بومی‌سازی 90درصد قطعات سایشی کارخانه تغلیظ سونگون
مدیر کارخانجات تغلیظ مس و مولیبدن مجتمع مس سونگون خبر داد:

بومی‌سازی 90درصد قطعات سایشی کارخانه تغلیظ سونگون

اصغر باقریان، مدیر امور کارخانجات تغلیظ مجتمع مس سونگون گفت: با تکیه بر توان داخلی و در راستای حمایت از تولید داخل و افزایش تاب‌آوری سیستم در شرایط تحریم، تا کنون حدود 90 درصد از قطعات مصرفی سایشی کارخانه‌های تغلیظ سونگون بومی‌سازی شده است.

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از مس پرس، اصغر باقریان، مدیر کارخانجات تغلیظ مس و مولیبدن مجتمع مس سونگون با اعلام این خبر گفت: عمده قطعات سایشی کارخانه‌ها شامل لاینر‌های فلزی و لاستیکی آسیاها و کلیه قطعات سایشی پمپ‌ها مثل پوسته، پروانه، ورودی پمپ و ... با تکیه بر توان فنی شرکت‌های داخلی و حمایت شرکت مس بومی‌سازی شده است.
وی افزود: همچنین در تلاش هستیم با بروز‌رسانی تجهیزات و قطعات یدکی، آن‌ها را در اختیار سازندگان معتبر قرار دهیم که این بروز‌رسانی، نوسازی تجهیزات کارخانه و بومی‌سازی نقش مهمی در کاهش قیمت تمام‌شده خواهد داشت.
مدیر کارخانجات تغلیظ مس و مولیبدن مجتمع مس سونگون در ادامه با اشاره به سایر اقدامات انجام گرفته در خصوص کاهش قیمت تمام‌شده محصول در مجتمع سونگون، اظهار داشت: مهم‌ترین مؤلفه‌های قیمت تمام‌شده محصول تولیدی مواد مصرفی شامل گلوله‌ها، مواد شیمیایی و قطعات یدکی هستند.
باقریان با اشاره به نقش مهم مواد شیمیایی در فرایند تولید گفت: با توجه به اینکه اغلب مواد شیمیایی مصرفی، خارجی و وارداتی هستند؛ ازاین‌رو در جهت بومی‌سازی و کاهش وابستگی، پروژه هایی با چندین شرکت دانش‌بنیان در زمینه ساخت مواد شیمیایی در جریان است.
به گفته مدیر کارخانجات تغلیظ مس و مولیبدن مجتمع سونگون درنتیجه همکاری با شرکت‌های دانش‌بنیان نمونه‌هایی از این مواد تولیدشده است که هم‌اکنون در حال تست آن‌ها هستیم و درصورتی‌که نتایج مثبت باشد با این‌ شرکت‌ها وارد همکاری خواهیم شد.
وی تصریح کرد: همچنین در زمینه بهینه‌سازی مصرف مواد شیمیایی، چندین پروژه تحقیقاتی با همکاری امور تحقیق و توسعه شرکت مس در حال انجام است که به ثمر نشستن آن‌ها سهم قابل‌ملاحظه‌ای در کاهش قیمت تمام‌شده محصول خواهد داشت.
باقریان افزود: در زمینه افزایش کیفیت گلوله‌های مصرفی نیز پروژه مشترکی با پارک علم و فناوری آستان آذربایجان شرقی در جریان است تا ضمن بهینه‌سازی مصرف گلوله و افزایش کیفیت آنها، درنهایت سهم هزینه گلوله‌های مصرفی در قیمت تمام‌شده کاهش یابد.
وی ادامه داد: علاوه بر موارد فوق در حال حاضر، مهم‌ترین راهکار جهت کاهش قیمت تمام‌شده محصول، افزایش ظرفیت خوراک ورودی به کارخانه تغلیظ و درنهایت افزایش تولید کنسانتره مس و مولیبدن با ثابت نگه‌داشتن هزینه‌های فعلی است که درنهایت منجر به کاهش قیمت تمام‌شده هر تن محصولات تولیدی خواهد شد که خوشبختانه در مجتمع سونگون در راستای دستیابی به این هدف کارخانجات تغلیظ 6 درصد بالای ظرفیت اسمی در حال کار هستند.
باقریان در پایان اظهار داشت: در جهت افزایش بهره‌وری و کاهش هزینه‌ها، انجام تحقیق و پژوهش‌ها بایستی هدفمند، کاربردی و در راستای اهداف و برنامه‌های شرکت باشد تا با شناسایی موانع و گلوگاه‌ها و ارائه راهکارهای مؤثر و عملی جهت رفع آنها، بتوان گام‌های بلندی را در راه رسیدن به اهداف کلان شرکت برداشت.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
سونگون، محور توسعه استان آذربایجان شرقی
رشد 6 درصدی تولید کنسانتره مس در سونگون
آغاز عملیات اجرایی طرح هیپ لیچینگ در مجتمع مس سونگون
افزایش تقاضای مس
ساخت کمپرسور «GQ 2223» توسط «پیشگامان صنایع آسیا»
لزوم بومی سازی تکنولوژی کوره بلند، برای بهره گیری از ذخایر استراتژیک زغال سنگ کشور
بومی‌سازی مهم‌ترین تجهیز گلوگاهی خط تولید
آغاز عملیات اجرایی پروژه هیپ لیچینگ در مجتمع مس سونگون
رشد بیش از 6 درصدی تولید مس محتوی در هفت‌ماهه امسال
پایداری تولید و استفاده از تکنولوژی‌های نو در همکاری با دانشگاه
رفع گلوگاه‌های تولید با بومی‌سازی قطعات
رشد 11 در صدی حمل ماده معدنی در سال 97
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد آذربایجان
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
هفتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتادمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 66 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: