سیم لاکی تضمین کننده کیفیت محصول نهایی است
مدیرعامل شرکت لاک‌سیم در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»؛

سیم لاکی تضمین کننده کیفیت محصول نهایی است

مدیرعامل شرکت لاک‌سیم گفت: به دلیل اینکه سیم‌لاکی یک محصول کاربردی است و به صورت مستقیم در ساخت انواع موتورها و ترانسفورماتورها به‌کاربرده می‌شود، قطع به‌یقین تفاوت کیفیت موتورها و ترانسفورماتورها در کیفیت سیم‌لاکی استفاده شده در آن است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، سعید مهدی زاد طالعی با بیان اینکه کیفیت محصول نهایی در میزان فروش تاثیر مستقیم دارد، اظهار داشت: هر کارخانه‌ای برای تولید سیم‌لاکی باید دانش ویژه‌ای داشته باشد و تفاوت کیفیت سیم‌لاکی‌های موجود در بازار نیز به دلیل تفاوت تکنولوژی دستگاه‌های تولیدی و دانش متخصصان آن مجموعه است، در غیر اینصورت می‌توان گفت لاک و هادی به‌کار رفته در تمامی سیم‌لاکی‌ها به لحاظ کیفیت یکسان هستند.

وی درخصوص معیار سنجش کیفیت سیم‌لاکی، افزود: معیار سنجش  کیفیت سیم‌لاکی، طول عمر موتور است، ما در مجموعه با آنالیزهایی که انجام می‌دهیم صحت، سلامت و طول عمر موتورها را می‌سنجیم و براساس نتایج به‌دست آمده از این آنالیزها برنامه‌ریزی می‌کنیم. اصل و اساس تفاوت سیم‌لاکی‌های موجود در بازار نیز همین سنجیدن طول عمر محصولات نهایی تولید شده با آن‌ها است. سیم‌لاکی نقش بسیار مهمی در ساختمان یک موتور دارد.

مدیرعامل شرکت لاک‌سیم با اشاره به اینکه از مفتول شرکت مس برای تولید سیم‌لاکی استفاده نمی‌شود، عنوان کرد: مفتول تولیدشده در شرکت مس برای تولید کابل مناسب است و به دلیل ضایعات زیاد، این مفتول‌ها کیفیت مورد نیاز تولید سیم‌لاکی را ندارد. در بحث هادی مس، کاتدهای مسی از شرکت مس خریداری شده و در دو شرکت «گیل‌راد» و «دنیای مس» به مفتول مورد نیاز در صنعت سیم‌لاکی تبدیل می‌شوند. در ساخت سیم‌لاکی از همین مفتول‌ها استفاده می‌شود، البته شرکت کوچکی با نام «افق البرز» نیز مفتول مس تولید می‌کند، اما عمده مس مصرفی شرکت‌های تولیدکننده سیم‌لاکی را همان دو شرکت مذکور تامین می‌کنند.

طالعی درخصوص سهام شرکت «گیل‌راد» توضیح داد: 75 درصد سهام شرکت «گیل‌راد» برای لاک‌سیم است و مفتول‌های استفاده شده در سیم‌لاکی «لاک‌سیم» مستقیما از این شرکت تامین می‌شود. البته دوشرکت «گیل‌راد» و «دنیای مس» هر هفته یکشنبه‌ها کاتد مورد نیاز خود را از طریق بورس از شرکت مس خریداری می‌کنند.

وی کیفیت محصول را ضامن مطرح شدن برند دانست و گفت: یکی از دلایل مطرح بودن برند ما در بازار این است که تمامی محصولات ساخته شده با سیم‌لاکی «لاک‌سیم» از آزمایش‌های متعدد کارخانجات مختلف سربلند بیرون می‌آیند و برای سازندگان موتور بهتر است که علی‌رغم قیمت بالاتر از سیم‌لاکی‌های تولیدی ما استفاده کنند، زیرا سیم‌لاکی تولیدی ما آزمایش خود را پس داده است و توانسته اطمینان مشتریان را جذب کند.

مدیرعامل شرکت لاک‌سیم دررابطه با برندهای مطرح در ایران، تصریح کرد: لاک‌سیم، راما، سیم‌لاکی فارس، پایش و زاگرس از جمله برندهای مطرحی هستند که در حوزه سیم‌لاکی فعالیت می‌کنند. وضعیت بازار برای ما به‌خاطر میزان فروش بالایی که داریم مساعد است. در پامنار دو نماینده فروش داریم که بسیار خوب فعالیت می‌کنند. البته به دلیل اینکه در فصل زمستان هستیم در روزهای اخیر، فروش سیم‌لاکی کاهش داشته است، اما با شروع فصل‌های گرم وافزایش تولید کولرسازها، استفاده از سیم‌لاکی نیز افزایش می‌یابد. البته سیم‌لاکی تنها در تولید موتور استفاده نمی‌شود بلکه برای تعمیرات نیز از سیم‌لاکی استفاده می‌کنند پس با آمدن تابستان و استفاده مردم از کولر، فروش سیم‌لاکی نیز افزایش می‌یابد.

طالعی گفت: برای اینکه بدانیم یک مجموعه تا چه اندازه موفق بوده است باید به سراغ مصرف‌کنندگان بزرگی چون ایران ترانسفو رفت و از آن‌ها در رابطه با کیفیت سیم‌لاکی‌های موجود در بازار پرس‌وجو کرد. پس از این پرس‌وجو می‌توان به راحتی متوجه شد که چه برندی در بازار مطرح‌تر است و سیم با کیفیت‌تری تولید می‌کند.

وی عنوان کرد: شرکت‌های ترانسفورماتورساز و موتورساز با ارگان‌های مختلفی همکاری می‌کنند، آن‌ها برای وزارت‌خانه‌ها ترانسفور تولید می‌کنند که در ساخت این ترانسفورماتورها از سیم‌لاکی تخت استفاده می‌شود، آن‌ها سیم‌های مصرفی خود را ازتمام شرکت‌ها تهیه کرده و به‌راحتی می‌توانند بگویند که از محصولات کدام شرکت راضی هستند.

مدیرعامل شرکت لاک‌سیم درخصوص سوء‌استفاده‌های احتمالی از برندهای مطرح، بیان کرد: حدودا 10 سال پیش شرکتی اقدام به بسته‌بندی و عرضه محصولات بی کیفیت خود با آرم و مشخصات لاک‌سیم کرده بود که با شناسایی این واحد متخلف جلوی این سوء‌استفاده گرفته شد، در حال حاضر تمامی محصولات ارسالی شرکت لاک‌سیم به سراسر کشور دارای بارکد و قابل ردیابی و پیگیری هستند. به همین دلیل جلوی برخی سوء‌استفاده‌ها گرفته شده است و از طریق همین بارکدها می‌توان از اصل بودن محصول مطمئن شد.

طالعی در پایان گفت: در بحث صادرات نیز گام‌های خوبی برداشته شده و بازارهای خوبی را جذب کرده‌ایم، با وجود تصمیمات دولت درخصوص تعهد برگشت ارز صادراتی و معضلات ناشی از این تصمیم، میزان صادرات کاهش داشته، اما خوشبختانه میزان صادرات ما کاهش چشم‌گیری نداشته است.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
مطالب مرتبط
کیفیت روکش، تمایز سیم‌لاکی را مشخص می‌کند
تولید 70 واگن آلومینیومی برای مترو تهران
تعمیرات به جای تولید کشتی
تحریم‌های داخلی موثرتر از تحریم‌های خارجی!
جریمه‌ای کم‌تر از قیمت یک کلاف سیم!
نظارت بر صنعت سیم و کابل بسیار ضعیف است
استفاده از کالاهای سبز می‌تواند میزان مصرف سیم‌لاکی را افزایش دهد
در حال حاضر تولید ژنراتور متوقف شده است
سیم‌لاکی داخلی با کیفیت است
توان تولید 100 درصد ترانسفورماتور مورد نیاز کشور توسط تولیدکنندگان داخلی
لاک تولید شده در ایران مرغوبیت ندارد
سهم پایین تولیدکنندگان داخلی از بازار دیزل ژنراتور ایران
نحوه تعیین مالیات، آفت جان تولیدکنندگان
تولید سیم‌لاکی آلومینیومی به صرفه نیست
برای بقا تلاش می‌کنیم
رشد2.4 درصدی تولید معادن مس جهان
شرکت مس در 3 شاخص برتر شد
بازار سیم‌لاکی متشنج است
رقبای ترک گوی سبقت را از ما می‌ربایند
نگاهی به بازار خرده‌فروشی سیم‌لاکی در پامنار تهران
بومی‌سازی دستگاه «کاتد کنی» در مجتمع مس شهربابک
شکستن رکورد تولید آند در دی‌ماه 1397
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 90 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: