مصرف فویل ترکیه؛ وابسته به مبدل‌های حرارتی و صنعت بسته‌بندی
مصرف و تقاضای فویل‌های آلومینیومی ترکیه

مصرف فویل ترکیه؛ وابسته به مبدل‌های حرارتی و صنعت بسته‌بندی

مصرف فویل آلومینیومی ترکیه طی سال‌های گذشته همگام با رشد اقتصادی آن، افزایش یافته است؛ به‌طوری که مصرف این کشور از حدود 51 هزار تن در سال 2005، با نرخ متوسط سالانه 5.2 درصد رشد کرد و در سال 2017 به حدود 94 هزار تن رسید. مهم‌ترین صنعت مصرف‌کننده فویل در ترکیه نیز، همچون سایر مناطق جهان صنعت بسته‌بندی به‌شمار می‌رود. پس از آن، انتظار می‌رود که واحدهای تولیدکننده مبدل‌های حرارتی بیشترین سهم را در مصرف فویل‌های آلومینیومی در ترکیه داشته باشند.

به گزارش فلزات آنلاین، فویل‌های آلومینیومی عمدتا در صنعت بسته‌بندی مورد مصرف قرار می‌گیرند، به‌طوری که بین 70 تا 75 درصد از کل فویل مصرفی به این کاربرد اختصاص می‌یابد. پس از این صنعت، مهم‌ترین مصرف‌کنندگان نهایی فویل آلومینیومی صنعت ساختمان و تولیدکنندگان مبدل‌های حرارتی هستند. به گزارش فلزات آنلاین، فویل در ساختمان عموما به‌صورت ایزوگام و در مبدل‌های حرارتی به‌عنوان هادی حرارتی پره‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرند که این نوع مبدل‌ها، به‌طور گسترده در خودروها کاربرد دارد. گفتنی است بخشی از صنعت بسته‌بندی که مصرف‌کننده فویل‌های آلومینیومی است.

ترکیه به‌واسطه رشد اقتصادی و صنعتی چشم‌گیری که طی سال‌های گذشته رقم زده است، با افزایش تقاضا برای انواع مختلفی از نیمه‌ساخته‌های آلومینیومی از جمله فویل مواجه بوده است. در نمودار 1، مصرف ظاهری فویل‌های آلومینیومی در ترکیه نشان داده شده است. همان‌طور که در این نمودار نشان داده شده است، مصرف فویل آلومینیومی ترکیه طی سال‌های گذشته همگام با رشد اقتصادی آن، افزایش یافته است؛ به‌طوری که مصرف این کشور از حدود 51 هزار تن در سال 2005، با نرخ متوسط سالانه 5.2 درصد رشد کرد و در سال 2017 به حدود 94 هزار تن رسید. مهم‌ترین صنعت مصرف‌کننده فویل در ترکیه نیز، همچون سایر مناطق جهان صنعت بسته‌بندی به‌شمار می‌رود. هر چند که در سایر مناطق جهان، سهم صنعت ساختمان از واحدهای تولیدکننده مبدل‌های حرارتی در مصرف فویل آلومینیومی بیشتر است، اما در ترکیه انتظار می‌رود که سهم واحدهای تولیدکننده مبدل‌های حرارتی بیشتر از سایر نقاط دنیا باشد؛ چرا که عمده مبدل‌های حرارتی ساخته شده از فویل‌های آلومینیومی در صنعت خودرو به‌کار می‌روند؛ صنعتی که در ترکیه طی سال‌های گذشته رشد و توسعه قابل توجهی را پشت سر گذاشته است.

در گزارش مربوط به بازار تولید فویل آلومینیومی اشاره شد که ترکیه بزرگ‌ترین تولیدکننده فویل در خاورمیانه به‌شمار می‌رود و حتی میزان تولید آن در سال 2017 به بیش از 140 هزار تن رسیده است، اما طی سال‌های گذشته واردات قابل توجهی از این محصول نیز داشته است؛ به‌طوری که نزدیک به نیمی از تقاضای ترکیه از طریق واردات تأمین می‌شود. لازم به اشاره است که فویل‌های آلومینیومی، طیف بسیار متنوعی از محصولات با ضخامت، استحکام و پوشش‌های متفاوتی را شامل می‌شود، از این رو واردات انواعی که در بازار داخلی تولید نمی‌شود، دور از ذهن نیست.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد آذربایجان
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 66 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: