تحریم‌ها روابط تجاری ایران و اروپا را با مشکلی روبه‌رو نخواهدکرد
مدیرکل سابق حوزه اروپا و آمریکای سازمان توسعه تجارت ایران:

تحریم‌ها روابط تجاری ایران و اروپا را با مشکلی روبه‌رو نخواهدکرد

مدیرکل سابق حوزه اروپا و آمریکای سازمان توسعه و تجارت ایران با اشاره به پیشینه روابط گسترده ایران با کشورهای اروپایی تاکید‌کرد: تحریم‌های اعمال شده از سوی آمریکا روابط تجاری ایران و اروپا را با مشکلی روبه‌رو نخواهدکرد و بازارهای اروپایی همچنان در دسترس فعالان اقتصادی هستند.

به گزارش فلزات آنلاین و به نقل از شاتا، اسدیان مدیرکل سابق حوزه اروپا و آمریکای سازمان توسعه و تجارت ایران، در همین مورد توضیح داد: روابط تجاری ایران و اروپا سابقه طولانی دارد و در راستای همین روابط بازرگانان و تجار در کشورهای مختلف اروپایی دارای پایگاه‌های مختلف هستند و علاوه بر این بسیاری از شرکت‌های ایرانی دفاتری در این کشورها دارند و این شرایط برای کشورهای اروپایی نیز در ایران صدق می‌کند و آنها نیز رایزن بازرگانی، فعالیت‌های اقتصادی و بخش‌های فعال تجاری در ایران دارند.

وی با اشاره به تاثیر تحریم‌های آمریکا علیه ایران اضافه کرد: این تحریم‌ها یک طرفه هست و هیچ تاثیری بر روابط کشورهای اروپایی با ایران ندارد و تنها شکل کار را عوض خواهد کرد. برای مثال شرکت‌های بزرگ و معروف اروپایی ممکن است استراتژی خود را عوض کرده و تحت پوشش شرکت‌های کوچک‌تر با نام‌های جدید فعالیت بازرگانی خود را با ایران ادامه دهند.

این کارشناس بازرگانی خارجی در ادامه تصریح کرد: قطعا برای این شرکت‌ها منطقی نیست که بازار بزرگی مثل ایران را از دست دهند و به همین علت بخش خصوصی نیز همین مسیر را دنبال می‌کند.

اسدیان همچنین تقویت بخش بازرگانی سفارت‌های ایران در کشورهای اروپایی را یکی از راهکارهای برون‌رفت از این شرایط دانست و افزود: در همین راستا لازم است بخش‌های بازرگانی، رایزنی و سفارتخانه‌های کشور را تقویت کرده و سفرایی را به کشورهای اروپایی اعزام کنیم که دید اقتصادی وسیع داشته باشند.

او در ادامه نقش رایزن‌های اقتصادی را در این مورد موثر خواند وگفت: براساس آمار، در حال حاضر تنها در یک کشور اروپایی (ایتالیا) یک رایزن بازرگانی از طرف ایران اعزام شده که لازم است با گسترش این امر گستره فعالیت‌های اقتصادی را افزایش دهیم.

مدیر کل سابق حوزه اروپا و آمریکای سازمان توسعه و تجارت ایران درباره تاثیر حضور رایزن‌های اقتصادی در اروپا اضافه کرد: حضور این رایزن‌های اقتصادی علاوه بر اینکه به یافتن راهکارهایی برای رفع نیازهای کشور از طریق این کشورها کمک خواهد کرد به بررسی راه‌های افزایش صادرات و واردات با نگاه به شرایط موجود منجر خواهد شد.

وی در همین مورد توضیح داد: با اعمال تحریم‌های آمریکا ممکن است،برخی کالاهای صادراتی با افزایش هزینه‌های حمل و نقل مواجه شوند که اگر صادرات و واردات به صورت توامان انجام شود مشکلات حمل و نقل حل خواهد شد. بنابراین وزارت صمت با کمک اتاق بازرگانی می‌تواند نیروها و شرکت‌هایی را در کشورهای اروپایی مستقر کند تا فعالیت‌های بازرگانی میان ایران و این کشورها گسترش یابد.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
نمایشگاه آلومینیوم
بنر صبانور
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 94 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصدمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصدمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: