راهکار تشکل صنفی برای پیشگیری از بحران حمل‌ونقل مواد معدنی

راهکار تشکل صنفی برای پیشگیری از بحران حمل‌ونقل مواد معدنی

رئیس خانه معدن ایران از تاسیس انجمن شرکت‌های حمل‌ونقل جاده‌ای کالا، تاسیس یک شرکت تعاونی حمل‌ونقل و خدمات وابسته یا خرید سهام یک شرکت حمل و نقل توانمند سراسری به‌عنوان راهکارهای پیشنهادی این تشکل صنفی برای پیشگیری از وقوع بحران حمل‌و‌نقل در بخش معدن یاد کرد.

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از ایرنا، محمدرضا بهرامن، رئیس خانه معدن ایران گفت: اکنون به‌دلیل شرایط خاص محیط معادن و پایانه های حمل‌و‌نقل محلی، حمل مواد معدنی با مشکلات فراوان انجام می‌شود.
به گفته این مقام صنفی، برای رسیدن به تولید سالیانه 700 میلیون تنی مواد معدنی در افق 1404 به رشد تولید سالیانه هفت درصدی نیازمندیم، این در حالی است که ظرفیت حمل و نقل جاده ای در افق یاد شده یک هزار و 127 میلیون تن خواهد بود؛ بنابراین نیازمند رشد سالیانه 5 درصدی در این بخش هستیم.
وی ادامه داد: در افق 1404 باید سالیانه 500 میلیون تن جابجایی جاده‌ای مواد معدنی داشته باشیم که با رشد سالیانه 8 درصدی در این بخش، می‌توان به ظرفیت مورد نظر رسید.
بهرامن اضافه کرد: در افق 1404 در بخش ریلی، نزدیک به 25 هزار کیلومتر خط آهن پیش بینی شده است که با وضعیت فعلی، نیازمند رشد حدود 8 درصدی هستیم. مطابق آمارها نزدیک به 7 درصد تولیدات مواد معدنی در سال 93 توسط خطوط ریلی حمل شده است، در افق 1404 باید نسبت فوق به 30 درصد یعنی 210 میلیون تن در سال برسد؛ بنابراین نیازمند رشد سالیانه 23 درصدی در این بخش هستیم.
رئیس خانه معدن ایران درخصوص راه حل پیشگیری از بحران حمل‌ونقل در بخش معدن کشور با توجه به گسترده‌تر شدن محدوده تحریم‌های خارجی و سخت‌تر شدن تامین قطعات ماشین آلات و مواد اولیه تولید در بخش معدن کشور، گفت: راه حل نخست، تاسیس انجمن شرکت‌های حمل ونقل جاده ای کالا در حوزه معادن است که در اتاق ایران به‌عنوان یک تشکل ملی و سراسری به ثبت برسد. اگر پیش از این چنین انجمن‌هایی در استان‌ها تشکیل شده باشد باید یک تشکل بالادستی ثبت شود، به‌شرطی که اعضا، کارت عضویت از اتاق‌های استانی داشته باشند.
بهرامن تاکید کرد: این انجمن صدای بخش معدن در بحث حمل و نقل و لجستیک خواهد بود. راهکار پیشنهادی دوم را تاسیس یک شرکت تعاونی حمل و نقل و خدمات وابسته طبق قانون تعاونی برمی‌شمارم که در صورت تاسیس باید از ظرفیت‌های تعاونی براساس قوانین بالا دستی استفاده کرد. این پروزه زمانبر و هزینه بر است، اما در مدت حداکثر 2 سال سرمایه اولیه مستهلک خواهد شد.
رییس خانه معدن ایران خاطرنشان کرد: شرکت حمل‌ونقل، قابلیت صدور بارنامه را دارد، بنابراین می‌تواند بار سایر بخش‌های صنعت را نیز جابه‌جا کند؛ ضمن اینکه با تاسیس دفتر در شهرهای مهم، حمل‌ونقل دو طرفه خواهد بود. با تاسیس این شرکت، می‌توان پایانه و پایگاه حمل‌و نقل‌در هر نقطه کشور تعریف کرد.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
دولت تکلیفش را با بخش معدن مشخص کند
بزرگترین صادرکنندگان و واردکنندگان آهن اسفنجی در سال 2017
آزمون و خطا در صنعت جایز نیست
بهبود بازار فولاد تا 3 سال آتی، دور از انتظار نیست
دولت سیاست‌های زیربنایی را تنظیم کند
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
نمایشگاه آلومینیوم
بنر صبانور
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 94 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصدمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصدمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: