بازارها با کمبود «گندله» مواجه می شوند؛ ظرفیت‌ها پاسخگوی تقاضا نیست
طبق گزارش متال بولتن:

بازارها با کمبود «گندله» مواجه می شوند؛ ظرفیت‌ها پاسخگوی تقاضا نیست

روند کمبود گندله آهن اسفنجی در بازارهای جهانی طی سال‌های 2019 و 2020 تداوم می‌یابد. علت این امر پاسخگو نبودن ظرفیت‌های تولید نسبت به تقاضا اعلام شده است.

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی «فلزات آنلاین» به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن وصنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، طبق گزارش مجله متال بولتن، در سال2018میلادی بازارهای جهانی با روندکمبود «گندله آهن» اسفنجی مواجه بودند. از آن‌جا که ظرفیت‌های تولید کنونی قادر به تامین نیازهای رو به رشد ناشی از افزایش مصرف فولاد در جهان نیست؛ پیش‌بینی می‌شود این روند در سال‌های 2019 و 2020 نیز ادامه یابد.

تولید جهانی فولاد در سال 2017 میلادی یک میلیارد و690 میلیون تن به ثبت رسید و پیش‌بینی می‌شود تولید جهانی این محصول تا سال 2025 به یک میلیارد و 890 میلیون تن در سال افزایش یابد.

در مدت سال 2017 میلادی سهم تولید فولاد در کوره‌های قوس الکتریکی 471میلیون و 780 هزار تن بود که انتظار می‌رود به دلیل فعالیت‌ها‌ی زیست محیطی برای کاهش اثرات کربن و دیگر آلاینده‌های محیطی، سهم تولید فولاد در کوره‌های قوس الکتریکی افزایش یابد.

پیش‌بینی می‌شود تقاضای گندله آهن اسفنجی از39 میلیون و 500 هزار تن در سال 2017 میلادی به 40میلیون و800 هزار تن در سال 2018 افزایش یابد. همچنین انتظار می‌رود میزان تقاضای این محصول در سال 2020 به 49 میلیون و 400هزار تن و در سال 2025 با رشد چشمگیر به بیش از 67میلیون و 600 هزار تن برسد.

بیشترین تقاضای گندله آهن اسفنجی در منطقه منا

بیشترین تقاضای گندله آهن اسفنجی در منطقه منا (خاورمیانه و شمال آفریقا) وجود دارد. میزان تولید آهن اسفنجی جهان طی ژانویه تا اکتبر سال 2018 میلادی 69میلیون و 440هزار تن به ثبت رسید.

طی این مدت منطقه منا با تولید 35 میلیون و 190هزار تن آهن اسفنجی(بیش از نیمی از کل تولید جهانی) بیشترین سهم تولید را به خود اختصاص داد. میزان تولید این محصول در منطقه منا 6 میلیون تن افزایش یافت که حاکی از رشد 20.5 درصدی نسبت به مدت مشابه سال 2017 است.

رشد 32 درصدی تولید نسبت به سال گذشته

بیش از 60 درصد از آهن اسفنجی منطقه منا در ایران تولید می‌شود. تولید آهن اسفنجی ایران در مدت ژانویه تا اکتبر 2018 میلادی به 20میلیون و 600 هزار تن رسید که رشد 32 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته را نشان می‌دهد.

همچنین تولید فولادخام ایران نیز در مدت مذکور با افزایش 17.3 درصدی نسبت به سال 2017 میلادی به 20 میلیون و 600 هزار تن رسید. ایران اکثر فولاد خود را در کوره‌های قوس الکتریکی تولید می‌کند. طی سال 2017 میلادی ایران 21 میلیون و 200 هزار تن فولاد تولید کرد که از این میزان 19 میلیون تن آن از طریق کوره‌های قوس الکتریکی تولید شد.

در منطقه منا تقاضای بیشتری برای گندله آهن اسفنجی پیش‌بینی می‌شود چرا که کارخانه‌های 2.5 میلیون تنی تولید آهن اسفنجی در الجزیره کار خود را  امسال و سال آینده آغاز خواهند کرد.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
استفاده از پژوهشگران و جوانان، اولویت اصلی انجمن سنگ آهن است
پیش ­بینی تولید 2.5 میلیون تنی گندله
عبور صادرات معدن و صنایع معدنی از مرز 7 میلیارد دلار
بومی‌سازی تجهیزات؛ محور همکاری مرکز تحقیقات و انجمن فولاد
تدابیر لازم برای تامین سنگ آهن درشت دانه مورد نیاز ذوب آهن اندیشیده می‌شود
رشد 124 درصدی مبلغ فروش محصولات چادرملو
همکاری با مدیرعامل جدید مبارکه، جهت اعتلای صنعت فولاد کشور
چراغی که به منزل رواست، به مسجد حرام است
تولید محصولات چادرملو، افزایش یافت
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد آذربایجان
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
هفتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتادمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 66 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: