رشد 2 درصدی تولید معدنی مس تا پایان 2018
گروه مطالعات بین‌المللی مس پیش‌بینی کرد

رشد 2 درصدی تولید معدنی مس تا پایان 2018

به گزارش فلزات آنلاین و به نقل از مس‌پرس محاسبات ICSG نشان می‌دهد که تولید معدنی مس در سال جاری شاهد رشد 2 درصدی و برای سال 2019، رشد 1/2 درصدی را رقم خواهد زد.

گروه مطالعات بین‌الملل مس (ICSG) در نشستی که در لیسبون پرتغال طی روزهای اول و دوم اکتبر با مشاوران صنعت و نمایندگان کشورهای مهم تولیدکننده و کشورهای مصرف‌کننده مس به‌منظور بررسی عوامل مهم تاثیرگذار بر بازار جهانی این محصول برگزار شده بود، به بیان دیدگاه خود در مورد تعادل بازار جهانی مس تصفیه‌شده پرداخت.

گروه مطالعات بین‌الملل مس به‌منظور بهبود تعادل بازار جهانی از محاسبات تقاضای مشهود برای چین استفاده کرد. تقاضای مشهود مس در کشور چین تنها بر اساس داده‌های گزارش شده است و تغییرات ذخایر گزارش نشده این کشور در نظر گرفته نمی‌شود که البته این مسئله ممکن است در دوره‌های افزایش و یا کاهش ذخایر، بسیار تأثیرگذار باشد و تعادل جهانی عرضه و تقاضا را تغییر دهد.

محاسبات ICSG نشان می‌دهد که تولید معدنی مس در سال جاری شاهد رشد 2 درصدی و برای سال 2019، رشد 1/2 درصدی را رقم خواهد زد. این در حالی است که در سال گذشته، تولید معدنی به‌دلیل وقفه‌های تولید تا 1/5 درصد کاهش یافت. با این وجود در سال جاری، با بازیابی دوباره روند تولید به شرایط نرمال در شیلی و اندونزی، در کنار راه‌اندازی مجدد ظرفیت‌هایی در زامبیا و کنگو که موقتاً تعطیل شده بودند، انتظار افزایش تولید 2 درصدی می‌رود. هرچند در سال جاری وقفه تولید چندان قابل‌توجهی روی نداد و تقریباً تمامی مذاکرات کارگری به نتیجه رسید، ولی افت تولید از برخی معادن کانادا و مشکلات عملیاتی تولید در کشورهای چین، پرو و ایالات‌متحده تأثیری منفی بر رشد تولید معدنی مس می‌گذارند. همچنین انتظار می‌رود که تولید از برخی پروژه‌های معدنی که بین سال‌های 2015 تا 2016 آغاز به کار کردند، کمتر از مقدار مورد انتظار پیشین باشد. بدین ترتیب، موسسه ICSG مقدار رشد تولید معدنی مس در سال جاری که در گزارش آوریل 2/9درصد پیش‌بینی کرده بود را تا 0/2 درصد کاهش داد. همچنین این موسسه انتظار دارد که تولید مس معدنی در سال 2019، تحت تأثیر کاهش شدید تولید در اندونزی، تنها حدود 1/2درصد رشد کند.

این موسسه در مورد بازار مس تصفیه‌شده، رشد 2/7 درصدی را برای سال‌های 2018 و 2019 تخمین زده است. این در حالی است که این موسسه تولید مس تصفیه‌شده برای سال جاری را در گزارش آوریل خود حدود 4 درصد پیش‌بینی کرده بود، ولی توقفات تولید در برخی از واحدهای ذوب، خصوصاً در کشورهای استرالیا، هند و فیلیپین، در کنار تولید کمتر از میزان مورد انتظار در برخی واحدهای ذوب در کشورهای کانادا، شیلی و ایالات‌متحده، منجر به کاهش پیش‌بینی رشد تولید مس تصفیه‌شده شد. شتاب تولید مس تصفیه‌شده در سال 2019، ناشی از محدودیت دسترسی به کنسانتره کند شده و انتظار می‌رود که میزان رشد در این سال به 2/7درصد محدود شود. موسسه ICSG انتظار دارد که در سال‌های 2018 و 2019، چین و پس از آن کنگو بزرگ‌ترین تولیدکنندگان مس تصفیه شده باشند.

گروه مطالعات بین‌الملل مس انتظار دارد که مصرف ظاهری مس تصفیه‌شده در سال جاری 1/2درصد و در سال 2019 بالغ بر 2/6درصد افزایش یابد. با توجه به اینکه مس فلزی ضروری برای رشد اقتصادی کشورها، خصوصاً جوامع مدرن است، انتظار می‌رود که تقاضای مس به رشد پایدار خود ادامه دهد. در این بین، توسعه زیرساخت‌ها در کشورهایی نظیر چین و هند و همچنین سوق جهان به سمت استفاده از انرژی‌های پاک، از محرک‌های رشد تقاضای مس خواهد بود. درحالی‌که موسسه ICSG پیش‌بینی خود از رشد مصرف ظاهری مس تصفیه‌شده برای سال جاری را نسبت به گزارش آوریل، مقداری اندک کاهش داد، ولی پیش‌بینی رشد مصرف در سال 2019 بدون تغییر باقی ماند. این موسسه رشد تقاضای مس تصفیه‌شده برای چین را در سال جاری 3/2درصد نسبت به دوره مشابه سال گذشته پیش‌بینی کرده است که انتظار دارد این میزان در سال 2019 مقداری اندک کاهش یابد. همچنین برای جهان غیر از چین نیز میزان رشد مصرف ظاهری مس تصفیه‌شده در سال جاری، یک درصد و برای سال 2019 را حدود 2/5درصد نسبت به دوره مشابه سال گذشته پیش‌بینی کرده است.

با در نظر داشتن پیش‌بینی‌های عرضه و تقاضای مس تصفیه‌شده، گروه مطالعات بین‌الملل مس کسری عرضه 90 و 65 هزار تنی را به ترتیب برای سال‌های 2018 و 2019 پیش‌بینی کرده است.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
خودروهای برقی و چشم‌انداز بازار مس در اروپا
رشد 4.5 درصدی تولید جهانی مس معدنی
رشد 5 درصدی تولید جهانی مس معدنی در نیمه نخست 2018
2017، نقطه عطف بازار جهانی مس بود
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد آذربایجان
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 66 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: