ایجاد تعاونی و اتحادیه راهکار حل بحران توزیع آلومینیوم است
مدیرامور مالی گروه صنعتی شایکو گفت:

ایجاد تعاونی و اتحادیه راهکار حل بحران توزیع آلومینیوم است

مدیرامور مالی گروه صنعتی شایکو گفت: معضلات و مشکلات تولیدکنندگان پروفیل آلومینیومی از دریافت ماده اولیه شروع شده و تا مرحله فروش نیز ادامه دارد. ایجاد تعاونی و اتحادیه از بهترین راهکارهای حل مشکلات مذکور است.

شیوا شهجردی، مدیرامور مالی گروه صنعتی شایکو در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» گفت: این شرکت از سال 1385 فعالیت خود را آغاز کرده است. تولید پروفیل‌های در و پنجره آلومینیومی و مقاطع خاص آلومینیومی در زمره محصولات این شرکت قرار دارد. با توجه به ماهیت آلومینیوم این فلز در صنایع مختلفی مانند تهیه پروفیل در و پنجره مورد استفاده قرار می‌گیرد. آلیاژ پروفیل آلومینیومی مورد استفاده در ساخت درب‌وپنجره آلیاژ 6063 است.

وی در خصوص کیفیت بیلت‌های آلومینیومی تولیدی در کشور بیان کرد: این شرکت در سال‌های گذشته و قبل از تحریم‌ها، مواد اولیه خود را از کشورهایی مانند امارات وارد می‌کرد اما در حال حاضر مجبور به خرید از شرکت‌های است که علاوه بر کیفیت پایین محصولات خود، از حداقل استانداردهای موجود در جهان نیز بهره‌ای نبرده‌اند. عدم کیفیت سبب شده است تا تولیدکنندگان پروفیل با مشکلاتی در تعویض قالب و امثال آن‌ مواجه شوند. متاسفانه با انحصاری شدن صنعت آلومینیوم در کشور علاوه بر نبود رقابت، حباب‌های قیمتی شدیدی نیز در بورس کالا شکل گرفته است. خوشبختانه با تغییر رویکرد بورس، این نوسانات به حداقل رسیده اما همچنان شاهد تعیین قیمت توسط دلالان هستیم.

شهجردی ادامه داد: وجود تعاونی‌ها و سازمان‌هایی جهت پخش در سال‌های گذشته به توزیع متناسب مواد اولیه کمک می‌کرد. عدم امکان خرید شرکت‌های کوچک از محصولات عرضه شده در بورس سبب شده است تا این واحدها با مشکلات متعددی مواجه شوند. عدم تعادل قیمت بیلت در بازار و فروش‌های مدت‌دار از جمله مشکلات دیگری است که دولت باید با کاهش نوسانات ارزی آن را به حداقل برساند.

وی در پایان افزود: بهترین راهکار در پخش پروفیل و تامین نیازهای تولیدکننده، ایجاد اتحادیه‌های آلومینیومی و توجه به این تشکل‌هاست. این نوع تشکل‌ها در گذشته وجود داشتند و با توجه به حضور فعالان در این اتحادیه‌ها، شاهد اتفاقات خوب و مثبتی در این زمینه بودیم اما با گوشه‌گیری این تشکل‌ها، مشکلات این صنعت آغاز شد. تشکل‌ها در گذشته دردها و مشکلات جامعه را دیده و معضلات این صنعت را بهتر درک می‌کردند. با توجه به قدرت مالی در تعاونی‌ها، به نظر می‌رسد که بازگشت مجدد این نهادها می‌تواند راه‌حل خوبی باشد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد آذربایجان
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
شماره 106 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 106 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ محمدرضا بهرامن/ رئیس خانه معدن ایران

شماره 105 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 105 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ بهرام سبحانی/ رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد

شماره 104 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 104 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ منصور یزدی‌زاده/ مدیرعامل شرکت ذوبآهن اصفهان

شماره 103 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 103 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ بهرام شکوری/ رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران

شماره 102 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 102 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ عبدالوهاب سهل‌آبادی/ رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: