بستر استفاده از روش‌های علمی روز دنیا در سونگون فراهم می‌شود

بستر استفاده از روش‌های علمی روز دنیا در سونگون فراهم می‌شود

اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر از معدن و مجتمع مس سونگون بازدید کردند. در این بازدید که با حضور مدیر مجتمع مس سونگون انجام شد، بر استفاده از توان دانشگاه برای به‌روزرسانی روش‌های استخراج و بهره‌برداری تاکید شد.

به گزارش فلزات آنلاین و به نقل از روابط‌ عمومی مجتمع مس سونگون در جریان این بازدید که هفته گذشته صورت گرفت، «رضا شریفی» مدیر مجتمع مس سونگون با ارائه گزارشی از همکاری‌های این مجتمع با دانشگاه‌های استان آذربایجان شرقی گفت: امروز لازمه رقابت صنایع در بازار جهانی داشتن محصول نهایی باکیفیت و به‌روز با قیمت پایین است و این امر تنها در سایه ارتباط تنگاتنگ علم و دانش در کنار صنعت می‌تواند اتفاق بیافتد. از همین روست که ما درصدد هستیم بدون هیچ محدودیتی پیگیر پروژه‌های تحقیقاتی مراکز تولید علم باشیم.

وی با اشاره به دیگر مزیت‌های ارتباط صنعت و دانشگاه اضافه کرد: علم در عصر حاضر باید به سرعت به‌روزرسانی شود. از طرفی پرسنل به‌رغم تحصیلات بالایی که دارند به دلیل مشغله‌های زیاد امکان کمتری برای به‌روزرسانی دانش خود دارند. این‌جاست که باید پای دانشگاه، استادان و دانشجویان را وسط کشید و از تجربیات ارزشمند آن‌ها در زمینه انجام تحقیقات علمی و همچنین به‌روزرسانی دانش پرسنل استفاده کرد.

در ادامه «جهانگیر رضوی»، مدیر امور مهندسی و رابط صنعت و دانشگاه مجتمع مس سونگون گفت: ما از طرح‌های پژوهشی و علمی دانشگاه‌ها و مراکز علمی که مرتبط با موضوع صنعت باشند، استقبال می‌کنیم. تاکنون نیز مجتمع مس سونگون همکاری‌های زیادی با دانشگاه‌ها در  قالب تفاهم‌نامه‌های فی‌مابین انجام داده که برخی انجام شده و برخی دیگر در حال انجام است.

وی با اشاره به ضرورت حضور مستمر استادان در فضای صنعت افزود: جلسات بین صنعت و دانشگاه باید به صورت کارگروهی و تخصصی برگزار شود و لازمه این امر حضور استان دانشگاه در مجتمع جهت بحث و تبادل نظر درباره موضوعات مختلف صنعت است.

به گفته رضوی ارتباط صنعت و دانشگاه می‌تواند در دو شاخه ارتقای بهره‌وری شیوه‌های موجود و ایجاد بستر برای پیاده‌سازی روش‌های علمی روز دنیا باشد.

«ابراهیم قربانی»، سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر نیز در این جلسه ضمن قدردانی از مجتمع مس سونگون به‌خاطر فراهم کردن امکان حضور و بازدید از این مجتمع گفت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر پتانسیل و امکانات بسیار خوبی دارد و می‌تواند در زمینه‌های مختلف همکاری‌های خوبی با مجتمع مس سونگون داشته باشد.

وی با پر ثمر خواندن این بازدید، ابراز امیدواری کرد: امیدواریم این بازدیدها در قالب کارگروه‌های تخصصی ادامه پیدا کند. ما مشتاق هستیم با ارائه طرح‌های پژوهشی در زمینه‌های مختلف و فراهم کردن فرصت استفاده از امکانات تخصصی، آزمایشگاهی و... این دانشگاه در خدمت صنعت مس باشیم.

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
رشد 6 درصدی تولید کنسانتره مس در سونگون
بومی‌سازی 90درصد قطعات سایشی کارخانه تغلیظ سونگون
آغاز عملیات اجرایی پروژه هیپ لیچینگ در مجتمع مس سونگون
رشد بیش از 6 درصدی تولید مس محتوی در هفت‌ماهه امسال
پایداری تولید و استفاده از تکنولوژی‌های نو در همکاری با دانشگاه
رفع گلوگاه‌های تولید با بومی‌سازی قطعات
رشد 11 در صدی حمل ماده معدنی در سال 97
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد آذربایجان
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 62 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 64 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 62 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: