با اعمال تحریم‌ها، تعاملات ایران با دنیا قطع نخواهد شد
حدیث قاسمی، مدیرعامل شرکت هن سن الکتریک ایرانیان

با اعمال تحریم‌ها، تعاملات ایران با دنیا قطع نخواهد شد

تعامل و همکاری سایر کشورهای دنیا با ایران با توجه به ذخایر و پتانسیل بالای کشور در بازه‌های زمانی متفاوت همواره مورد توجه است. در این راستا، پایگاه خبری فلزات آنلاین گفت‌و‌گویی را با حدیث قاسمی، مدیرعامل شرکت هن سن الکتریک ایرانیان انجام داده است. وی اعتقاد دارد تعاملات این کشورها با ایران در آینده نیز پابرجا خواهد ماند. در ادامه متن کامل این گفت‌و‌گو را می‌خوانید.

در خصوص فعالیت شرکت توضیحاتی را ارایه بفرمایید.

شرکت هن سن الکتریک ایرانیان، یک شرکت بازرگانی در مقطع فعلی بوده که در آینده نزدیک تجهیزاتی را با توجه به رایزنی‌های انجام شده تولید خواهد کرد. این شرکت یکی از معدود شرکت‌های ثبت شده در ایران به‌صورت جوینت ونچر بوده که سهامدار آن شرکت Hansen Electric spol. s r.o از کشور جمهوری چک است. شرکت هن سن الکتریک ایرانیان به‌عنوان هشتمین شرکت در هلدینگ هنسن با شرکت‌های عضو از کشورهای جمهوری چک، ترکیه، اوکراین، آلمان، لهستان، روسیه و چین در اصفهان ثبت شده است. عمده فعالیت‌های شرکت در بخش معدن و صنایع مربوطه به سه بخش کلی تقسیم می‌شوند:

 • طراحی و مهندسی پایه و تفضیلی معادن و اجرای پروژه های EPC  ساخت کارخانه های فراوری سنگ های معدنی با همکاری دو شرکت اروپایی BPO و RPS .
 • تامین تجهیزات و ماشین‌آلات معدنی به نمایندگی رسمی 12 شرکت بزرگ از کشورهای آلمان، جمهوری چک، روسیه، چین، اکراین، ترکیه و لهستان.
 • آموزش‌های عملی و تئوری در داخل و خارج از ایران با همکاری دو دانشگاه صنعتی اصفهان و دانشگاه VSB کشور جمهوری چک

 

تحریم‌های صورت گرفته علیه ایران، چه تاثیری در حوزه کاری شما داشته است؟

وضع تحریم‌ها باعث افزایش نرخ ارز و کاهش قدرت خرید شرکت‌ها و همچنین ایجاد رانت در کشور شده که شاید بتوان از آن به‌عنوان بدترین تاثیر نام برد. شرکت‌ها میزان خرید خود را به حداقل رسانده و یا به سمت خرید تجهیزات غیر ایمن و ارزان تمایل پیدا کرده‌اند. مشکل دیگر قطع دوباره همکاری بانک‌های اروپایی جهت گشایش اعتبار و یا انتقال پول است.

خوشبختانه در وضعیت فعلی مشکلی از بابت حمایت و همکاری شرکت‌های خارجی طرف قرارداد وجود ندارد و تمامی این شرکت‌ها همچنان علاقمند به حفظ همکاری و ماندن در بازار ایران هستند.

 

نظر جنابعالی در خصوص امکان کاهش تعاملات طرفین خارجی با ایران در آینده چیست؟

به‌طور یقین می‌توان گفت که طرفین خارجی تعاملات خود را با ایران حفظ خواهند کرد. متاسفانه بسیاری از مشکلات ریشه در داخل کشور دارند. باید خاطرنشان ساخت که عمده مشتریان شرکت هن سن الکتریک ایرانیان عبارتند از: گروه میدکو، شرکت زغال‌سنگ پروده طبس، شرکت زغال‌شوی پروده طبس، شرکت‌های زغال‌سنگ البرز شرقی و مرکزی، شرکت ذوب‌آهن اصفهان، معادن مختلف از جمله مس. اگر شرکت‌های یاد شده مشکلی درخصوص تامین اعتبار نداشته باشند، چالشی در مسیر ادامه همکاری‌ها به وجود نخواهد آمد.

مشاهده مطلب
نظر شما
 • 0
 • 0
 • 0
 •  
 •  
مطالب مرتبط
تحریم‌ها روابط تجاری ایران و اروپا را با مشکلی روبه‌رو نخواهدکرد
پیش بینی «برنامه های اجرایی خاص»در شرایط تحریم
تحریم‌، خسارات جبران‌ناپذیری به اقتصاد ایران وارد آورده است
عضویت در خبرنامه
 • گروه خبرنامه
 • نام
 • پست الکترونیک
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد سیرجان ایرانیان
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
نود و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نودمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نودمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نودمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: