وزارت صمت، توجه به معادن کوچک را در اولویت قرار دهد
ایمان عامری، مدیرعامل شرکت امیرسنگان پارسیان در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

وزارت صمت، توجه به معادن کوچک را در اولویت قرار دهد

وزیر صنعت، معدن و تجارت با وعده ایجاد انقلاب معدنی کار خود را در این وزراتخانه آغاز کرد. از این رو بسیاری از فعالان بخش معدن انتظار ویژه‌ای از وزیر برای توجه به این بخش دارند. مدیرعامل شرکت امیرسنگان پارسیان در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری، تحلیلی «فلزات آنلاین» گفت: از وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت انتظار می‌رود با توجه به اینکه در ایران تعداد معادن کوچک‌مقیاس بسیار بیشتر از معادن بزرگ‌مقیاس است، به این معادن بیش از پیش اهمیت دهد. به‌عنوان نمونه، در صورتی که میزان اشتغال‌زایی معادن کوچک در نظر گرفته شود، با وجود ایجاد فرصت‌های شغلی موقت در معادن کوچک، تعداد مشاغل مربوط به این معادن در مقایسه با معادن بزرگ بسیار بیشتر است. زیرا حتی در صورت تعطیلی یک معدن کوچک به‌علت اتمام ذخیره، باز هم معادن کوچکی در نزدیکی معدن تعطیل شده، راه‌اندازی خواهد شد.

وی در ادامه افزود: اگر همه معادن کوچک با هم در نظر گرفته شود، اتفاقا اشتغال‌زایی معادن کوچک بسیار پایدارتر خواهد بود و از این‌رو، ایجاد ارتباط بین معادن کوچک در کشور، می‌تواند منجر به توسعه اشتغال پایدار در بخش معدن و به‌ویژه در نقاط محروم و کمتر توسعه یافته شود.

عامری نسبت به برخی مشکلات و بروکراسی‌های اداری اشاره داشت و اظهار کرد: باوجود شعارهایی مبنی بر کمک به تولید و راه‌اندازی معادن، متاسفانه میان دستورات صادرشده از سوی نهادهای اجرایی، عدم هماهنگی و تناقض به‌چشم می‌خورد؛ به‌طوری که سازمان‌های متولی مانند سازمان صنایع و معادن استان‌ها، اداره منابع طبیعی و... در موضوعات مختلف با یکدیگر هماهنگ نیستند. از این‌رو، لازم است میان سازمان‌های درگیر در بخش معدن با دید کمک به تولید کشور هماهنگی‌های لازم وجود داشته باشد. همچنین بهتر است این سازمان‌ها در سطح مدیریتی به‌ویژه در ادارات شهرستان‌ها، از نیروهای متخصص و باتجربه بیشتری برخوردار باشند تا بتوانند ارتباط بهتری با معدنکاران برقرار کنند.

مدیرعامل شرکت امیرسنگان پارسیان در پایان از وزیر درخواست کرد: درصدی از حقوق دولتی معادن را به معدن‌کاران ببخشد تا به این ترتیب، آن‌ها بتوانند اکتشافات را به‌طور دقیق‌تری انجام دهند. بیشتر اکتشافاتی که اکنون انجام می‌شود، فقط نوشتن یک گزارش است و کاربرد اقتصادی ندارد؛ با توجه به اینکه اکتشافات دقیق امری هزینه‌بر است و برخی از معادن قادر به جبران این هزینه نیستند، از این‌رو، برگشت دادن بخشی از حقوق دولتی معادن می‌تواند معدنکاران را به اکتشافات دقیق ترغیب کند.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد آذربایجان
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
هفتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتادمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 66 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: