ساخت کمپرسور «GQ 2223» توسط «پیشگامان صنایع آسیا»
مهدی جمشیدی، مدیر کارخانه پیشگامان صنایع آسیا خبر داد:

ساخت کمپرسور «GQ 2223» توسط «پیشگامان صنایع آسیا»

مدیر کارخانه پیشگامان صنایع آسیا گفت: امسال کمپرسور «GQ 2223» را بومی‌سازی می‌کنیم.

مهدی جمشیدی در گفت­‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» اظهار داشت: پیشگامان صنایع آسیا با هدف تامین کمپرسور‌های واحدهای احیا، «پروسس گسب» و «سیل گسب» و همین‌طور کمپرسورهای مربوط به «کولینگ گسب»، فعالیت خود را از سال 1380 به‌عنوان نماینده «شرکت ارزنر» آلمان آغاز کرد. با توجه به طرح‌های توسعه متعددی که در کشور از همان زمان شروع شده بود کمپرسورهای زیادی مانند کمپرسورهای GQ2223 وارد کشور شده و در سایت‌های مختلف نصب و راه‌اندازی شدند.

وی افزود: به‌خاطر مشکلات نشات گرفته از تحریم‌های دور اول و با توجه به اینکه شرکت پیشگامان صنایع آسیا تعهد داشت که قطعات یدکی تجهیزات فروش رفته را تامین کند، مجبور شدیم در بحث تحویل، اقدام به تولید برخی از قطعات کنیم و قطعات جانبی کمپرسورها مانند «سیل هوزینگ‌ها»، «بیرینگ بوشینگ‌ها» و سایر انواع بیرینگ‌ها را از منابع اصلی شرکت «اس کی اف» تامین کنیم. نهایتا در تحریم دور دوم ارتباط ما با شرکت آلمانی  «ارزنر» قطع شد؛ در حالی که کمپرسورها با توجه به مدت کارکرد و نوع بهره‌برداری و فشاری که روی آن‌ها است، نیاز به پشتیبانی و در برخی موارد تعمیرات اساسی دارند، بنابراین علاوه بر تامین قطعات مجبور به بازسازی اساسی این نوع کمپرسورها شدیم.

مدیر کارخانه پیشگامان صنایع آسیا عنوان کرد: خوردگی‌های ناشی از کارکرد کمپرسورها را توسط مواد خاصی که در اختیار داشتیم، بازسازی کردیم و عملکرد این کمپرسورها را به سطح استاندارد رساندیم و به شرکت‌های مربوط تحویل دادیم. برای بازسازی لوبر‌های کمپرسورها مجبور به ماشین‌کاری این قطعه شدیم که کار فنی سخت و پیچیده‌ای بود. بعد از اتمام همه این فعالیت‌ها، تنها پوسته و  چند قطعه ساده دیگر باقی‌ مانده بود تا بتوانیم تمامی کمپرسور را تولید کنیم و این شد که تصمیم به تولید گرفتیم.

جمشیدی با اعلام زمان عرضه کمپرسورهای  GQ 2223 ساخت داخل این شرکت، گفت: سال آینده شرکت پیشگامان صنایع آسیا در بحث تولید خودکفا شده و توان ساخت کامل کمپرسور را خواهد داشت. امسال هدف اصلی شرکت ساخت کمپرسور GQ2223 است و سال آینده تمرکز ما روی ساخت کمپرسورهای «سیل گسب» خواهد بود تا بتوانیم تولید این تجهیز را نیز آغاز کنیم.

وی در ادامه بیان کرد: شرکت پیشگامان صنایع آسیا برای ساخت این کمپرسورها به‌خاطر درجه حساسیت و خطر انفجار، به مدت 3 سال و با دقت بسیار روی این پروژه کار کرده و مهندسی معکوس انجام داده تا به این حد از توان برسد.

مدیر کارخانه پیشگامان صنایع آسیا در خصوص بازار هدف این شرکت، افزود: ما با شرکت‌های فولادی با توجه به شناخت آن‌ها از سبقه شرکت پیشگامان صنایع آسیا دغدغه‌ای برای همکاری نداریم، البته می‌خواهیم تا طیف مشتریان را افزایش دهیم و شرکت‌های دیگر را نیز جذب کنیم.

جمشیدی با تاکید بر سطح استاندارد و کیفیت کمپرسورهای تولیدی شرکت پیشگامان صنایع آسیا تصریح کرد: تمامی محصولات ما  گارانتی دارد. برای تولید از تجهیزات CNC  استفاده می‌کنیم و تمام جزئیات اندازه‌گیری و ثبت می‌شود. در خصوص مواد اولیه نیز، قطعات چدنی ‌در ایران ریخته‌گری می‌شوند. اما کل فولادهای آلیاژی خاصی را که نیاز داریم از آلمان وارد می‌کنیم. علاوه بر این با شرکت‌های ایرانی که توان ریخته‌گری سانتری فیوژ فولاد آلیاژی را دارند در حال رایزنی هستیم تا زمینه همکاری با آن‌ها فراهم شود.

در پایان وی با اشاره به اهمیت صادرات اعلام کرد: در بحث صادرات شرکت پیشگامان صنایع آسیا برنامه‌هایی دارد که امیدواریم تا سال آینده شرایط حضور در بازارهای آسیایی به‌خصوص در منطقه خاورمیانه را نیز داشته باشیم.

 

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
بومی‌سازی تجهیزات؛ محور همکاری مرکز تحقیقات و انجمن فولاد
لزوم بومی سازی تکنولوژی کوره بلند، برای بهره گیری از ذخایر استراتژیک زغال سنگ کشور
بومی‌سازی مهم‌ترین تجهیز گلوگاهی خط تولید
بومی‌سازی 90درصد قطعات سایشی کارخانه تغلیظ سونگون
خودباوری؛ مقدمه شکوفایی تولید بومی
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد آذربایجان
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 66 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: