23 درصد کاهش قیمت روی در یک سال
بررسی روند قیمتی شمش روی در سال 2018

23 درصد کاهش قیمت روی در یک سال

در سال 2017 قیمت شمش روی در بورس فلزات لندن افزایشی بود و درمجموع، رشد 17 درصدی داشت اما در سال 2018، قیمت شمش روی در انبارهای بورس فلزات لندن کاهش 23 درصدی یافته و از حداقل قیمت سال 2017 نیز کمتر شد.

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی «فلزات آنلاین»، در نمودار 1، میانگین ماهانه قیمت و موجودی شمش روی در انبارهای بورس فلزات لندن از ماه ژانویه 2017 تا ماه دسامبر 2018 آورده شده است، همان‌طور که مشاهده می‌شود طی 2 سال اخیر میانگین موجودی شمش روی در انبارهای بورس فلزات لندن در مجموع روندی کاهشی داشته است.

میانگین موجودی شمش روی انبارهای بورس فلزات لندن در اولین ماه سال 2017 (ژانویه) برابر 416 هزار و 943 تن بود، رشد تقاضا در این سال موجب ایجاد روند کاهشی در انبارهای بورس فلزات لندن در سال 2017 شد؛ به‌گونه‌ای که در ماه پایانی سال 2017 (دسامبر)، موجودی شمش روی به 195 هزار و 729 تن رسید. یعنی طی یک سال میانگین موجودی شمش روی در انبارهای بورس فلزات لندن، کاهش 53 درصدی داشت.

در 2 ماه ابتدایی سال 2018 روند افزایشی موجودی شمش روی در انبارهای بورس فلزات لندن ادامه یافت و میانگین موجودی شمش روی در انبارهای بورس فلزات لندن به 153 هزار و 439 تن رسید. اما در ادامه این روند کاهشی ادامه نیافت. علت این امر از طرفی کاهش تقاضا و از طرف دیگر افزایش تولید شمش روی بود. روند افزایش موجودی تا ماه جولای ادامه یافت و عاملی برای تضعیف قیمت شمش روی نیز شد. در ادامه برخی از تولیدکنندگان چین تصمیم به کاهش تولید گرفتند و همین امر درکنار تضعیف دوره‌ای شاخص ارزش دلار که افزایش تقاضا را به دنبال داشت، عامل کاهش مجدد موجودی شمش روی در انبارهای بورس فلزات لندن شد، به‌گونه‌ای که میانگین موجودی شمش روی در ماه دسامبر 2018 به 118 هزار و 537 تن رسید.

در نمودار 1، روند میانگین قیمت شمش روی در بورس فلزات لندن نیز آورده شده است. در سال 2017 شمش روی روند صعودی قیمت را طی کرد و قیمت آن در 4 ماه پایانی سال 2017 از مرز 3000 دلار به‌ازای هر تن عبور کرد. درمجموع میانگین قیمت شمش روی در سال 2017 رشد 18 درصدی داشت.

با ورود به سال 2018 همچنان قیمت شمش روی بیش از 3000 دلار به‌ازای هرتن بود، اما روندی نزولی داشت. در هفتمین ماه از سال 2018، قیمت شمش روی به کمتر از 3000 دلار به‌ازای هر تن رسید و میانگین ماهانه قیمت شمش روی تا 2 هزار و 433 دلار به‌ازای هر تن در ماه سپتامبر نیز کاهش پیدا کرد. اما روند نزولی قیمت در ماه‌های پایانی سال ادامه نیافت و در نهایت میانگین جهانی قیمت شمش روی به 2 هزار و 649 دلار به‌ازای هر تن رسید. در مجموع، طی سال 2018 میانگین ماهانه قیمت شمش روی کاهش 23 درصدی را تجربه کرد.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
تولید روی از تقاضای آن پیش افتاد
تنظیم بازار روی به‌دور از واقعیت‌ها
 قیمت شمش روی، 20 درصد رشد داشت
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد آذربایجان
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
هفتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتادمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 66 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: