واحدهای اکستروژن، در جایگاه نخست مصرف آلومینیوم ترکیه
تولید و مصرف محصولات اکستروژنی آلومینیوم ترکیه

واحدهای اکستروژن، در جایگاه نخست مصرف آلومینیوم ترکیه

واحدهای اکستروژن، بیشترین سهم را در مصرف شمش‌های آلومینیومی ترکیه در اختیار دارند. تولید بیشتر این محصولات در بازار ترکیه نسبت به میزان تقاضای داخلی آن، این کشور را جز صادرکنندگان این محصول قرار داده و طی سال‌های گذشته میزان صادرات آن تقریبا ثابت باقی مانده است. از این رو، با ثابت ماندن اندازه بازار صادراتی محصولات اکستروژنی، تغییرات میزان تولیدات آن همخوانی زیادی با تغییرات تقاضای داخلی آن داشته است.

به گزارش فلزات آنلاین، شاید به‌جرات بتوان محصولات اکستروژنی آلومینیوم را از اصلی‌ترین محصولات پایین‌دستی صنعت آلومینیوم ترکیه برشمرد؛ چرا که واحدهای اکستروژن نه‌تنها بیشترین سهم را در مصرف شمش‌های آلومینیومی در اختیار دارند، بلکه سهم مصرف آن‌ها در ترکیه، از میانگین جهانی نیز بیشتر بوده است. باید خاطرنشان ساخت که سهم متوسط واحدهای اکستروژن در مصرف شمش‌های آلومینیومی ترکیه در طول سال‌های 2012 تا 2017، حدود 39 درصد بوده است؛ در حالی که این میزان در سطح جهانی حدود 34 درصد برآورد شده است. ضمنا میزان تولید محصولات اکستروژنی آلومینیومی در ترکیه روندی تقریبا صعودی را طی کرده است؛ به‌نحوی که در سال 2014، به بیشینه خود رسید و در سال‌های پس از آن، با کمی افت مواجه شد؛ ولی در سال 2017، دوباره سطح بیشینه خود را بازیافت. نمودار 1، مقدار تولید و مصرف محصولات اکستروژنی آلومینیوم ترکیه را طی 6 سال گذشته نشان می‌دهد.

صنعت ساختمان در ترکیه، همچون بسیاری از نقاط دیگر جهان، مهم‌ترین صنعت مصرف‌کننده محصولات اکستروژنی است. به گزارش فلزات آنلاین، صنعت ساختمان در ترکیه، بین سال‌ها 2012 و 2013، شاهد بیشترین رشد در طول دوره مورد بررسی بوده است. پس از آن با وجود تداوم رشد، از میزان شتاب آن کاسته شده است. روندی تقریبا مشابه نیز در مصرف محصولات اکستروژنی آلومینیوم ترکیه مشاهده می‌شود؛ به‌طوری که مقدار تقاضای محصولات اکستروژنی آلومینیوم بین سال‌های 2012 و 2013 شاهد رشد قابل توجهی بود؛ ولی پس از آن در سطح تقریبا ثابتی باقی ماند.

در مورد بازار اکستروژن ترکیه، چون هر ساله، تقریبا مقدار مشخصی صادرات از این کشور صورت گرفته، تصور می‌شود که تولیدکنندگان محصولات اکستروژن ترکیه موفق به کسب جایگاه با ثباتی در بازارهای صادراتی شده باشند. به همین منوال، انتظار می‌رود که همچون گذشته، مقدار تولید این محصولات به نسبت میزان تقاضای داخلی آن تغییر کند. در کشوری همچون ترکیه که بخش قابل توجهی از درآمدهای ارزی خود را از طریق صنعت توریسم جذب می‌کند، انتظار می‌رود که صنعت ساختمان‌سازی و ساخت هتل‌ها که از مصرف‌کنندگان اصلی محصولات اکستروژنی هستند، طی سال‌های آتی نیز شاهد رشد باشند؛ هر چند که مقدار رشد آن، کمتر از گذشته خواهد بود.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد آذربایجان
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
شماره 105 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 105 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ بهرام سبحانی/ رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد

شماره 104 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 104 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ منصور یزدی‌زاده/ مدیرعامل شرکت ذوبآهن اصفهان

شماره 103 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 103 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ بهرام شکوری/ رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران

شماره 102 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 102 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ عبدالوهاب سهل‌آبادی/ رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران

شماره 101 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 101 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ عزیزاله عصاری/ مدیرعامل هلدینگ سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

کلیه حقوق این سایت متعلق به ماهنامه اخبار فلزات بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: