌های بازاریابی جهت ترغیب شرکت­‌های جدید صادراتی به استفاده از پوشش‌های بیمه‌­­ای عنوان کرد و افزود: با اجرای این سیاست‌ها، ارزش بیمه­ نامه­‌های کوتاه مدت صادره طی این سال، 152 درصد بهبود یافت. بدین ترتیب صندوق با افزایش درآمدهای عملیاتی و غیر عملیاتی توانست بیش از 2،238 میلیارد ریال سود را در صورت‌های مالی سال جاری خود به ثبت رساند.

به گفته رئیس هیات مدیره صندوق ضمانت صادرات ایران طی سال گذشته، برای اولین بار در طول عمر صندوق، قرارداد اتکائی با کنسرسیومی از معتبرترین شرکت‌های بیمه اتکائی جهان منعقد شد که این امر، پس از بازدید تیمی از کارشناسان خبره این شرکتها از فعالیتهای اعتبارسنجی و صدور بیمه نامه و تایید دانش فنی و تخصصی صندوق در این حوزه ها میسر شد.

سیدعلی افزود: انعقاد این قرارداد که ظرفیت ریسک پذیری صندوق را افزایش خواهد داد، امکان ارائه پوشش بیشتر را طی سال جاری در صورت بهبود شرایط سیاسی موجود فراهم خواهد آورد.

سیدعلی میزان تعهدات جاری و سر رسید نشده صندوق در سال مالی مورد نظر را بالغ بر 83 هزار و 255 میلیارد ریال اعلام کرد و از پرداخت 658 میلیارد ریال خسارت به سیستم بانکی و صادرکنندگان ایرانی در سال 1396 خبر داد.

وی چالش‌های عمده صندوق در سال جاری را سیاست‌های جدید ارزی کشور و تغییر نرخ بازپرداخت تسهیلات ارزی برای صادرکنندگان، ریسکهای ناشی از انتقال ارز و تحریم یک‌جانبه آمریکا و به‌طورکلی افزایش ریسک‌های محیط کسبوکار صندوق عنوان کرد.

شبکه تبادل اطلاعات برای بیمه گران اعتبار صادراتی است که صندوق و 37 کشور درحال توسعه از اعضای فعال آن به شمار می‌روند.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
بنگاه‌های کوچک و متوسط برگ برنده ایران
اولویت اصلی دولت دوازدهم، رفع مشکلات حوزه اقتصاد است
سوابق خوب ایران در ایفای تعهدات بین‌المللی و پرداخت بدهی‌‌ها
بندر، شاهراه صادرات
در صادرات ناموفق هم نبودیم
صادرکنندگان در برابر نوسانات نرخ ارز بیمه می‌شوند
کاهش ریسک سرمایه‌گذاری در کشور پس از برجام
صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی، 13 ضمانتنامه و بیمه‌نامه صادر کرد
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد آذربایجان
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 66 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: