ضرورت تشکیل شورای گفت‌وگوی دولت با بخش تعاون و صنوف

ضرورت تشکیل شورای گفت‌وگوی دولت با بخش تعاون و صنوف

وزیر پیشنهادی اقتصاد گفت: برای مردمی کردن اقتصاد، چاره‌ای نداریم جز اینکه سیاست‌های اصل 44 قانون اساسی را به درستی اجرا کنیم تا در کنار آن زمینه مردمی کردن اقتصاد نیز فراهم شود که اگر این مقوله را حل کنیم حتی در مدیریت سهام عدالت تعقل ایجاد خواهد شد.

فرهاد دژپسند وزیر پیشنهادی وزارت اقتصاد و دارایی در نشست هم‌اندیشی و تبیین دیدگاه‌ها و نظرات وزرای پیشنهادی دولت که در اتاق تعاون ایران برگزار شد، اظهار کرد: ما در خصوص اصل 44 بحث مفصلی داشتیم که بخش تعاون جزو بخش خصوصی قرار بگیرد و نیازی ندارد که قوانین دیگری را برای آن در نظر بگیریم اما با بحث مفصل در این زمینه و جمع بندی‌هایی که با حضور مقام معظم رهبری انجام شد، بنا بر این شد که به صورت جداگانه مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: ما همکاری جدی در گسترش شرکت‌های بخش خصوصی را در برنامه پیشنهادی لحاظ کرده‌ایم که برای برون رفت از مشکلات کنونی به اختیار گرفتن این شرکت‌ها الزامی است. سیاست‌های اقتصاد مقاومتی که ابلاغ شد که بکارگیری این شرکت ها و توده‌ای سازی شدن سهام‌داری از اصول این سیاست‌ها است.

دژپسند در ادامه تصریح کرد: ما باید بخش غیر دولتی را به‌عنوان مکمل در فرایند رشد و توسعه قرار دهیم و تعاونی‌ها نباید به تعاونی مصرف و مسکن محدود شوند. بلکه بخش تعاون مدلی برای جمع آوری عوامل تولید است. انتقال وظیفه دولت به صنوف به سازماندهی و ساختار نیازدارد و این انتقال باید تسریع شود.

وزیر پیشنهادی وزارت اقتصاد و دارایی گفت: اقتصاد ایران اگر بخواهد از دولتی بودن خارج شود در کنار بخش خصوصی به دوبال دیگر یعنی تعاونی‌ها و اصناف نیاز دارد اما این دو بال می‌توانند روندی را شکل دهند که تجهیز منابع را برای رشد اقتصادی فراهم کنند. ما در این شرایط برای مردمی کردن اقتصاد، چاره‌ای نداریم جز اینکه سیاست‌های اصل 44 قانون اساسی را به درستی اجرا کنیم تا در کنار آن زمینه مردمی کردن اقتصاد نیز فراهم شود که اگر این مقوله را حل کنیم حتی در مدیریت سهام عدالت تعقل ایجاد خواهد شد.

وی با اشاره به تشکیل شورای گفت‌وگوی دولت با بخش تعاون و صنوف، خاطرنشان کرد: قطعا باید در مقاطع زمانی مختلف، فرصت گفت و شنود فعالان بخش تعاون و فعالان بخش اصناف با بدنه وزارت اقتصاد و دولت فراهم شود که این باعث می‌شود وزیر اقتصاد از اتاق شیشه‌ای اقتصاد خارج و با فعالان اقتصادی هم‌نظر شود.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد آذربایجان
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
شماره 105 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 105 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ بهرام سبحانی/ رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد

شماره 104 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 104 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ منصور یزدی‌زاده/ مدیرعامل شرکت ذوبآهن اصفهان

شماره 103 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 103 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ بهرام شکوری/ رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران

شماره 102 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 102 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ عبدالوهاب سهل‌آبادی/ رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران

شماره 101 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 101 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ عزیزاله عصاری/ مدیرعامل هلدینگ سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

کلیه حقوق این سایت متعلق به ماهنامه اخبار فلزات بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: