تولید سیم‌لاکی آلومینیومی به صرفه نیست
مدیرعامل الکتروسیم در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»؛

تولید سیم‌لاکی آلومینیومی به صرفه نیست

مدیرعامل الکتروسیم گفت: تولید سیم‌لاکی آلومینیومی به دلیل اینکه میزان آلایندگی آن بالا است نه تنها به‌صرفه نیست بلکه زیان‌آور است. به همین خاطر تولید سیم‌لاکی در ایران مرسوم نیست و وارد کردن آن نیز به‌صرفه‌تر است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» محمد رضا داد، اظهار داشت: در بحث تولید سیم‌لاکی در برخی موارد برای هادی سیم‌لاکی از آلومینیوم نیز  استفاده می‌شود اما به دلایلی همچون ایجاد آلودگی در زمان تولید، استهلاک بالای دستگاه و خوردگی که دارد این هادی کمتر در داخل کشور تولید می‌شود.

وی گفت: در این هفته‌های اخیر به دلیل اینکه مشتریان خرید خود را انجام داده‌اند و سیم‌لاکی مورد نیاز خود را تهیه کرده‌اند، بازار سیم‌لاکی رادکد بوده است. البته کاهش قیمت سیم‌لاکی در این روزها  نیز بی تاثیر نبوده است، متاسفانه در کالاهای صنعتی نیز با این رفتار نامتعارف مصر‌ف‌کننده که با افزایش قیمت، تمایل به خرید افزایش پیدا می‌کند مواجه هستیم. عمده فروش سیم‌لاکی  اواخر پاییز است که کولرسازها مشغول تولید هستند تا تولیدات خود را برای بهار وارد بازار کنند. عمده مشتریان ما تولیدکنندگان الکتروموتور و ترانس‌ها هستند.

مدیرعامل الکتروسیم عنوان کرد: سیم‌لاکی در واقع از دوبخش هادی و عایق تشکیل شده که عموما فلز هادی به کار رفته در آن مس است که از منابع داخلی تامین می‌شود و لاک پوشش‌دهنده آن نیز «اینامد وایر» یا همان لاک صنعتی است که از کشورهای مختلفی وارد ایران می‌شود، ما از کشورهای آلمان، فرانسه و اتریش لاک مورد نیاز خود را تامین می‌کنیم.

داد بیان کرد: تولید لاک در ایران نیاز به منابع اولیه تخصصی دارد که در داخل کشور ما این منابع اولیه را نداریم و باید از کشورهای دیگر وارد کنیم، البته تلاش‌هایی در راستای تولید این لاک‌ها انجام شده اما تا به‌حال موفقیت‌آمیز نبوده است. 

وی افزود: ما مفتول مس مورد نیاز خود را از  بورس کالا تامین می‌کنیم، زمان تسویه به صورت کوتاه مدت یعنی حداکثر تا مدت سه ماه از زمان تحویل است. خوشبختانه برای تامین مفتول مس معضلی نداریم اما در بحث تامین لاک به دلیل اینکه وارداتی هستند و باید به صورت ارزی پرداخت داشته باشیم تامین این مواد با چالش‌هایی همراه است و هربار که تحریم‌ها بیشتر می‌شود تامین لاک نیز برای ما سخت‌تر می‌شود.

مدیرعامل الکتروسیم  ادامه داد: تولیدکنندگان موتور و ترانس‌ها مستقیما از کارخانه خرید می‌کنند اما بازار از طریق نمایندگان فروش با ما در تماس است و از این طریق سیم‌لاکی مورد نیاز خود را تامین می‌کند. در بیشتر مواقع سفارش‌های تنی از کارخانه انجام می‌شود اما استانداردی برای این مقدار تعریف نشده است و در برخی موارد ممکن است تا 300 کیلوگرم نیز در کارخانه فروخته شود. حداقلی برای فروش از درب کارخانه مشخص نشده است. درحال حاضر ما 90 درصد را مستقیم و 10 درصد محصولات تولیدی الکتروسیم را از طریق نمایندگی به فروش می‌رسانیم. پرداخت‌ها نیز کمتر به صورت نقدی صورت می‌گیرد و بیشتر مشتریان به صورت اقساطی و یا چک مدت‌دار مبلغ خرید خود را تسویه می‌کنند.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
تولید 70 واگن آلومینیومی برای مترو تهران
تعمیرات به جای تولید کشتی
تحریم‌های داخلی موثرتر از تحریم‌های خارجی!
جریمه‌ای کم‌تر از قیمت یک کلاف سیم!
نظارت بر صنعت سیم و کابل بسیار ضعیف است
استفاده از کالاهای سبز می‌تواند میزان مصرف سیم‌لاکی را افزایش دهد
در حال حاضر تولید ژنراتور متوقف شده است
سیم‌لاکی داخلی با کیفیت است
توان تولید 100 درصد ترانسفورماتور مورد نیاز کشور توسط تولیدکنندگان داخلی
لاک تولید شده در ایران مرغوبیت ندارد
سهم پایین تولیدکنندگان داخلی از بازار دیزل ژنراتور ایران
نحوه تعیین مالیات، آفت جان تولیدکنندگان
برای بقا تلاش می‌کنیم
سیم لاکی تضمین کننده کیفیت محصول نهایی است
بازار سیم‌لاکی متشنج است
رقبای ترک گوی سبقت را از ما می‌ربایند
نگاهی به بازار خرده‌فروشی سیم‌لاکی در پامنار تهران
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد آذربایجان
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
شصت و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 62 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

پنجاه و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

پنجاه و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

پنجاه و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 56 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

پنجاه و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

پنجاه و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

پنجاه و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 54 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

پنجاه و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

پنجاه و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

پنجاه و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 54 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: