دور اندیشی و حاشیه امن در چادرملو
محمود سیدی، مدیر امور مالی و اقتصادی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو مطرح کرد:

دور اندیشی و حاشیه امن در چادرملو

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین مدیر امور مالی و اقتصادی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در خصوص تاثیرات نوسان نرخ ارز بر روند فعالیت‌های شرکت معدنی و صنعتی چادرملو گفت: تغییرات نوسان نرخ ارز در نوسان بهای تمام شده کالای فروش رفته موثر خواهد بود. این تغییرات با توجه به ترکیب هزینه‌های شرکت به طور عمده، بر روی هزینه تامین مواد اولیه کمکی شمش فولاد و قطعات و لوازم یدکی با منشا تامین کننده خارجی، تاثیر خواهد گذاشت.

محمود سیدی تصریح کرد: مدیران شرکت چادرملو در حد امکان، پوشش تاثیرات نوسان نرخ‌های ارزی را در برنامه‌های شرکت، پیش‌بینی کرده‌اند و تمام تلاش شرکت برای استفاده از تخصیص ارز در قالب سیاست‌های جاری بانک مرکزی معمول شده است. البته تداوم تحقق خریدهای خارجی علاوه بر مشکل افزایش نرخ ارز، با چالش عدم دسـترسی به مبادلات معمول بین‌المللی بانکی نیز مواجه هستند.

وی افزود: خوشبختانه  با تمهیدات پیش‌بینی شده، قبل از آغاز تحریم‌های جدید، شرکت توانسته است با تامین به موقع قطعات و لوازم یدکی پر مصرف خارجی، تا حدی اثرات منفی تحریم‌ها را  در کوتاه مدت کاهش دهد. 

سیدی اضافه کرد: مقدار موجودی‌های فعلی قطعات و لوازم یدکی پر مصرف خارجی  به میزان 2 سال مصرف ماشین آلات و تجهیزات معدن، کارخانه‌های تولید کنسانتره، گندله  آهن اسفنجی و فولاد را تامین و از این لحاظ، شرکت در حاشیه امنیت نسبی قرار دارد.

مدیر امور مالی و اقتصادی چادرملو همچنین در پاسخ به این سوال که تاثیر نوسانات نرخ ارز بر قراردادهای خارجی برای  تامین مواد اولیه چیست؟، گفت: تمامی مواد اولیه مورد نیاز تولید محصولات، از زنجیره تولیدی درون شرکت تامین می‌شود، بدین لحاظ شرکت هیچ گونه وابستگی به تامین مواد اولیه خارجی برای تولید محصولات خود ندارد؛ لیکن تهیه و تامین الکترود گرافیتی و بخشی از فرو آلیاژها و آجر نسوز که فاقد تولید کننده داخلی هستند، بایستی از تامین‌کنندگان خارجی خریداری شود. به همین منظور تمهیدات لازم برای تامین یک ساله موارد یاد شده به‌عمل آمده است. بدیهی است تداوم تامین این قبیـل مواد مصـرفی در آینـده، منوط به برقراری تسهیـلات مرتبط با تعامـلات بانکی بین‌المللی بوده و شرکت موضوع تامین این موارد را، از سایر تامین کنندگان خارجی که متاثر از تحریم‌های آمریکا نیستند، پیگیری می‌کند.

سید محمود سیدی در مورد اثرات تحریم‌ها بر صنعت فولاد نیز گفت: عمده محصول کنسانتره تولیدی شرکت چادرملو (پس از تامین کنسانتره مورد نیاز کارخانه گندله‌سازی و تبدیل به محصولات واسطه ای نظیر گندله، آهن اسفنجی و محصول نهایی فولاد) به‌همراه گندله تولیدی مازاد بر نیاز تولید آهن اسفنجی به شرکت‌های فولادی داخل کشور عرضه می‌شود. 

وی افزود: تقاضای موثر از سوی شرکت‌های فولادی داخلی در صورت استمرار فعالیت، عرضه محصولات کنسانتره و گندله این شرکت را، پوشش خواهد داد.

سیدی اضافه کرد: تقاضای فولاد برای مصرف داخل کشور، بخش بزرگی از ظرفیت نصب شده تولید فولاد را به‌خود اختصاص می‌دهد و تولید ظرفیت فولاد مازاد بر تقاضای داخلی در صورتی که محدودیت‌های تحـریم مـدیریت گردد، قابل عـرضه به بازارهای خارج از کشـور خواهد بود.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
رشد 124 درصدی مبلغ فروش محصولات چادرملو
مسئولیت اجتماعی، پیشران توسعه پایدار
پیش‌شرط‌های توسعه فولاد در سایه تحریم‌ها
حضور در نمایشگاه‌های داخلی محملی برای آشنایی با شرکت‌های کوچک و متوسط است
برنامه‌های بلند مدت و کوتاه مدت چادرملو برای ادامه فعالیت‌های معدنی
معادن، بهترین گزینه قابل اتکا در توسعه کشور
بازسازی مناطق زلزله‌زده کرمانشاه ازسوی شرکت‌های بزرگ معدنی و صنعتی
نگاهی به جایگاه برتر نیروگاه سیکل ترکیبی سرو (چادرملو) در کشور
ارزش بازار کچاد طی شهریور ماه، 16.7 درصد رشد یافت
حذف قیمت دستوری کالاها در بورس باعث حذف دلالان می‌شود
زمان راه‌اندازی پروژه آهن اسفنجی «کچاد» به پاییز موکول شد
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد آذربایجان
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 66 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: