38 هزار تن محصول فولاد آلیاژی ایران صادر شد
علیرضا چایچی، مدیرعامل شرکت فولاد آلیاژی ایران:

38 هزار تن محصول فولاد آلیاژی ایران صادر شد

مدیر عامل شرکت فولاد آلیاژی ایران گفت: در 9 ماه امسال 38 هزار تن تولیدات این مجموعه با ارزآوری حدود 20 میلیون یورو صادر شده است.

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از ایرنا، علیرضا چایچی، مدیرعامل شرکت فولاد آلیاژی ایران (روز شنبه 15 دی ماه) در جمع خبرنگاران در یزد با اشاره به بیستمین سالگرد تأسیس این شرکت اظهار داشت: فولاد آلیاژی سال 1377 به عنوان یک شرکت دولتی با قابلیت تولید 118 گرید و ظرفیت 140 هزار تن تولید راه‌ا‌ندازی شد.
وی افزود: هم اکنون ظرفیت سالانه تولید این شرکت با استفاده از توان متخصصان داخلی به بیش از 500 هزار تن انواع فولادهای آلیاژی و قطعات تولید به 350 گرید در اندازه‌های مختلف رسیده است. 
مدیرعامل شرکت فولاد آلیاژی ایران با اشاره ظرفیت اولیه 10 تن در ابتدای تأسیس خاطرنشان کرد: این میزان با شناسایی بازارهای جدید صادراتی تا پایان سال گذشته به بیش از 73 هزار تن افزایش یافته است.
وی درباره وضعیت اشتغال در این شرکت گفت: در مجموع یک‌هزار و 500 نفر اشتغال مستقیم و 500 نفر غیرمستقیم ایجاد شده و زندگی بیش از 40 هزار خانواده را به فعالیت این واحد گره زده؛ با این حال حدود 70 درصد آن‌ها نیز بومی استان بوده که 300 نفر آن‌ها از اهالی شهرستان اشکذر هستند.
وی درباره وضعیت صادرات شرکت با اشاره به وجود تحریم‌های ظالمانه علیه ایران و موانع مبادلات بانکی اظهار داشت: علاوه بر صادرات 38 هزار تن در 9 ماه امسال به کشورهای اتحادیه اروپا ، ترکیه و کشورهای همسایه ، صادرات 12 هزار تن در سه ماه پایانی سال را در دستور کار داریم.
این کارشناس صنعت فولاد تصریح کرد: در چشم انداز 1404 فولاد آلیاژی، تولید 2 برابر ظرفیت فعلی و رسیدن به ظرفیت 1.2 میلیون تن را پیش‌بینی کرده‌ایم که امیدواریم به آن برسیم.
وی ادامه داد: از سوی دیگر با توجه به پیشرفت فیزیکی 41 درصدی طرح توسعه فولادسازی یزد یک و بهره‌برداری از آن تا اوایل سال 1399 امیدواریم این پیش‌بینی محقق شود.
مدیرعامل شرکت فولاد آلیاژی ایران یادآور شد: این طرح سه بار با تحریم مواجه شده ولی 70 درصد تجهیزات مورد نیاز آن که عمدتا ساخت یک شرکت فرانسوی است ، وارد کشور شده و مابقی یا در حال ورود و یا در حال ساخت است.
چایچی با بیان اینکه هفت درصد هزینه‌های فولاد یزد یک برای کاهش مخاطرات زیست محیطی در نظر گرفته شده است ، اظهار داشت : میزان مصرف این مجموعه 25 لیتر در ثانیه البته با میزان آب پسماند آن برای فضای سبز تعهد داده شده ، پیش‌بینی شده است.وی تأکید کرد: هم اکنون از مجموع تولید 25 میلیون تن فولاد کشور ، سه درصد به فولاد آلیاژی ، معادل 800 هزار تن مربوط می‌شود و کمترینمیزان مصرف آب نیز در فولاد آلیاژی ایران است
 این مسئول در ادامه درباره عملکردهای امسال شرکت هم گفت: امسال با تلاش‌های پرسنل این مجموعه و همدلی همه آن‌ها بسیاری از رکوردهای فولاد آلیاژی شکسته شده که مهم‌ترین آن تولید 2 برابر مجموع سال 96 در طول 9 ماه 97 بوده است.
چایچی با اعلام تولید بسیاری از محصولات مشابه خارجی افزود: فولاد آلیاژی با ایجاد بخش بومی سازی ، به عنوان مهد بومی سازی فولاد کشور با بهره‌گیری از توان منتخصصان داخلی بیش از هشت هزار و 500 دفترچه ساخت قطعات تهیه و تدوین و بیش از چهار هزار و 300 قطعه ساخته است.
 مدیرعامل فولاد آلیاژی ایران درباره وضعیت محیط زیستی این مجموعه هم با بیان سرمایه‌گذاری 33 میلیون دلاری و هشت میلون یورویی این شرکت در راستای استقرار امکانات و تجهیزات دارای کم‌ترین میزان آلایندگی تصریح کرد: سالانه 6 میلیارد تومان برای نگهداری از تجهیزات محیط زیستی این شرکت اعم از تصفیه‌خانه، فیلترها و نوار نقاله‌ها هزینه می‌شود که نتیجه آن دریافت چهار سال لوح تقدیر صنعت سبز به این واحد بود. 
وی همچنین از راه‌اندازی نخستین پویش (کمپین) انرژی صنایع کشور در این مجموعه خبر داد و افزود: با توجه به اهداف این طرح امیدواریم در یک سال آینده چهار تا 10 درصد در مصرف انرژی صرفه جویی داشته باشیم ضمن آنکه بهینه‌سازی مصرف آب در حال انجام است.
چایچی همچنین با بیان اینکه آلودگی‌های فولاد آلیاژی ایران با توجه به بهره‌گیری از تکنولوژی روز دنیا حتی بسیار کمتر از استانداردهای جهانی است، اظهار کرد: دود زرد رنگ پیرامون این واحد مربوط به نیروگاه‌های سیکل ترکیبی و دود سیاه رنگ اطراف هم مربوط به کوره‌های القایی شرکت‌های مستقر در شهرک فولاد و در پشت کارخانه فولاد آلیاژی ایران است. 
وی درباره وضعیت جاده فولاد آلیاژی هم اظهار داشت: این جاده از 25 سال قبل به صورت اختصاصی و ویژه فولاد آلیاژی ساخته شده ولی به مرور به دلیل افزایش تردد و روستایی شدن آن و نیز ایجاد شرکت دیگر در مسیر ، با مصوبه سال 86 استانداری می‌بایست رسماً از حالت اختصاصی خارج و به راه‌های عمومی کشور اضافه شود.
مدیرعامل شرکت فولاد آلیاژی ادامه داد: به دلیل اجرا نشدن این مصوبه ، بار دیگر درخواست بررسی ارائه شده که بعد از اعلام هزینه‌های ترمیم ، آسفالت و بهسازی جاده به میزان 120 میلیارد ریال ، سهم حدود 55 میلیارد ریالی برای فولاد آلیاژی در نظر گرفته شد.
چایچی خاطرنشان کرد: این در حالی است که تنها حدود 25 درصد تردد این جاده مربوط به فولاد آلیاژی ، 50 درصد مربوط به روستاهای مجاور و مابقی مربوط به سایر شرکت‌هاست از این رو تقاضا داریم عمومیت این جاده به رسمیت شناخته شود. 
وی در پایان با اشاره به ظرفیت بالای تولید فولاد آلیاژی در کشور گفت: هم اکنون تنها سه درصد تولید فولاد کشور مربوط به فولاد آلیاژی است در حالی که متوسط این آمار در دنیا 11 درصد است و امروز بهترین شرایط برای صادرات البته با حمایت‌های دولت است. 
شرکت فولاد آلیاژی ایران بزرگترین تولید کننده انواع فولاد آلیاژی در ایران و خاورمیانه است که در سال 1378 به بهره‌برداری رسید.
محصولات این شرکت در صنایع هوافضا، نفت و پتروشیمی ، نیروگاه ها، ابزارسازی ، لوازم پزشکی و جراحی، خودروسازی ، ماشین سازی و سایر صنایع ویژه، کاربرد دارد.

 

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
صادرات فولاد فلج شده است
جهش در صادرات ریل فولادی منطقه، توسط بحرین
افزایش فروش و تداوم صادرات مستلزم تقویت نگاه حمایتی است
انفعال خاورمیانه در صادرات طناب فولادی
سرانه مصرف فولاد خام عمان بالاتر از میانگین خاورمیانه و دنیا
صادرات محصولات فولادی 129 درصد رشد یافت
صادرات زنجیره فولاد از مرز 9.2 میلیون تن عبور کرد
توازن در زنجیره فولاد، شرط اصلی برای رقابت‌پذیری
پتانسیل افزایش صادرات فولاد خام ایران به امارات
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد آذربایجان
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
هفتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتادمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 66 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: