ارتقای زیرساخت‌های حمل‌ونقل ریلی در سنگان کلید خورد
در دیدار رئیس هیات عامل ایمیدرو با مدیرعامل شرکت راه آهن ایران مطرح شد:

ارتقای زیرساخت‌های حمل‌ونقل ریلی در سنگان کلید خورد

رئیس هیات عامل ایمیدرو در نشست با مدیرعامل شرکت راه آهن ایران اعلام کرد: جلب مشارکت بخش خصوصی در تامین زیرساخت‌ها، یکی از سازوکارهای توسعه حمل‌و‌نقل ریلی در حمل مواد معدنی است. ایمیدرو آمادگی دارد تا با انعقاد تفاهم‌نامه با شرکت راه آهن، زمینه توسعه زیرساخت های ریلی سنگان را فراهم کند.

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، خداداد غریب‌پور در این نشست که در محل ایمیدرو برگزار شد، افزود: در راستای افزایش سهم حمل‌و نقل ریلی در جابه‌جایی بار به ویژه در مسیر سنگان – بافق، کارگروهی متشکل از معاونت‌های برنامه‌ریزی و توانمندسازی و طرح‌های توسعه معدن وصنایع معدنی ایمیدرو تشکیل می‌شود تا مقدمات تهیه این تفاهم‌نامه فراهم شود.

وی با تاکید بر اینکه هر اعتباری در این مسیر ریلی هزینه شود توجیه اقتصادی دارد، افزود: در این کارگروه ضمن بررسی راه‌های بهبود سیستم حمل ریلی، روش‌های سرمایه‌گذاری و شیوه اجرا نیز مشخص خواهد شد.

رئیس هیات عامل ایمیدرو در بخش دیگری از صحبت‌های خود با تاکید بر تسهیل ایجاد زیرساخت‌ها در ارتقای حمل‌ونقل ریلی گفت: حمل‌و‌نقل مواد معدنی به‌صورت انبوه، نیاز به سیستمی با عملکرد مداوم و با قابلیت اطمینان دارد تا در یک بازه زمانی، مقدار مشخص بار به مقصد مورد نظر برسد.

غریب پور افزود: شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران علاقمند به تعامل با ایمیدرو برای تامین زیرساخت ها است. بدیهی است به نتیجه رسیدن همکاری‌ها با تعریف زمان‌بندی مشخص و توجه به ضریب تاثیر آن در بخش معدن و صنایع معدنی، تعیین اولویت‌ها و همچنین چشم انداز 1404، گام‌های اساسی در مسیر مواد پایه‌ای ارتقای حمل‌و‌نقل مواد معدنی برداشته شود.

آمادگی برای تامین زیرساخت‌های ریلی سنگان - بافق با هدف افزایش ظرفیت ریلی

در این دیدار سعید محمدزاده، مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران از اعلام آمادگی این شرکت در تامین زیرساخت های ریلی سنگان – بافق خبر داد و اظهار کرد: طی سال 95 میزان بارگیری مواد معدنی ایمیدرو 60 میلیون تن بوده که 20 میلیون تن از این رقم، به‌صورت ریلی حمل شده است.

وی افزود: با شرایط فعلی و چشم‌انداز توسعه صنعت فولاد، هنوز برنامه‌های زیرساخت به‌ویژه در بخش حمل‌ونقل آن طور که باید تامین نشده است.

محمدزاده با بیان اینکه حوزه حمل‌ونقل ریلی تنها ریل گذاری نیست، گفت: تامین واگن نیاز جدی توسعه صنایع در بخش زیرساخت‌ها است.

وی گفت: آمادگی داریم تا هرگونه تقاضایی در بخش معدن و صنایع معدنی را مطابق با چارچوب‌های تجاری پاسخ‌گو باشیم.

مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران در تشریح راهکارهای توسعه حمل‌ونقل ریلی مسیر سنگان تا بافق گفت: در بخش تامین مالی می‌توان از منابع بانکی بهره برد و در احداث خط دوم با اجرای پروژه تراک‌بندی این مسیر و با هدف افزایش ظرفیت بارگیری‌ها، اهتمام ویژه داریم.

در این نشست در زمینه نیازهای زیرساختی، به مواردی همچون حمل 79 میلیون تن در قالب طرح جامع فولاد، حمل سایر محصولات ریلی 117 میلیون تن و شناسایی گلوگاه های شبکه ریلی بر اساس تطابق تقاضا با ظرفیت و راهکارهای توسعه شبکه ریلی برای بارهای قابل جذب اشاره شد.

همچنین شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران، نکاتی را در افزایش سهم بازار ریلی حمل مواد معدنی با همکاری این مجموعه و ایمیدرو مطرح کرد که توسعه لجستیک ریلی در معادن و صنایع فولادی یکی از این موارد است.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
امضای تفاهم‌نامه تامین مالی احداث خط دوم ریلی سنگان
بزرگ‌ترین تفاهم بین تشکل‌های بخش خصوصی معدن و حمل‌ونقل
محصولات ریلی ذوب‌آهن‌ اصفهان دارای کیفیت عالی و پاسخگوی نیازهای داخلی است
نخستین سمینار مسئولیت اجتماعی معدن‌کاری با همکاری ایمیدرو
سنگان و گل گهر بیشترین سنگ آهن را تولید خواهند کرد
اپال پارسیان، بزرگترین واحد صنعتی شمال شرق کشور
فولاد خراسان موفق در تکمیل زنجیره تولید فولاد
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد آذربایجان
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
هفتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتادمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 66 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: