رکورد 6 ماهه واحد فولادسازی با تولید بیش از 410 هزار تن انواع شمش فولادی، ثبت شد
عملکرد شرکت آهن و فولاد ارفع در نیمه نخست سال1397

رکورد 6 ماهه واحد فولادسازی با تولید بیش از 410 هزار تن انواع شمش فولادی، ثبت شد

در شش ماهه نخست امسال، واحد فولادسازی با تولید بیش از 410 هزار تن انواع شمش فولادی، رکورد تولید شش ماهه خود را از ابتدای راه‌اندازی تا کنون به ثبت رساند، در واحد احیا مستقیم نیز طی این مدت، بالغ بر 453 هزار تن آهن اسفنجی تولید شد که این میزان یک درصد فراتر از برنامه‌ی تولید (850 هزار تن) بوده است.

به گزارش فلزات آنلاین و به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد ارفع، هم زمان با افزایش های کمی در واحدهای تولیدی و فروش، مصارف مواد اولیه استراتژیک و انرژی نیز در مقایسه با استانداردهای فولادسازی به حداقل رسیده؛ به‌طوری که میزان مصرف نسوز 7 درصد و مصرف الکترود گرافیتی در مقایسه با سال گذشته 3 درصد کاهش یافته است.

اجرای اثربخش توقفات برنامه‌ریزی‌شده از دیگر اتفاقات مثبت در شش ماهه اول سال 1397 در شرکت آهن و فولاد ارفع به شمار می رود که منجر به کاهش به ترتیب 75 و 16 درصدی توقفات اضطراری در واحد احیا مستقیم و فولادسازی گردیده و زمینه افزایش تولید از طریق افزایش زمان مفید در دسترس را فراهم نموده است.

به‌موازات رشد کمی و کیفی محصولات، واحد بازاریابی و فروش نیز بالغ بر 413 هزار تن انواع شمش تولیدشده را به فروش رسانده که از نظر مقدار، در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 9.5 درصد افزایش داشته است و در این زمینه موفق شد  97% پیش‌بینی بودجه خود را بر مبنای فروش سالیانه 850 هزار تن، محقق نموده و با توجه به شرایط صادرات در سه ماهه اول سال، 125 هزار تن شمش  صادر نماید همچنین اولین عرضه محصول شرکت در بورس کالا، در شهریورماه انجام شد.

 در پی احداث و راه‌اندازی یک واحد تصفیه‌خانه، مصرف آب در واحد فولادسازی در مقایسه با بازه زمانی مشابه سال قبل 30 درصد کاهش یافته است که از این لحاظ، میزان مصرف آب به ازای تولید هر تن شمش فولادی در مقایسه با دیگر فولادسازی‌های کشور و حتی استانداردهای موجود بسیار کمتر است.

در خرداد ماه سال جاری تولید گاز آرگون مایع با خلوص موردنظر در واحد گازهای صنعتی با موفقیت انجام شد که علاوه بر تأمین نیاز عملیات فولادسازی،  مازاد آن نیز از طریق واحد بازرگانی به فروش خواهد رسید.

شرکت آهن و فولاد ارفع دارای دو واحد اصلی احیا مستقیم و فولادسازی، هر یک با ظرفیت اسمی 800 هزار تن است. در پایان سال 1396 تولید آهن اسفنجی در واحد احیا مستقیم بیش از 6 درصد فراتر از ظرفیت نامی و به میزان بالغ بر 850 هزار تن محقق گردید و برای چهارمین سال از ظرفیت اسمی خود عبور کرد. این در حالی بود که در این سال تعمیرات اساسی سالیانه به مدت 13 روز نیز در دستور کار قرار داشت که با موفقیت اجرایی شد. واحد فولادسازی شرکت آهن و فولاد ارفع نیز در سال 1396 با تولید بیش از 801 هزار تن انواع شمش فولادی برای نخستین بار پس از راه‌اندازی به ظرفیت اسمی خود دست‌یافت.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
دولت موظف به برون‌سپاری اختیارات به تشکل‌هاست
نماد آهن وفولاد ارفع باز شد
نگاهی به فعالیت ۹ ماهه آهن و فولاد ارفع
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد آذربایجان
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
شماره 105 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 105 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ بهرام سبحانی/ رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد

شماره 104 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 104 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ منصور یزدی‌زاده/ مدیرعامل شرکت ذوبآهن اصفهان

شماره 103 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 103 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ بهرام شکوری/ رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران

شماره 102 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 102 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ عبدالوهاب سهل‌آبادی/ رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران

شماره 101 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 101 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ عزیزاله عصاری/ مدیرعامل هلدینگ سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

کلیه حقوق این سایت متعلق به ماهنامه اخبار فلزات بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: