دولت الکترونیک به «معدن» رسید

دولت الکترونیک به «معدن» رسید

مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت‌های معدنی گفت: یکی از مشکلات این صندوق، مراجعه معدن‌داران برای اخذ تسهیلات بود که زمان بررسی و حضور پرونده در صندوق را افزایش می‌داد؛ اکنون با راه‌اندازی سامانه ارتباط با مشتریان (CRM) ثبت درخواست، پذیرش، بررسی و صدور بیمه‌نامه به‌صورت برخط انجام می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از ایرنا، صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی در چارچوب اهداف اقتصادی کلان کشور، تقویت و حمایت از سرمایه‌گذاران خصوصی در بخش معدن، تحقق توسعه پایدار و ایجاد تضمین و امنیت سرمایه‌گذاری در فعالیت‌های معدنی و هدایت و راهبری این سرمایه‌گذاری‌ها در سال 1380 تاسیس شد. 
فرید دهقانی، مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت‌های معدنی در نشست خبری گفت: معدن داران و فعالان معدنی می توانند با مراجعه به سامانه اینترنتی آنلاین به آدرسwww.iranmico.com، از طریق «سامانه ثبت نام و درخواست بیمه نامه» اقدامات مورد نیاز خود را انجام دهند.
مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی خاطر نشان کرد: اکنون همه معدن‌داران در سراسر کشور می‌توانند در مرحله نخست بدون حضور و فقط با اسکن کردن مدارک مورد نیاز، شماره شناسه دریافت کنند و پس از آن بررسی پرونده‌هایشان آغاز می‌شود.
وی اظهار داشت: اکنون متوسط زمان درخواست متقاضی تا صدور بیمه نامه در صورت کامل بودن مدارک به 40 روز کاهش یافته که از سوی مشتری قابل ردیابی است.
این مقام مسئول تاکید کرد: این مهم یکی از زیرساخت های اساسی لازم همسو با دولت الکترونیک برای افزایش سرمایه صندوق و خدمات رسانی بهتر به معدن‌داران است.
افزایش اقبال بخش عمومی به معدن
دهقانی، به افزایش اقبال بخش عمومی به معدن و صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی اشاره کرد و گفت: فقط در یک سال گذشته (منتهی به دی ماه 97)، 409 میلیارد تومان بیمه نامه توسط این صندوق صادر شده که نسبت به مجموع 17 سال گذشته (از سال 1380 تاکنون) بیش از 37 درصد این میزان را شامل می‌شود.
به گفته وی، از آغاز تاسیس صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی تاکنون نزدیک به یک هزار و 700 فقره بیمه نامه به ارزش 674 میلیارد تومان صادر شده است. این آمار نویدبخش حرکت و گفتمان جدیدی بین صندوق و بخش خصوصی و تحرکات جدید در بخش معدن کشور است.
مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی ادامه داد: در یک سال گذشته 8 میلیارد و 300 میلیون تومان از مطالبات صندوق بدون هیچ اقدام قضایی و فقط از طریق مذاکره وصول شد که در مقایسه با مدت مشابه پارسال، 43 درصد رشد نشان می دهد.
نقشه راه بخش معدن
در این نشست محمدرضا بهرامن، رئیس هیات مدیره صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی نیز گفت: نقشه راه معدن، برنامه ای چهار ساله و چراغ راه این بخش بوده و صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی به‌عنوان ابزاری توسعه‌ای، در خدمت این نقشه است.
به گفته وی، امسال پیش بینی شده که سرمایه صندوق به 300 میلیارد تومان افزایش یابد؛ اگر این سرمایه براساس برنامه به یک هزار میلیارد تومان افزایش یابد، دیگر هیچ نگرانی از معطل ماندن پرونده‌ها نداریم.
بهرامن، به امضای تفاهم‌نامه بین خانه معدن ایران و سازمان توسعه و نوسازی معدن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) اشاره کرد که در ادامه تفاهم‌نامه‌ای با صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی منعقد شده تا با صدور بیمه نامه‌های اعتباری، تامین مالی لازم برای احیای معادن متروکه انجام شود.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
آفریقای‌جنوبی، بی‌رقیب در تولید کرومیت
ترکیه و عمان تنها صادرکنندگان منگنز معدنی منطقه
مسئولیت اجتماعی، پیشران توسعه پایدار
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد آذربایجان
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
شماره 105 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 105 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ بهرام سبحانی/ رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد

شماره 104 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 104 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ منصور یزدی‌زاده/ مدیرعامل شرکت ذوبآهن اصفهان

شماره 103 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 103 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ بهرام شکوری/ رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران

شماره 102 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 102 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ عبدالوهاب سهل‌آبادی/ رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران

شماره 101 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 101 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ عزیزاله عصاری/ مدیرعامل هلدینگ سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

کلیه حقوق این سایت متعلق به ماهنامه اخبار فلزات بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: