برای بقا تلاش می‌کنیم
مدیرعامل سیم‌لاکی کویر یزد؛

برای بقا تلاش می‌کنیم

مدیرعامل سیم‌لاکی کویر یزد گفت: متاسفانه امروزه شرایط آنقدر سخت شده است که شرکت‌های تولیدی برای بقا تلاش می‌کنند و نمی‌توانند در بحث تحقیق و توسعه گام بردارند، در حالی که تحقیق و توسعه یکی از ارکان مهم در هر مجموعه‌ای است، دانش و قدرت این بخش سبب پیشرفت هر شرکتی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» علی اکبر بیگی یزدی، اظهار داشت: واحد تحقیق‌وتوسعه در کیفیت محصول نهایی، نوآوری، صرفه‌جویی، کنترل مصرف انرژی و پایین آوردن هزینه تاثیر مستقیم دارد، در نتیجه باید در این بخش سرمایه‌گذاری کرد، اما با این اوضاع بد بازار سیم‌لاکی، چنین سرمایه‌گذاری دشوار است.

وی ادامه داد: درحال حاضر ما مشکل تامین مواد اولیه داریم، در بحث هادی، مس با قیمت بالا معامله می‌شود، اما خوشبختانه همیشه در دسترس است، هرچند افزایش قیمت مس نیز به نوبه خود معضلاتی را ایجاد کرده است؛ اما مهم‌ترین مشکل ما برای تامین مواد اولیه بحث تامین عایق مصرفی در این سیم‌ها است که باید از اروپا تامین شود، به‌خاطر تصمیمات دولت دال بر معامله با ارز، برای واردات این مواد با مشکل مواجه هستیم، تقریبا می‌توان گفت به‌دلیل نبود مواد اولیه وضعیت بازار سیم‌لاکی وضعیت خوبی نیست و فعالیت در این صنف بسیار دشوار شده است.

مدیرعامل سیم‌لاکی کویر یزد با بیان اینکه بهترین تجهیزات روز دنیا در صنعت سیم‌لاکی، ساخت دو کشور ایتالیا و اتریش است، عنوان کرد: تولیدکنندگان سیم‌لاکی باید همواره اطلاعات خود را به‌روز کنند و از دانش روز دنیا بهره‌مند شوند، رشته‌های مرتبطی چون برق، مکانیک یا شیمی در مجموعه ما فعالیت می‌کنند که طی دوره‌های مختلف تحت آموزش قرار می‌گیرند. همواره سعی کرده‌ایم از نیروهای متخصص استفاده کنیم، در تولید سیم‌لاکی علاوه بر بهره‌گیری از نیروی متخصص، استفاده از تجهیزات ‌روز دنیا نیز اهمیت دارد. تفاوت مدل‌های دستگا‌های مختلف در میزان مصرف برق، میزان تولید آلودگی، نوع کوره، کنترل دقیق روی خط و ترتیب انجام مراحل کار است که در هر مدلی تغییراتی داشته است. آپشن‌هایی از سال‌ 2016 یعنی سالی که ما دستگاه‌های جدید مجموعه را خریداری کرده‌ایم به این دستگاه‌ها اضافه شده که ما نیز این آپشن‌ها را به دستگاه‌های شرکت کویر یزد افزودیم. در حال حاضر بیشتر مجموعه‌های فعال در صنف ما دستگاه‌های تولید سیم‌لاکی خود را آپدیت کرده‌اند. خوشبختانه شرایط به‌روزرسانی تجهیزات در ایران فراهم است، الآن اگر کسی بخواهد یک دستگاه ساده با دو خط که تولید سال 2018 باشد اضافه کند چیزی بالغ بر 9 میلیارد تومان بودجه نیاز دارد. اگر بخواهیم از چهار خط تولید استفاده کنیم دو خط دیگر به این دستگاه اضافه می‌کنیم و به همین شکل دو تا دو تا خط اضافه می‌شود.

بیگی در رابطه با عیار سنجش کیفیت سیم‌لاکی عنوان کرد: تمامی فاکتورها در کیفیت تولید سیم‌لاکی مهم است، تمامی مراحل تولید باید با یکدیگر ست باشد تا محصول نهایی با کیفیت به دست آید.

وی در پایان گفت: ایمنی در تمامی صنایع دارای اهمیت است، اما خوشبختانه تولید سیم‌لاکی کم خطر است و این صنعت جز صنایع خطرناک محسوب نمی‌شود، البته که ایمنی در تمامی صنایع باید رعایت شود، در همین راستا دوره‌های مختلفی را برای پرسنل مجموعه برگزار کرده‌ایم.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
مطالب مرتبط
تولید 70 واگن آلومینیومی برای مترو تهران
تعمیرات به جای تولید کشتی
تحریم‌های داخلی موثرتر از تحریم‌های خارجی!
جریمه‌ای کم‌تر از قیمت یک کلاف سیم!
نظارت بر صنعت سیم و کابل بسیار ضعیف است
استفاده از کالاهای سبز می‌تواند میزان مصرف سیم‌لاکی را افزایش دهد
در حال حاضر تولید ژنراتور متوقف شده است
سیم‌لاکی داخلی با کیفیت است
توان تولید 100 درصد ترانسفورماتور مورد نیاز کشور توسط تولیدکنندگان داخلی
لاک تولید شده در ایران مرغوبیت ندارد
سهم پایین تولیدکنندگان داخلی از بازار دیزل ژنراتور ایران
نحوه تعیین مالیات، آفت جان تولیدکنندگان
تولید سیم‌لاکی آلومینیومی به صرفه نیست
سیم لاکی تضمین کننده کیفیت محصول نهایی است
بازار سیم‌لاکی متشنج است
رقبای ترک گوی سبقت را از ما می‌ربایند
نگاهی به بازار خرده‌فروشی سیم‌لاکی در پامنار تهران
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و بیست و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: