ضرورت تشکیل شورای گفت‌وگوی دولت با بخش تعاون و صنوف

ضرورت تشکیل شورای گفت‌وگوی دولت با بخش تعاون و صنوف

وزیر پیشنهادی اقتصاد گفت: برای مردمی کردن اقتصاد، چاره‌ای نداریم جز اینکه سیاست‌های اصل 44 قانون اساسی را به درستی اجرا کنیم تا در کنار آن زمینه مردمی کردن اقتصاد نیز فراهم شود که اگر این مقوله را حل کنیم حتی در مدیریت سهام عدالت تعقل ایجاد خواهد شد.

فرهاد دژپسند وزیر پیشنهادی وزارت اقتصاد و دارایی در نشست هم‌اندیشی و تبیین دیدگاه‌ها و نظرات وزرای پیشنهادی دولت که در اتاق تعاون ایران برگزار شد، اظهار کرد: ما در خصوص اصل 44 بحث مفصلی داشتیم که بخش تعاون جزو بخش خصوصی قرار بگیرد و نیازی ندارد که قوانین دیگری را برای آن در نظر بگیریم اما با بحث مفصل در این زمینه و جمع بندی‌هایی که با حضور مقام معظم رهبری انجام شد، بنا بر این شد که به صورت جداگانه مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: ما همکاری جدی در گسترش شرکت‌های بخش خصوصی را در برنامه پیشنهادی لحاظ کرده‌ایم که برای برون رفت از مشکلات کنونی به اختیار گرفتن این شرکت‌ها الزامی است. سیاست‌های اقتصاد مقاومتی که ابلاغ شد که بکارگیری این شرکت ها و توده‌ای سازی شدن سهام‌داری از اصول این سیاست‌ها است.

دژپسند در ادامه تصریح کرد: ما باید بخش غیر دولتی را به‌عنوان مکمل در فرایند رشد و توسعه قرار دهیم و تعاونی‌ها نباید به تعاونی مصرف و مسکن محدود شوند. بلکه بخش تعاون مدلی برای جمع آوری عوامل تولید است. انتقال وظیفه دولت به صنوف به سازماندهی و ساختار نیازدارد و این انتقال باید تسریع شود.

وزیر پیشنهادی وزارت اقتصاد و دارایی گفت: اقتصاد ایران اگر بخواهد از دولتی بودن خارج شود در کنار بخش خصوصی به دوبال دیگر یعنی تعاونی‌ها و اصناف نیاز دارد اما این دو بال می‌توانند روندی را شکل دهند که تجهیز منابع را برای رشد اقتصادی فراهم کنند. ما در این شرایط برای مردمی کردن اقتصاد، چاره‌ای نداریم جز اینکه سیاست‌های اصل 44 قانون اساسی را به درستی اجرا کنیم تا در کنار آن زمینه مردمی کردن اقتصاد نیز فراهم شود که اگر این مقوله را حل کنیم حتی در مدیریت سهام عدالت تعقل ایجاد خواهد شد.

وی با اشاره به تشکیل شورای گفت‌وگوی دولت با بخش تعاون و صنوف، خاطرنشان کرد: قطعا باید در مقاطع زمانی مختلف، فرصت گفت و شنود فعالان بخش تعاون و فعالان بخش اصناف با بدنه وزارت اقتصاد و دولت فراهم شود که این باعث می‌شود وزیر اقتصاد از اتاق شیشه‌ای اقتصاد خارج و با فعالان اقتصادی هم‌نظر شود.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آقازاده
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد آذربایجان
سمپوزیوم فولاد
اذرنبش تبریز
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
شماره 100 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 100 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سپاس از صد شماره همراهی شما

شماره 99 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 99 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ پدرام سلطانی، نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران/ میزان تاثیرپذیری سیاست‌گذاران از تشکل‌های بخش خصوصی، کم است

شماره 98 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 98 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ رضا رحمانی/ معاون طرح و برنامه‌ریزی وزارت صنعت، معدن و تجارت

شماره 97 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 97 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ اتابک خلیلی/ چرا به مشاوره اقتصادی نیاز نداریم!

شماره 96 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 96 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ مهری علیدوستی/ تعاملات بین‌المللی راهگشای ایران برای خروج آمریکا از برجام

کلیه حقوق این سایت متعلق به ماهنامه اخبار فلزات بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: