افزایش تولیدکنندگان فویل آلومینیومی در ترکیه، به رشد تولید آن شتاب بیشتری داد
تولید فویل آلومینیومی در ترکیه

افزایش تولیدکنندگان فویل آلومینیومی در ترکیه، به رشد تولید آن شتاب بیشتری داد

ترکیه دارای ظرفیت‌های عظیمی از نورد آلومینیومی است؛ به‌نحوی که واحدهای نورد ترکیه، سهم بیشتری از شمش آلومینیومی را در مقایسه با میانگین جهانی مصرف می‌کنند. تولید فویل آلومینیومی ترکیه به‌عنوان یکی از کشورهای مهم تولیدکننده محصولات نورد آلومینیومی در خاورمیانه، طی سال‌های گذشته شاهد رشد چشم‌گیری بوده است؛ به‌طوری حجم تولید آن از حدود 51 هزار تن در سال 2005 با نرخ رشد متوسط سالانه 9.4 درصدی به حدود 149 هزار تن در سال 2017 رسید.

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی «فلزات آنلاین»، از بین محصولات پایین‌دستی صنعت آلومینیوم، محصولات تخت حاصل از نورد بسیار پراهمیت هستند؛ چرا که نه‌تنها نزدیک به یک‌سوم کل مصرف آلومینیوم جهان را به‌خود اختصاص می‌دهند، بلکه کاربردهای بسیار متنوع‌تری را نسبت به سایر نیمه‌ساخته‌های آلومینیومی دارا هستند. به‌طور کلی این محصولات برحسب ضخامتی که دارند به 3 نوع فویل، ورق و پلیت تقسیم بندی می‌شوند که در این میان، فویل و ورق بیشترین سهم از مصرف نهایی را دارند و عمده پلیت‌های تولید شده برای تولید ورق و فویل مصرف می‌شود. ضخامت فویل عموما کمتر از 0.2 میلی‌متر بوده و به محصولات نوردی که دارای ضخامتی بین 0.2 تا 6 میلی‌متر باشند، ورق اطلاق می‌شود در حالی که پلیت دارای ضخامت بیش از 6 میلی‌متر است.

ترکیه دارای ظرفیت‌های عظیمی از نورد آلومینیومی است؛ به‌نحوی که واحدهای نورد ترکیه، سهم بیشتری از شمش آلومینیومی را در مقایسه با میانگین جهانی مصرف می‌کنند. به‌عنوان از بین تولیدکنندگان فویل آلومینیومی در ترکیه می‌توان به شرکت Assan Alüminyum اشاره کرد که فعالیت خود را در حوزه نورد آلومینیوم از سال 1988 آغاز کرد و دارای در حال حاضر دارای 2 واحد عملیاتی نورد است که مجموع ظرفیت آن‌ها به حدود 300 هزار تن می‌رسد.

در نمودار 1، تولید فویل آلومینیومی ترکیه بین سال‌های 2005 تا 2017 نشان داده شده است. همان‌طور که در این نمودار مشاهده می‌شود، تولید فویل آلومینیومی ترکیه به‌عنوان یکی از کشورهای مهم تولیدکننده محصولات نورد آلومینیومی در خاورمیانه، طی سال‌های گذشته شاهد رشد چشم‌گیری بوده؛ به‌طوری حجم تولید آن از حدود 51 هزار تن در سال 2005 با نرخ رشد متوسط سالانه 9.4 درصدی به حدود 149 هزار تن در سال 2017 رسید. این افزایش حجم تولید وابسته به افزایش ظرفیت نورد و تولید فویل در این کشور بوده است؛ به‌طوری که به تعداد تولیدکنندگان فویل در این کشور طی 10 سال گذشته بیش از 13 مورد اضافه شده است.

صادرات فویل آلومینیومی از ترکیه نیز طی دوره مورد بررسی، روندی افزایش را طی کرده است که با توجه به تخمین حجم تولید فویل این کشور در سال 2017، می‌توان گفت که این میزان از صادرات، معادل 65 درصد کل تولید بوده است. نظر به اینکه گمرک این کشور، صادرات مجددی (Re-Export) از فویل آلومینیومی را گزارش نکرده است، می‌توان اذعان کرد که عمده بازار تولید فویل ترکیه وابسته به بازارهای صادراتی است.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
سایه مرگ بر سر صنایع تولیدی
ترکیه همچنان صادرکننده خالص فویل‌های آلومینیومی در منطقه باقی می‌ماند
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد آذربایجان
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 66 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: