فلزات صنعتی در سال 2019 مجال گرانی ندارند

فلزات صنعتی در سال 2019 مجال گرانی ندارند

نظرسنجی رویترز نشان داد قیمت مس و سایر فلزات پایه امسال به‌دلیل کندی رشد اقتصادی در چین افزایش چندانی نخواهند داشت.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از اقتصاد آنلاین، شاخص فلزات صنعتی بازار فلزات لندن در سال ۲۰۱۸ تحت تأثیر نگرانی‌های اقتصاد کلان مانند جنگ تجاری آمریکا و چین، ۱۷ درصد سقوط کرد.

طبق پیش‌بینی ۳۰ تحلیل‌گر، قیمت مس برای تحویل فوری در بازار فلزات لندن امسال ۶۳۰۷ دلار در هر تن خواهد بود. این قیمت حدود پنج درصد بالاتر از قیمت اواسط هفته جاری است اما شش درصد در مقایسه با قیمت پیش‌بینی شده در نظرسنجی اکتبر رویترز کمتر است.

کارستن منکه، تحلیلگر شرکت "جولیوس بائر" اظهار کرد: ما بر این باوریم که عوامل بنیادین برای بالا بردن قیمت فلزات صنعتی به‌حد کافی قوی نیستند. تقاضا ضعیف‌تر از آن است که کمبود عرضه ایجاد کند اما به‌حد کافی وجود دارد تا از مازاد عرضه اجتناب شود. از سوی دیگر میزان عرضه همه فلزات از جمله مس، رشد قوی خواهد داشت.

تحلیل‌گران انتظار دارند بازار مس در سال ۲۰۱۹ دچار ۶۴ هزار تن کمبود شود که بالاتر از ۴۴ هزار تن کمبود پیش‌بینی شده در نظرسنجی قبلی رویترز است.

صادرات آلومینیوم

آلومینیوم در ماه‌های اخیر به‌دلیل رفع تحریم‌های آمریکا علیه شرکت روسال روسیه که بزرگترین تولیدکننده خارج از چین است و به عرضه بالاتر در بازار منجر می‌شود، تحت فشارهای کاهشی قرار گرفته است.

انتظار می‌رود یک عامل مهم در سال ۲۰۱۹، صادرات چین باشد که ۲۱ درصد در سال میلادی گذشته رشد کرد و به رکورد ۵.۸ میلیون تن آلومینیوم خام و محصولات آلومینیوم رسید.

به گفته تحلیل‌گران، تحت چنین شرایطی صادرات چین باید به میزان قابل ملاحظه‌ای کاهش پیدا کند از تا روند صعودی قیمت آلومینیوم حمایت کند.

در نظرسنجی رویترز قیمت آلومینیوم برای تحویل فوری در سال میلادی جاری ۱۹۷۸ دلار برآورد شد که ۹ درصد کمتر از قیمت برآورد شده در نظرسنجی اکتبر بود.

برآورد تحلیل‌گران از کمبود جهانی آلومینیوم در سال ۲۰۱۹ از ۵۲۷ هزار تن در نظرسنجی اکتبر به ۴۹۰ هزار تن در نظرسنجی اخیر کاهش داده شد.

سیاه‌ترین کارنامه متعلق به نیکل است

تحلیل‌گران قیمت مورد پیش‌بینی برای نیکل را به‌میزان قابل توجهی کاهش دادند. این فلز بدترین عملکرد را در میان فلزات مبادله شده در بازار فلزات لندن در شش ماه گذشته داشته است.

نگرانی‌ها نسبت به موج تولید از سوی اندونزی قیمت نیکل را تحت فشار کاهشی قرار داده است و از سوی دیگر نگرانی‌هایی پیرامون بازار فولاد ضدزنگ وجود دارد که عمده تقاضا برای نیکل را به‌خود اختصاص می‌دهد.

تحلیل‌گران قیمت پیش‌بینی شده برای نیکل در بازار فلزات لندن را ۱۲۵۰۰ دلار در هر تن برآورد کردند که ۱۲ درصد کمتر از نظرسنجی اکتبر بود.

افزایش تولید معدنی روی

انتظار می‌رود بهبود عرضه معدنی روی، بر قیمت این فلز که سال گذشته بدترین عملکرد را داشت و حدود ۲۰ درصد سقوط کرد، تأثیر منفی بگذارد.

"گروه مطالعات بین‌المللی سرب و روی" پیش‌بینی کرده است تولید معدنی جهانی روی امسال به میزان ۶.۴ درصد رشد خواهد کرد که بالاتر از حدود دو درصد در سال ۲۰۱۸ است.

انتظار می‌رود قیمت روی که عمدتاً در تولید فولاد گالوانیزه به‌کار می‌رود، امسال ۲۵۳۵ دلار باشد که حدود ۵ درصد کمتر از قیمتش در هفته جاری است.

تحلیلگران برآوردشان از کمبود جهانی روی در سال ۲۰۱۹ را از ۳۱۰۰۰ تن در نظرسنجی اکتبر به ۵۰۰۰۰ تن در جدیدترین نظرسنجی رویترز افزایش دادند.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
صادرات آلومینیوم متوقف شده است
146 میلیون دلار آلومینیوم از استان مرکزی صادر شد
آلومینیوم تولید ایران، با وجود قیمت پایین خریدار ندارد
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد آذربایجان
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
هفتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتادمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: