صعود دوباره شاخص‌های بازار در آمریکا
تأثیر مثبت مذاکرات آمریکا و چین؛

صعود دوباره شاخص‌های بازار در آمریکا

بازارهای بورس در آمریکا که طی هفته گذشته بسیار پرتلاطم بود، پس از خبر امیدوارکننده مذاکرات ترامپ با همتای چینی‌اش رونق تازه‌ای گرفت. در حالی که شایعات هفته گذشته حاکی از زورآزمایی جدید ترامپ با چین مبنی بر مقررات جدید علیه فناوری‌های چینی بود، به‌نظر می‌رسد دور جدید مذاکرات دلگرم‌کننده بوده و واکنش مثبت بازار سهام در آمریکا را به دنبال داشته است.

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی «فلزات آنلاین»، شاخص سهام بازارهای بورس آمریکا بعد از مذاکرات امیدوارکننده تجاری بین 2 ابرقدرت دنیا یعنی چین و آمریکا جان تازه‌ای گرفت. شاخص نزدک 100 (NASDAQ100) و داو جونز (Dow Jones) نیز به ترتیب حدود 0.9 و 0.8 درصد رشد کردند. در نمودارهای 1 و 2 سیر تغییرات شاخص نزدک 100 و S&P 500 نشان داده شده است.

در هنگ‌کنگ پس از اینکه دونالد ترامپ در توییتی به مثبت بودن مذاکرات با چین اشاره کرد، قرادادهای مارس در شاخص 500  S&P ظهر روز یکشنبه 30 دسامبر 0.6 درصد افزایش پیدا کرد. ترامپ در این توییت گفت "مذاکرات به‌خوبی در مسیر به یک توافق همه‌جانبه پیش می‌رود. "

ترامپ صحبت از پیشرفت بزرگ در مذاکرات با همتایان چینی‌های خود کرد که این می‌تواند شروع خوش‌بینانه‌ای بر فراز و نشیب بسیار در مناسبات تجاری در سال گذشته بین اقتصاد اول و دوم جهان باشد. در سوی دیگر، رسانه‌ها در چین اعلام کردند رییس جمهور ژی ژین پینگ، معتقد است هر دو طرف خواهان یک پیشرفت با ثبات هستند. دو رئیس جمهور در آخرین روز سال میلادی به مدت طولانی با یکدیگر تلفنی صحبت کردند و هر 2 از پیشرفت مذاکرات صلح تجاری که در آرژانتین آغاز شده ابراز رضایت می‌کنند.

به گفته کایل رودا کارشناس بازار در گروه سرمایه‌گذاری IG، " بازارها کاملا به این تغییر رویه در 2 طرف واکنش مثبتی نشان داده‌اند. اگرچه دیدگاه کلی این است که سال آینده چشم‌انداز مثبتی در بازارهای سهام وجود دارد؛ با این وجود به‌نظر می‌رسد با توجه به کوتاه بودن مذاکرات در تعطیلات پایان سال میلادی، نسبت به نتایج و پیشرفت آن از سوی هر دو طرف اغراق شده باشد."

طی ماه‌های گذشته بازارهای بورس در امریکا روند نزولی طی کرده بودند اما در ابتدای روز پنجشنبه 27 دسامبر، بازارها بسیار پرتلاطم گزارش شد. از عمده دلایل آن می‌توان به افت شاخص بازارهای اروپایی اشاره کرد که به دنبال تصویب بودجه سال 2019 دولت پوپولیست ایتالیا در پارلمان این کشور منجر به حساسیت سرمایه‌گذاران شد.

همچنین شایعاتی مربوط به تصمیم رییس جمهور آمریکا جهت ممنوعیت استفاده از فناوری‌های چینی در ادارات دولتی در آمریکا از عوامل افت شاخص بازارهای آمریکا در آخرین روزهای سال میلادی بود. شاخص داو جونز که در ابتدای معاملات پنجشنبه 500 واحد یا 1.8 درصد کاهش یافته بود، در پایان روز 1.1 درصد افزایش داشت. شاخص های S&P 500 و NASDAQ نیز که هر کدام در طول روز 2 درصد از ارزش خود را از دست داده بودند، در پایان معاملات افزایش داشتندشاخص نزدک 100، یک شاخص بازار بورس است که شامل 103 سهم برتر منتشر شده از سوی ۱۰۰ شرکت بزرگ غیرمالی نزدک  می‌شود. S&P 500 نیز مخفف عبارت Standard and Poor's  است که شامل فهرستی از ۵۰۰ سهام برتر در بازار بورس سهام نیویورک و نزدک می‌شود.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
آیا بحران اقتصادی دیگری در راه است؟
کاهش ارزش دلار، ماموریت جدید ترامپ
4 ماه رشد مداوم بازارهای بورس در آسیا
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد آذربایجان
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
شماره 105 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 105 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ بهرام سبحانی/ رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد

شماره 104 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 104 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ منصور یزدی‌زاده/ مدیرعامل شرکت ذوبآهن اصفهان

شماره 103 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 103 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ بهرام شکوری/ رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران

شماره 102 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 102 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ عبدالوهاب سهل‌آبادی/ رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران

شماره 101 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 101 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ عزیزاله عصاری/ مدیرعامل هلدینگ سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

کلیه حقوق این سایت متعلق به ماهنامه اخبار فلزات بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: