خودکفایی در صنعت فولاد، به‌معنای انزوا نیست
بهرام سبحانی در نشست خبری انجمن ملی فولاد:

خودکفایی در صنعت فولاد، به‌معنای انزوا نیست

نشست خبری انجمن ملی فولاد با هدف معرفی نخستین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران در روز دوشنبه (19 آذر) با حضور جمعی از مدیران عامل واحدهای تولیدی کشور برگزار شد.

در ابتدای این مراسم، بهرام سبحانی در سخنرانی خود ضمن اعلام آمار و ارقامی از میزان صادرات و واردات، گفت: میزان صادرات علی‌رغم افزایش در 6 ماهه نخست سال به‌نسبت دوره مشابه سال گذشته، با فراز و نشیب‌هایی در 6 ماهه دوم همراه بوده که همچنان نیز ادامه دارد. واردات نیز به‌شدت کاهشی شده است که همین امر می‌تواند به‌عنوان محرکی برای جبران نیاز داخل به‌شمار رود.
وی در ادامه اظهار کرد: خودکفایی در صنعت فولاد به‌معنای انزوا نبوده، بلکه تکمیل تولید تمامی زنجیره فولاد مدنظر است. توان تولید داخلی به‌دلیل سیاست‌های گذشته مورد بی‌توجهی قرار گرفته است.
ایشان در قسمت دوم سخنرانی خود با اشاره به اینکه نمایشگاه ملی فولاد، شبیه هیچ‌یک از نمایشگاه‌های گذشته نخواهد بود، گفت:یکی از اهداف نمایشگاه ملی فولاد، ایجاد بانک اطلاعات در میان تولیدکنندگان و فعالان فولادی کشور در راستای رفع نیازهای کشور است. ارتباط میان تامین‌کنندگان و مصرف‌کنندگان در این نمایشگاه تقویت خواهد یافت. تمامی فعالان و ارائه دهندگان خدمات حوزه فولاد کشور امکان حضور در این نمایشگاه را دارند که خوشبختانه تاکنون با استقبال خوبی نیز از سوی تولیدکنندگان بزرگ و کوچک همراه شده است. ماهیت این نمایشگاه با سایر رخدادهای حوزه فولاد کشور متفاوت است؛ بنابراین این نمایشگاه هیچ‌گونه تداخلی با سایر اتفاقات این حوزه ندارد.
در ادامه بهادر احرامیان، نایب رئیس انجمن گفت: تمامی اتفاقات در سال جاری پیرامون مساله ارز و نوسانات آن بود. علت عدم افت قیمت‌های محصولات فولادی با وجود کاهش نرخ دلار، نشان‌دهنده معضلات تولید و صادرات در ایران است. در تامین محصولات فولادی بازار داخل هیچ مشکلی وجود ندارد. اما صادرات روندی منفی دارد؛ به‌نحوی که ادامه این شرایط، موجبات سواستفاده سایر کشورها از این وضعیت را فراهم کرده است.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
ایران ارزان‌ترین فولاد را تولید می‌کند
امیدواریم رحمانی به قیمت‌گذاری دستوری فولاد پایان دهد
تحقیق و توسعه، قلب تپنده هر واحد تولیدی است
آیا استراتژی‌های تدوین شده در سند چشم انداز منطقی بوده‌اند؟
سایه سنگین قیمت نفت بر تجارت جهانی محصولات مرتبط با صنعت نفت
صادرات محصولات فولادی 129 درصد رشد یافت
مروری بر تاریخ صنعت فولاد در ایران
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد آذربایجان
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
هفتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتادمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 66 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: