رکورد 6 ماهه واحد فولادسازی با تولید بیش از 410 هزار تن انواع شمش فولادی، ثبت شد
عملکرد شرکت آهن و فولاد ارفع در نیمه نخست سال1397

رکورد 6 ماهه واحد فولادسازی با تولید بیش از 410 هزار تن انواع شمش فولادی، ثبت شد

در شش ماهه نخست امسال، واحد فولادسازی با تولید بیش از 410 هزار تن انواع شمش فولادی، رکورد تولید شش ماهه خود را از ابتدای راه‌اندازی تا کنون به ثبت رساند، در واحد احیا مستقیم نیز طی این مدت، بالغ بر 453 هزار تن آهن اسفنجی تولید شد که این میزان یک درصد فراتر از برنامه‌ی تولید (850 هزار تن) بوده است.

به گزارش فلزات آنلاین و به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد ارفع، هم زمان با افزایش های کمی در واحدهای تولیدی و فروش، مصارف مواد اولیه استراتژیک و انرژی نیز در مقایسه با استانداردهای فولادسازی به حداقل رسیده؛ به‌طوری که میزان مصرف نسوز 7 درصد و مصرف الکترود گرافیتی در مقایسه با سال گذشته 3 درصد کاهش یافته است.

اجرای اثربخش توقفات برنامه‌ریزی‌شده از دیگر اتفاقات مثبت در شش ماهه اول سال 1397 در شرکت آهن و فولاد ارفع به شمار می رود که منجر به کاهش به ترتیب 75 و 16 درصدی توقفات اضطراری در واحد احیا مستقیم و فولادسازی گردیده و زمینه افزایش تولید از طریق افزایش زمان مفید در دسترس را فراهم نموده است.

به‌موازات رشد کمی و کیفی محصولات، واحد بازاریابی و فروش نیز بالغ بر 413 هزار تن انواع شمش تولیدشده را به فروش رسانده که از نظر مقدار، در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 9.5 درصد افزایش داشته است و در این زمینه موفق شد  97% پیش‌بینی بودجه خود را بر مبنای فروش سالیانه 850 هزار تن، محقق نموده و با توجه به شرایط صادرات در سه ماهه اول سال، 125 هزار تن شمش  صادر نماید همچنین اولین عرضه محصول شرکت در بورس کالا، در شهریورماه انجام شد.

 در پی احداث و راه‌اندازی یک واحد تصفیه‌خانه، مصرف آب در واحد فولادسازی در مقایسه با بازه زمانی مشابه سال قبل 30 درصد کاهش یافته است که از این لحاظ، میزان مصرف آب به ازای تولید هر تن شمش فولادی در مقایسه با دیگر فولادسازی‌های کشور و حتی استانداردهای موجود بسیار کمتر است.

در خرداد ماه سال جاری تولید گاز آرگون مایع با خلوص موردنظر در واحد گازهای صنعتی با موفقیت انجام شد که علاوه بر تأمین نیاز عملیات فولادسازی،  مازاد آن نیز از طریق واحد بازرگانی به فروش خواهد رسید.

شرکت آهن و فولاد ارفع دارای دو واحد اصلی احیا مستقیم و فولادسازی، هر یک با ظرفیت اسمی 800 هزار تن است. در پایان سال 1396 تولید آهن اسفنجی در واحد احیا مستقیم بیش از 6 درصد فراتر از ظرفیت نامی و به میزان بالغ بر 850 هزار تن محقق گردید و برای چهارمین سال از ظرفیت اسمی خود عبور کرد. این در حالی بود که در این سال تعمیرات اساسی سالیانه به مدت 13 روز نیز در دستور کار قرار داشت که با موفقیت اجرایی شد. واحد فولادسازی شرکت آهن و فولاد ارفع نیز در سال 1396 با تولید بیش از 801 هزار تن انواع شمش فولادی برای نخستین بار پس از راه‌اندازی به ظرفیت اسمی خود دست‌یافت.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
فروش
دولت موظف به برون‌سپاری اختیارات به تشکل‌هاست
نماد آهن وفولاد ارفع باز شد
نگاهی به فعالیت ۹ ماهه آهن و فولاد ارفع
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد آذربایجان
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 62 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 64 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 62 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: