نحوه صحیح تصمیم‌گیری در شرایط بحرانی
دکتر امیر رحیمی، مدیرعامل شرکت کالسیمین مطرح کرد:

نحوه صحیح تصمیم‌گیری در شرایط بحرانی

مدیریت بحران، مجموعه‌ای از تصمیمات موثر، بر اساس اطلاعات صحیحی است که در برخورد با بحران با هدف کنترل، کاهش و رفع آن صورت می‌گیرد. بسیاری از مدیران با قرار گرفتن در شرایط بحرانی و جدید، از خود واکنش منفی نشان می‌دهند.

دکتر امیر رحیمی، مدیرعامل شرکت کالسیمین اظهار کرد: مدیریت بحران، مجموعه ای از تصمیمات موثر، بر اساس اطلاعات صحیحی است که در برخورد با بحران با هدف کنترل، کاهش و رفع آن صورت می‌پذیرد. بسیاری از مدیران با قرار گرفتن در شرایط بحرانی و جدید، از خود واکنش منفی نشان می‌دهند. حتی این مدیران هنگام قرار گرفتن در این شرایط، بیش از حد به پرسنل و افراد زیر مجموعه خود، هیجان وارد می‌کنند. تمایل فزاینده به تحت فشار قرار دادن دیگران، یا گرایش به برخوردهای تند و مشاجره با کارکنان که در اثر ناکامی در تغییر به‌منظور تحقق اهداف مثبت صورت می‌شود، مشکلات زیادی را ایجاد می‌کند. در صورتی‌ که مدیران، بحران را به‌صورت مطلوبی سر و سامان دهند، علاقه‌مندی کارکنان شدیدتر شده، هویت سازمان تقویت و باعث خواهد شد موقعیت مدیر در سازمان مستحکم‌تر شود.

نایب رئیس هیات مدیره توسعه فولاد قشم افزود: تعجب و غافلگیری، قضاوت‌های اشتباه، اقدامات غیرمنتظره، مقصر دانستن افراد و ...از عوامل مخرب در بحران‌ها است. در بحران سال 1986 هنگام انفجار شاتل فضایی چلنجر ناسا، با توجه به محتمل بودن این اتفاق، باعث تعجب و غافلگیری مسوولان مربوطه شد و این موضوع باعث عدم واکنش مناسب از طرف آنان شد. شرکت هانی ول در بحران اقتصادی به‌جای این‌که مانند بسیاری از شرکت‌ها تغییر ساختار بدهد و هزاران کارمند خود را اخراج کند، از کارمندان خود خواست تا مرخصی بدون حقوق بگیرند و با این کار موقعیت خود را برای بازگشت رونق، تثبیت نمود. شرکت ارج در برهه ای از زمان با توجه به اینکه کیفیت محصولاتش نسبت به رقبایی مانند شرکت آزمایش، برتری داشت و یا در همان سطح بود، دچار بحران گردید و مردم به محصولات آزمایش روی آورده بودند اما با جمله تبلیغی " آزمایش نشان داده است که ارج بهتر است" توانست از بحران رهایی پیدا کرده و به دوران رونق خود باز گردد.

این مشاور و تحلیل گر حوزه تصمیم‌گیری در پایان خاطر نشان کرد: باید در تمام قسمتهای کار، موقعیت‌های پیش‌بینی نشده را در نظر گرفت و برای تک تک آن‌ها برنامه‌ای داشت تا با توجه به محدودیت‌ها، دچار چالش و مشکل نشویم. زمانی‌که سازمان در شرایط نرمالی به‌سر می‌برد باید برنامه‌هایی دقیق بر طبق سیستم‌های خود و فعالیت‌های مشابه با سیستم‌های خود، برای مقابله با بحران تهیه و تنظیم شود.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
تولید 70 واگن آلومینیومی برای مترو تهران
تعمیرات به جای تولید کشتی
تحریم‌های داخلی موثرتر از تحریم‌های خارجی!
جریمه‌ای کم‌تر از قیمت یک کلاف سیم!
کالسیمین، پیش رو در تدوین یک سند بالادستی HSE در صنعت سرب و روی
ضرورت تشکیل انجمن صنایع غیرآهنی
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد آذربایجان
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
هفتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتادمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 66 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: