وزارت صمت، توجه به معادن کوچک را در اولویت قرار دهد
ایمان عامری، مدیرعامل شرکت امیرسنگان پارسیان در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

وزارت صمت، توجه به معادن کوچک را در اولویت قرار دهد

وزیر صنعت، معدن و تجارت با وعده ایجاد انقلاب معدنی کار خود را در این وزراتخانه آغاز کرد. از این رو بسیاری از فعالان بخش معدن انتظار ویژه‌ای از وزیر برای توجه به این بخش دارند. مدیرعامل شرکت امیرسنگان پارسیان در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری، تحلیلی «فلزات آنلاین» گفت: از وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت انتظار می‌رود با توجه به اینکه در ایران تعداد معادن کوچک‌مقیاس بسیار بیشتر از معادن بزرگ‌مقیاس است، به این معادن بیش از پیش اهمیت دهد. به‌عنوان نمونه، در صورتی که میزان اشتغال‌زایی معادن کوچک در نظر گرفته شود، با وجود ایجاد فرصت‌های شغلی موقت در معادن کوچک، تعداد مشاغل مربوط به این معادن در مقایسه با معادن بزرگ بسیار بیشتر است. زیرا حتی در صورت تعطیلی یک معدن کوچک به‌علت اتمام ذخیره، باز هم معادن کوچکی در نزدیکی معدن تعطیل شده، راه‌اندازی خواهد شد.

وی در ادامه افزود: اگر همه معادن کوچک با هم در نظر گرفته شود، اتفاقا اشتغال‌زایی معادن کوچک بسیار پایدارتر خواهد بود و از این‌رو، ایجاد ارتباط بین معادن کوچک در کشور، می‌تواند منجر به توسعه اشتغال پایدار در بخش معدن و به‌ویژه در نقاط محروم و کمتر توسعه یافته شود.

عامری نسبت به برخی مشکلات و بروکراسی‌های اداری اشاره داشت و اظهار کرد: باوجود شعارهایی مبنی بر کمک به تولید و راه‌اندازی معادن، متاسفانه میان دستورات صادرشده از سوی نهادهای اجرایی، عدم هماهنگی و تناقض به‌چشم می‌خورد؛ به‌طوری که سازمان‌های متولی مانند سازمان صنایع و معادن استان‌ها، اداره منابع طبیعی و... در موضوعات مختلف با یکدیگر هماهنگ نیستند. از این‌رو، لازم است میان سازمان‌های درگیر در بخش معدن با دید کمک به تولید کشور هماهنگی‌های لازم وجود داشته باشد. همچنین بهتر است این سازمان‌ها در سطح مدیریتی به‌ویژه در ادارات شهرستان‌ها، از نیروهای متخصص و باتجربه بیشتری برخوردار باشند تا بتوانند ارتباط بهتری با معدنکاران برقرار کنند.

مدیرعامل شرکت امیرسنگان پارسیان در پایان از وزیر درخواست کرد: درصدی از حقوق دولتی معادن را به معدن‌کاران ببخشد تا به این ترتیب، آن‌ها بتوانند اکتشافات را به‌طور دقیق‌تری انجام دهند. بیشتر اکتشافاتی که اکنون انجام می‌شود، فقط نوشتن یک گزارش است و کاربرد اقتصادی ندارد؛ با توجه به اینکه اکتشافات دقیق امری هزینه‌بر است و برخی از معادن قادر به جبران این هزینه نیستند، از این‌رو، برگشت دادن بخشی از حقوق دولتی معادن می‌تواند معدنکاران را به اکتشافات دقیق ترغیب کند.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد آذربایجان
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
شماره 105 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 105 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ بهرام سبحانی/ رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد

شماره 104 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 104 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ منصور یزدی‌زاده/ مدیرعامل شرکت ذوبآهن اصفهان

شماره 103 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 103 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ بهرام شکوری/ رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران

شماره 102 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 102 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ عبدالوهاب سهل‌آبادی/ رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران

شماره 101 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 101 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ عزیزاله عصاری/ مدیرعامل هلدینگ سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

کلیه حقوق این سایت متعلق به ماهنامه اخبار فلزات بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: