‏تولید ورق رنگی «براقیت بالا» با کاربرد لوازم خانگی در فولاد مبارکه‏
برای اولین بار در کشور انجام شد؛

‏تولید ورق رنگی «براقیت بالا» با کاربرد لوازم خانگی در فولاد مبارکه‏

برای اولین بار در کشور کارکنان توانمند شرکت فولاد مبارکه با همکاری شرکت‌های تولیدکننده لوازم خانگی داخلی موفق شدند ورق رنگی High Gloss مورداستفاده در مصنوعات خانگی ازجمله یخچال، ماشین لباسشویی و... را با بالاترین کیفیت تولید کنند.

سیدمهدی نقوی مدیر ناحیه نورد سرد فولاد مبارکه ضمن تایید این خبر درخصوص مزایای استفاده از این نوع ورق‌ها گفت: سرعت تولید بالا، حذف مرحله رنگ کاری در خط تولید لوازم خانگی، افزایش کیفیت سطحی، حذف آلاینده‌های گازی و بالطبع بهبود فرایند زیست محیطی و نهایتاً کاهش قیمت تمام شده محصول، از مهمترین مزایای استفاده از ورق‌های گالوانیزه پیشرنگ (PPGI) در صنعت لوازم خانگی است؛ به نحوی که اکثر تولیدکنندگان لوازم خانگی تمایل دارند از ورقهای پیشرنگ در تولید محصولات خود استفاده کنند.

علیرضا گندمکار رئیس واحد گالوانیزه و رنگی در تشریح چگونگی اجرای این پروژه گفت: پروژه تولید آزمایشی این محصول، به صورت پروژه مشترک بین شرکت فولاد مبارکه و تولیدکنندگان لوازم خانگی انجام شد و از آنجاکه ورق تولیدی باید ویژگی‌های منحصربه فردی داشته باشد، در گام نخست، ذوبی با کیفیت به پروژه تخصیص داده شد تا انعطاف‌پذیری لازم را حین فرم‌پذیری در کارخانه لوازم خانگی داشته باشد. به موازات این اقدام، مقدمات تامین متریال اعمالی روی ورق ازجمله رنگ مخصوص متشکل از رنگ تاپ، پرایمر و بک فراهم شد. در ادامه با توجه به اینکه ورق‌های رنگی بسیار حساسند و ممکن است در حین حمل ونقل و رول فورمینگ آسیب ببینند و رنگ آن‌ها دچار خش و خراش شود، لازم است روی آن‌ها فیلم محافظ اعمال شود؛ بنابراین تامین کننده این ماده نیز از طریق واحد خرید شناسایی و فیلم محافظ تهیه شد.

وی اظهار کرد: پارامترهای فرایندی متناسب با تولید این محصول، با همکاری گروه فنی تولید ناحیه نورد سرد و کارشناسان خط ورق رنگی به دقت تعریف و محموله‌ای در خط ورق رنگی با ویژگی‌های یادشده تولید و در تاریخ دوم آبان ماه نود هفت به کارخانه نیکسان صنعت ارسال شد. در تاریخ ششم آبان ۹۷ در حضور نمایندگان فنی شرکت فولاد مبارکه و شرکت نیکسان، یکی از کلاف‌ها در خط برش آن شرکت به صورت ورق درآمد و در بخش فورمینگ شکل داده شد و بدنه جانبی یخچال با آن تولید گردید که خوشبختانه شکل‌پذیری، انعطاف‌پذیری رنگ و خش ناپذیری رنگ ورق مطلوب اعلام شد و مورد تایید شرکت نیکسان صنعت قرار گرفت.

گندمکار با بیان اینکه در سفارش اول به میزان ۲۰ تن از این نمونه ورق‌های رنگی به صورت آزمایشی در کارخانه نیکسان استفاده شده و با بازخورد مثبت مشتری مواجه شده است گفت: در ادامه کار نیز مقرر شد به میزان ۵۰۰ تن دیگر از محصول فوق برای تکمیل بازخورد، تولید و روانه بازار شود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت مباحث ایمنی و بهداشتی در کاربرد لوازم خانـــگی، با شناسایی و کمک تامین کنندگان توانمند، برای اولین بار، مواد بدون کروم به جای کروم شش ظرفیتی، در تولید سفارش های آزمایشی آن شرکت به کار گرفته شد که این مورد نیز از دیگر مزایای انجام این پروژه است.

رئیس واحد گالوانیزه و رنگی در بخش پایانی سخنان خود اظهار داشت: در تولید آزمایشی این محصول که برای اولین بار در داخل کشور صورت گرفت، شرکت نیکسان، گروه فنی تولید ناحیۀ نورد سرد، واحدهای گالوانیزه و ورق رنگی، آزمایشگاه‌ها، متالورژی و فرایندهای تولید، خرید، فروش، پشتیبانی فنی مشتریان و... مشارکت داشتند که صمیمانه از آن‌ها قدردانی می‌کنیم.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
حرکت‌های ما در شرایط تحریم سرآغازی برای رهایی از وابستگی است
رشد ۱۲ درصدی تولید فولاد خام و ۴۵ درصدی فروش فولاد مبارکه
مدیرعامل فولاد مبارکه بر تولید ورق در کشور تاکید کرد
بخش ساخت‌و‌ساز، محرک تجارت سازه‌های فولادی
تشکل‌ها بازوی مشورتی دولت هستند
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد آذربایجان
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
شماره 105 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 105 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ بهرام سبحانی/ رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد

شماره 104 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 104 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ منصور یزدی‌زاده/ مدیرعامل شرکت ذوبآهن اصفهان

شماره 103 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 103 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ بهرام شکوری/ رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران

شماره 102 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 102 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ عبدالوهاب سهل‌آبادی/ رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران

شماره 101 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 101 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ عزیزاله عصاری/ مدیرعامل هلدینگ سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

کلیه حقوق این سایت متعلق به ماهنامه اخبار فلزات بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: