اپال پارسیان، بزرگترین واحد صنعتی شمال شرق کشور
بهروز محجبوبی، مدیر بازرگانی شرکت اپال‌پارسیان سنگان

اپال پارسیان، بزرگترین واحد صنعتی شمال شرق کشور

منطقه سنگان ذخایر ارزشمند معدنی دارد و طی چند سال گذشته از این منظر مورد توجه ویژه قرار گرفته است. احداث شرکت‌های معدنی و صنعتی و حضور سرمایه‌گذاران به این منطقه رونق بخشیده است. توسعه یاد شده ادامه دارد، اما آنچه که باید مورد توجه بیشتری قرار گیرد آن است که زیرساخت‌های این منطقه باید متناسب با پیشرفت طرح‌های معدنی و صنعتی، توسعه یابند. برهمین اساس خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی فلزات آنلاین به سراغ بهروز محجبوبی، مدیر بازرگانی شرکت اپال‌پارسیان سنگان رفته و جویای مشکلات واحدهای صنعتی منطقه سنگان شده است. وی اعتقاد دارد: زیرساخت‌های فعلی منطقه همانند گاز، برق، زیرساخت‌های حمل‌ونقل و... کفاف واحدهای فعلی منطقه را می‌دهد اما بایستی پیش از به بهره‌برداری رسیدن واحدهای جدید در این منطقه زیرساخت‌های موردنظر احداث شود.

بهروز محجبوبی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری فلزات آنلاین گفت: شرکت صنعتی و معدنی اپال پارسیان سنگان بزرگترین واحد صنعتی شمال شرق کشور است. این شرکت به‌منظور تبدیل سنگ آهن استخراج شده از معادن سنگان اقدام به احداث واحد 2.5 میلیون تنی کنسانتره و 5 میلیون تنی گندله در این منطقه کرد. احداث واحدهای فرآوری در این منطقه مزیت‌هایی ازجمله ایجاد ارزش افزوده و اشتغال آفرینی در منطقه را به همراه دارد.

مدیر بازرگانی شرکت اپال‌پارسیان سنگان افزود: شرکت صنعتی و معدنی اپال پارسیان سنگان، از زیرمجموعه‌های هلدینگ سرمایه گذاری پارسیان است. این هلدینگ با احداث واحدهای تولید آهن اسفنجی و پروژه فولادسازی در منطقه سبزوار به‌دنبال تکمیل زنجیره تولید و افزایش ارزش آفرینی در منطقه شمال شرق کشور است. گندله تولیدی در شرکت معدنی و صنعتی اپال پارسیان سنگان علاوه بر تامین نیاز واحد آهن اسفنجی سبزوار به واحدهای تولیدکننده آهن اسفنجی کشور فروخته می‌شود.

بهروز محجبوبی در ادامه به مشکلات منطقه سنگان برای توسعه صنعتی اشاره کرد و گفت: زیرساخت‌های این منطقه کفاف توسعه صنعتی درنظر گرفته شده در این منطقه را نمی‌دهد. وی افزود به‌عنوان نمونه این منطقه به لحاظ زیرساخت حمل‌ونقل مشکل دارد. خط راه آهن این منطقه باید 2 خطه شود. وی ادامه داد: حتی در شرایط فعلی که بسیاری از پروژه‌های صنعتی منطقه به بهره‌برداری نرسیده‌اند نیز محصول گندله تولیدی این شرکت با تاخیر به بندرعباس می‌رسد. اگر راه آهن در منطقه سرمایه‌گذاری کند، سرعت انتقال محموله‌ها به مبادی خروجی کشور افزایش خواهد یافت.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
ارتقای زیرساخت‌های حمل‌ونقل ریلی در سنگان کلید خورد
افزایش 18 درصدی تولید کنسانتره و 12 درصدی دانه بندی سنگ آهن
توسعه در پارس فولاد سبزوار، ادامه دارد
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد آذربایجان
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 66 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: