مصرف فویل ترکیه؛ وابسته به مبدل‌های حرارتی و صنعت بسته‌بندی
مصرف و تقاضای فویل‌های آلومینیومی ترکیه

مصرف فویل ترکیه؛ وابسته به مبدل‌های حرارتی و صنعت بسته‌بندی

مصرف فویل آلومینیومی ترکیه طی سال‌های گذشته همگام با رشد اقتصادی آن، افزایش یافته است؛ به‌طوری که مصرف این کشور از حدود 51 هزار تن در سال 2005، با نرخ متوسط سالانه 5.2 درصد رشد کرد و در سال 2017 به حدود 94 هزار تن رسید. مهم‌ترین صنعت مصرف‌کننده فویل در ترکیه نیز، همچون سایر مناطق جهان صنعت بسته‌بندی به‌شمار می‌رود. پس از آن، انتظار می‌رود که واحدهای تولیدکننده مبدل‌های حرارتی بیشترین سهم را در مصرف فویل‌های آلومینیومی در ترکیه داشته باشند.

به گزارش فلزات آنلاین، فویل‌های آلومینیومی عمدتا در صنعت بسته‌بندی مورد مصرف قرار می‌گیرند، به‌طوری که بین 70 تا 75 درصد از کل فویل مصرفی به این کاربرد اختصاص می‌یابد. پس از این صنعت، مهم‌ترین مصرف‌کنندگان نهایی فویل آلومینیومی صنعت ساختمان و تولیدکنندگان مبدل‌های حرارتی هستند. به گزارش فلزات آنلاین، فویل در ساختمان عموما به‌صورت ایزوگام و در مبدل‌های حرارتی به‌عنوان هادی حرارتی پره‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرند که این نوع مبدل‌ها، به‌طور گسترده در خودروها کاربرد دارد. گفتنی است بخشی از صنعت بسته‌بندی که مصرف‌کننده فویل‌های آلومینیومی است.

ترکیه به‌واسطه رشد اقتصادی و صنعتی چشم‌گیری که طی سال‌های گذشته رقم زده است، با افزایش تقاضا برای انواع مختلفی از نیمه‌ساخته‌های آلومینیومی از جمله فویل مواجه بوده است. در نمودار 1، مصرف ظاهری فویل‌های آلومینیومی در ترکیه نشان داده شده است. همان‌طور که در این نمودار نشان داده شده است، مصرف فویل آلومینیومی ترکیه طی سال‌های گذشته همگام با رشد اقتصادی آن، افزایش یافته است؛ به‌طوری که مصرف این کشور از حدود 51 هزار تن در سال 2005، با نرخ متوسط سالانه 5.2 درصد رشد کرد و در سال 2017 به حدود 94 هزار تن رسید. مهم‌ترین صنعت مصرف‌کننده فویل در ترکیه نیز، همچون سایر مناطق جهان صنعت بسته‌بندی به‌شمار می‌رود. هر چند که در سایر مناطق جهان، سهم صنعت ساختمان از واحدهای تولیدکننده مبدل‌های حرارتی در مصرف فویل آلومینیومی بیشتر است، اما در ترکیه انتظار می‌رود که سهم واحدهای تولیدکننده مبدل‌های حرارتی بیشتر از سایر نقاط دنیا باشد؛ چرا که عمده مبدل‌های حرارتی ساخته شده از فویل‌های آلومینیومی در صنعت خودرو به‌کار می‌روند؛ صنعتی که در ترکیه طی سال‌های گذشته رشد و توسعه قابل توجهی را پشت سر گذاشته است.

در گزارش مربوط به بازار تولید فویل آلومینیومی اشاره شد که ترکیه بزرگ‌ترین تولیدکننده فویل در خاورمیانه به‌شمار می‌رود و حتی میزان تولید آن در سال 2017 به بیش از 140 هزار تن رسیده است، اما طی سال‌های گذشته واردات قابل توجهی از این محصول نیز داشته است؛ به‌طوری که نزدیک به نیمی از تقاضای ترکیه از طریق واردات تأمین می‌شود. لازم به اشاره است که فویل‌های آلومینیومی، طیف بسیار متنوعی از محصولات با ضخامت، استحکام و پوشش‌های متفاوتی را شامل می‌شود، از این رو واردات انواعی که در بازار داخلی تولید نمی‌شود، دور از ذهن نیست.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد آذربایجان
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
شماره 105 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 105 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ بهرام سبحانی/ رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد

شماره 104 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 104 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ منصور یزدی‌زاده/ مدیرعامل شرکت ذوبآهن اصفهان

شماره 103 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 103 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ بهرام شکوری/ رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران

شماره 102 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 102 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ عبدالوهاب سهل‌آبادی/ رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران

شماره 101 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 101 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ عزیزاله عصاری/ مدیرعامل هلدینگ سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

کلیه حقوق این سایت متعلق به ماهنامه اخبار فلزات بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: