چالش‌های داخلی تاثیرگذار تر از تحریم‌های خارجی هستند
سعید یکرنگ، مدیر عامل شرکت کیمیا ماشین البرز

چالش‌های داخلی تاثیرگذار تر از تحریم‌های خارجی هستند

سعید یکرنگ، مدیرعامل شرکت کیمیا ماشین البرز در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی فلزات آنلاین، از عملکرد این شرکت در حوزه ساخت ماشین‌آلات معدنی و دشواری همکاری با سایر کشورها در شرایط تحریم گفت. وی افزود: تجهیزات ساخته شده در این واحد، به ترکیه صادر می‌شوند، برند ترک روی آن‌ها نصب و در ادامه به سراسر دنیا صادر می‌شوند.

سعید یکرنگ  در ابتدای این گفت‌وگو توضیحاتی را درخصوص عملکرد شرکت کیمیا ماشین البرز ارائه کرد: این شرکت در سال 1385 تاسیس شد و در زمینه طراحی و ساخت ماشین‌آلات فرآوری مواد معدنی، تجهیزات خردایش و دانه‌بندی، ماشین‌آلات تولید پودر میکرونیزه، خطوط وتجهیزات انباشت، برداشت و انتقال مواد فعالیت می‌کند.

وی افزود: این مجموعه تاکنون توانسته با بهره‌گیری از مهندسین با تجربه و صاحب نام و همچنین با استفاده از نرم‌افزارهای پیشرفته موفق به طراحی، ساخت، نصب و راه‌اندازی خطوط و کارخانه‌های پودر میکرونیزه و سوپرمیکرونیزه در داخل و خارج از کشور شود. در این واحد تولیدی از توان و تجربه مهندسان صاحب نام و همچنین نرم افزارهای پیشرفته استفاده می‌شود.

مدیرعامل شرکت کیمیا ماشین البرز گفت: کلاسیفایرهای توربوهیبرید از دیگر تولیدات این شرکت به‌شمار می‌روند. این کلاسیفایر‌ها کاربرد وسیعی در صنایع فرآوری مواد معدنی و شیمیایی دارند و در بخش‌های جدایش نهایی و تولید پودرهای میکرونیزه به‌کار گرفته می‌شوند. کلاسیفایرها در یک مدار بسته با  آسیاب‌های مختلف از جمله بال‌میل قرار می‌گیرند. دستیابی به دانه‌بندی مناسب محصول آسیاب‌ها وابسته به مشخصات ابعادی و مکانیکی دستگاه و همچنین سختی و مشخصات مواد ورودی به آن است که لاجرم حصول نتیجه مطلوب را منوط به انتخاب صحیح و طراحی مناسب دستگاه می‌سازد. این کلاسیفایرها قابلیت جداسازی مواد به  ابعاد 3 میکرون و 5 میکرون را فراهم می‌کنند.

کیمیا ماشین البرز سومین شرکت دنیا به‌شمار می‌رود که این دستگاه را تولید می‌کند. این تجهیزات به سایر کشورهای دنیا نیز صادر می‌شوند، چراکه این تکنولوژی ابداع ماست. تجهیزات معدنی یاد شده به ترکیه صادر می‌شوند. در آنجا برند شرکت ترک روی آن‌ها نصب می‌شود و از آنجا به سراسر دنیا، کشورهای اروپایی، افریقا، آسیای میانه، منطقه خاورمیانه صادر می‌شوند.

یکرنگ افزود: متاسفانه به دلایل تحریم ها، امکان فروش مستقیم این تولیدات از سوی ایران وجود ندارد. چراکه به دلیل تحریم ها ، شرکت‌های خارجی تمایلی ندارند تا ریسک فعالیت با ما را بپذیرند.

وی خاطرنشان ساخت: توجه بیشتر به مسائل اقتصادی از سوی مسئولان دولتی ضروری به‌نظر می‌رسد؛ چراکه فعالیت‌های اقتصادی در اولویت مسائل کشور ما قرار ندارد. برای نمونه در زمان انتخابات اقلیم کردستان، ایران و ترکیه هر دو واکنش نشان دادند و اعلام کردند مرزهای خود را با این منطقه می‌بندند. در ادامه ایران، تهدید خود را عملی کرد، اما واکنش ترکیه در حد حرف باقی ماند. در واقع ترک‌ها اقتصاد را اولویت قرار می‌دهند و همین موضوع زمینه موفقیت آن‌ها را در حوزه‌های تولید فراهم آورده است.

درنتیجه شرکت‌های طرف‌ قرارداد ما، با نگرانی به همکاری خود با ایران ادامه می‌دهند. برای نمونه ما به یک شرکت عراقی، تجهیزات فروختیم؛ این شرکت ابراز نگرانی می‌کرد که تجهیزات آن به سرعت ارسال شود تا مجددا مرزها بسته نشود. باید خاطرنشان ساخت، این نگرانی در حالی است که رابطه ایران و عراق تنگاتنگ است. یعنی، در سایر کشورها به مراتب بیشتر است.

سعید یکرنگ درخصوص تاثیر تحریم‌ها بر روابط شرکت‌های ایرانی با سایر کشورها اظهار داشت: تشدید تحریم‌ها بدون شک در عملکرد شرکت‌های داخلی اثرگذار است. البته باید تاکید کرد که کشور با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم کرده و حتی جنگ را تجربه کرده اما هیچ‌گاه چرخ آن از پا نایستاده است. بنابراین این تحریم‌ها هم می‌گذرد. صنعت هوایی ما 40 سال است که تحریم است. اما نمی‌توان گفت که سقوط هواپیما در ایران بیشتر از استانداردهای جهانی است. درواقع می‌توان گفت که زندگی جریان دارد.

اما بیشترین مشکلات کشور ما داخلی هستند. برای مثال، نوسانات اقتصادی که در بازار ارز طی مدت اخیر اتفاق افتاد را باید ناشی از دلایل داخلی دانست. تا جایی که کشورهای همسایه ما همچون عراق که حتی درگیر جنگ بودند نیز چنین نوسانات اقتصادی را تجربه نکردند.

 

 

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
پیش‌شرط‌های توسعه فولاد در سایه تحریم‌ها
صادرات تنها راه نجات کشور از تحریم‌ها است
 هیچ تحریمی نمی‌تواند فعالیت حوزه معدن کشور را متوقف کند
تحریم‌های اعمالی علیه ایران، نیروی محرکه توسعه کشور
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد آذربایجان
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 62 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 64 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 62 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: