توسعه چشمگیر معدن مس درآلو با وجود تحریم‌ها
مدیر پروژه طرح معدن مس درآلو عنوان کرد:

توسعه چشمگیر معدن مس درآلو با وجود تحریم‌ها

مدیر پروژه طرح معدن مس درآلو گفت: فعالیت‌های پروژه معدن مس درآلو به‌رغم اعمال تحریم‌های بین‌المللی طی 9 ماهه نخست امسال از پیشرفت قابل قبول 10 درصدی برخوردار شده است. به گفته شمس‌الدینی میزان کلی پیشرفت این طرح تاکنون به 41 درصد رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از مس پرس، مهندس عطاءالله شمس‌الدینی، مدیر پروژه طرح معدن مس درآلو با اعلام این خبر درباره تأثیر تحریم‌ها بر این طرح گفت: شرکت FLS به‌عنوان صاحب تکنولوژی و طراح فاز Basic پروژه احداث کارخانه تغلیظ درآلو به‌دلیل اعمال تحریم‌های ظالمانه آمریکا و ایجاد محدودیت‌های بانکی در فرایند تأمین تجهیزات برای این پروژه به‌ناچار از ادامه همکاری با شرکت ملی صنایع مس ایران امتناع ورزیده است.
وی افزود: با این وجود تیم پروژه درآلو با اتکا به پشتوانه تجربه بالای موجود و با جایگزینی تامین‌کنندگانی از سایر کشورهای پیشرو در صنایع فرآوری مواد معدنی مانند فرانسه، اسپانیا، آلمان و آفریقای‌جنوبی و با حمایت‌های بی‌شائبه و همیشگی هیات مدیره محترم شرکت ملی صنایع مس ایران، توانسته در 9 ماهه اول سال 97 به پیشرفت قابل قبولی در بخش‌های تامین و اجرا دست یابد.
مهندس شمس‌الدینی با اشاره به نخستین بازدید مدیرعامل شرکت مس از سایت درآلو در فروردین‌ماه 1397 گفت: ایشان از همان ابتدای شروع مدیریت خود در شرکت مس تاکید کردند که پروژه درآلو، جزو مهم‌ترین پروژه‌های توسعه‌ای شرکت مس است و انتظار دارد که در ازای تأمین منابع مالی برای پروژه، تمامی ارکان پروژه درآلو، با حداکثر توان ممکن، در جهت اتمام به‌موقع طرح تلاش کنند.
شمس‌الدینی تصریح کرد: در همین راستا و با حمایت‌های مستقیم ایشان و سایر اعضای هیأت مدیره، از ابتدای امسال، بیش از 400 میلیارد تومان به‌صورت ریالی و نیز حدود 3 میلیون یورو به‌صورت ارزی، به این پروژه تزریق شده است.
به گفته مدیر پروژه طرح معدن مس درآلو در بخش تأمین تجهیزات ساخت جرثقیل‌های 120 و 60 تن، نوار نقاله 1700 متری انتقال کان‌سنگ معدن به کارخانه تغلیظ و مخازن سلول‌های فلوتاسیون در مرحله ساخت قرار دارند که خوشبختانه از پیشرفت خوبی برخوردار شده‌اند.
وی با اشاره به این‌که طرح معدن درآلو مشتمل بر پروژه‌های باطله‌برداری و آماده‌سازی معدن درآلو، احداث کارخانه تغلیظ، آب‌رسانی، سد باطله و برق‌رسانی است اظهار داشت: جمع مبلغ قرارداد این طرح 1700میلیارد تومان و 150میلیون یورو برآورد شده است.
مدیر پروژه درآلو در پایان اظهار داشت: خبر خوب برای این طرح توسعه‌ای شرکت مس این است که در آخرین همایش ملی سازه و فولاد که اواخر آذرماه سال جاری در تهران برگزار شد، طرح سازه سالن اصلی تغلیظ درآلو، به‌عنوان طرح برتر فولادی در رسته صنعتی (غیر ساختمانی) برگزیده شد.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
باید تهدید تحریم را به فرصت تبدیل کنیم
تامین مالی به‌موقع، بزرگ‌ترین چالش اجرای پروژه‌های کنسانتره مس
بررسی برنامه‌های تولیدی و توسعه‌ای دو مجتمع با هدف افزایش تولید
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد آذربایجان
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
هفتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتادمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 66 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: