پلی میان صنعت و دانشگاه
برگزاری هفتمین همایش بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در معدن و صنایع معدنی ایران

پلی میان صنعت و دانشگاه

هفتمین همایش بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در معدن و صنایع معدنی ایران در مصلی تهران از روز سه‌شنبه هفدهم مهر ماه تا روز پنج‌شنبه نوزدهم مهر ماه با حضور شرکت‌های بزرگ و کوچک معدنی کشور برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری فلزات آنلاین در مراسم افتتاح هفتمین همایش بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در معدن و صنایع معدنی ایران که در مصلی برگزار شد، صالحی دبیر کنفرانس به ارائه گزارشی پرداخت. وی گفت: این نخستین باری است که همایش ریخته گری، متالورژی، imat، همزمان با همایش سرمایه‌گذاری معدنی برگزار می‌شود. وی افزود: امید است این دست کنفرانس ها، پلی میان صنعت و دانشگاه برقرار کند.

در ادامه صالحی اسپانسرهای اصلی این همایش را معرفی کرد که عبارت بودند از: شرکت ملی صنایع مس ایران، هلدینگ میدکو، شرکت معدنی و صنعتی چادرملو، شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر، گسترش صنایع ماهان، شرکت سرمایه گذاری پارسیان و شرکت آهن و فولا  غدیر ایرانیان

 

چالش‌های بخش صنعت و اقتصاد کشور راه حل دارند

در ادامه مراسم افتتاحیه دکتر نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران به ارائه سخنرانی پرداخت. وی گفت: ما در تشکیل نهادهای علمی و انجمن‌ها موفق بوده‌ایم؛ اما این نهادها به مرجعی برای مشورت تصمیم گیران بدل نشده‌اند. در طول سالیان گذشته، در مواردی از پتانسیل های انجمن ریخته گری و متالورژی  بهره گرفته شده است که از مهمترین آن‌ها می‌توان به آسیب شناسی و بررسی وضعیت صنعت مس و فولاد اشاره کرد. این آسیب شناسی در سایر حوزه‌های آلومینیوم، طلا، سرب و روی نیز ادامه دارد.

وی افزود: چالش‌های که امروز صنعت و اقتصاد کشور را درگیر خود کرده، بزرگ هستند؛ اما راه حل دارند. ایران پتانسیل عظیمی از نیروی انسانی با سطوح علمی بالا دارد. باید از این پتانسیل به‌خوبی بهره گرفته شود. چالش‌های کنونی کشور در حوزه‌های مختلف همچون آب، محیط زیست و .... بارها توسط کارشناسان مطرح شده بود؛ هرچند مورد توجه قرار نگرفت.

رئیس دانشگاه تهران در ادامه گفت: ما در تلاش هستیم تا از بخشی‌نگری به سوی نگاه کلان پیش برویم و این نگاه در عملکرد ما اثرگذار باشد. بدون شک استفاده از نیروهای دانشگاهی و تعامل سازنده میان دانشگاه و صنعت نتایج مثبتی را به دنبال خواهد داشت که از جمله این نتایج مثبت می توان به توسعه تکنولوژی اشاره کرد. توسعه تکنولوژی نیاز کنونی کشور است و نتایج مثبتی همچون کاهش هزینه‌های تولید و بهره وری بالاتر را به دنبال دارد.

 

معدن کمترین تاثیرپذیری از تحریم را دارد

در ادامه مراسم افتتاح اسماعیلی دهج به ایراد سخنرانی پرداخت، وی گفت: معدن، بخش مظلوم کشور ماست. به محضی که حادثه‌ای در این بخش، رخ دهد، سر و صداها آغاز می‌شود. بخش معدن از اهمیت ویژه ای در اقتصاد کشور برخوردار است، موتور محرک صنعت است و باید مورد توجه بیشتری قرار گیرد. وی افزود: بخش معدن در دوران تحریم، کمترین اثرپذیری را از شرایط خواهد داشت؛ چراکه در این حوزه تولیدکننده هستیم. همین موضوع نیز حکایت از اهمیت ویژه آن دارد.

دهج ادامه داد: یک فعال معدنی در معرض ریسک‌های متعددی در قبال سلامتی و سرمایه خود است با این وجود همواره مورد اتهام قرار دارد. در صورتی که فعالان این حوزه با توجه به زحماتی که متحمل می‌شوند، باید مورد احترام ویژه ای قرار گیرند.

قانون نظام مهندسی معدن در سال ۸۱ در مجلس به تصویب رسید. نظام مهندسی معدن در دوره‌های گذشته، جایگاه ویژه‌ای را به‌عنوان یک NGO به خود اختصاص داده است. البته کمبودهایی هم دارد. اما انتظار می‌رود که مورد حمایت همه جانبه اعضا قرار گیرد تا مشکلات برطرف شوند. در نهایت نیز به عنوان بازوی اجرایی خوب به فعالان معدنی خدمت کند.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
انعقاد 5 تفاهم‌نامه با مراکز پژوهشی
تشکل‌ها بازوی مشورتی دولت هستند
پایداری تولید و استفاده از تکنولوژی‌های نو در همکاری با دانشگاه
تحریم‌، خسارات جبران‌ناپذیری به اقتصاد ایران وارد آورده است
ارزش آفرینی وظیفه تمامی مهندسان ایران
آیا استراتژی‌های تدوین شده در سند چشم انداز منطقی بوده‌اند؟
شفافیت در آزادسازی و واگذاری پهنه‌های معدنی
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد آذربایجان
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 66 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: