افزایش 73 درصدی سرمایه شرکت فولاد مبارکه
با اخذ مجوز بورس، از محل سود انباشته حاصل شد

افزایش 73 درصدی سرمایه شرکت فولاد مبارکه

سرپرست معاونت اقتصادی و مالی فولاد مبارکه گفت: مجوز افزایش سرمایه سنگین و جذاب شرکت از محل سود انباشته توسط سازمان بورس و اوراق بهادار صادر شد و به این ترتیب سرمایه شرکت با 73 درصد رشد از 7 هزار و 500 به 13 هزار میلیارد تومان افزایش خواهد یافت.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی فولاد مبارکه، طهمورث جوانبخت افزود: این افزایش سرمایه به‌منظور اصلاح ساختار مالی با توجه به مخارج انجام‌شده جهت تکمیل طرح‌های در دست اجرا، مشارکت انجام‌شده در افزایش سرمایه شرکت‌های فرعی و وابسته، تملک سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت و سرمایه در گردش موردنیاز جهت برنامه‌های آتی شرکت انجام می‌شود.
وی با تأکید بر این‌که با ثبت این افزایش سرمایه، شرکت فولاد مبارکه جایگاه بزرگ‌ترین شرکت بورسی را از آن خود خواهد کرد، در خصوص تاریخ برگزاری مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت تصریح کرد: این مجمع روز چهارشنبه 24 بهمن‌ماه در محل سالن نگین سپاهان‌ شهر برگزار خواهد شد.
سرپرست معاونت اقتصادی و مالی فولاد مبارکه در بخش دیگری از سخنان خود درخصوص عملکرد درخشان شرکت در 9ماهۀ سال 97 افزود: درآمد فولاد مبارکه در بازه زمانی مذکور نسبت به‌مدت مشابه سال قبل با افزایش 46 درصدی به 16 هزار و 150 میلیارد تومان رسید که این موفقیت در نتیجه کسب رکوردهای تولید، مدیریت صحیح هزینه‌ها و تلاش همه همکاران زحمتکش به‌دست آمد.
در بیست‌و‌یکمین همایش معرفی شرکت‌های برتر ایران (IMI100)، شرکت فولاد مبارکه رتبه اول گروه فلزات اساسی را به‌خود اختصاص داد و در بین ۱۰ شرکت برتر ایران قرار گرفت.
به گزارش خبرنگار فولاد همایش معرفی ۱۰۰ شرکت برتر ایران هشتم بهمن‌ماه با حضور رئیس سازمان مدیریت صنعتی، سرپرست سازمان گسترش و نوسازی و جمعی از مدیران عامل صنایع کشور در سالن همایش‌های بین‌المللی سازمان صداوسیما برگزار شد.
در این همایش فولاد مبارکه چندین عنوان برتر را کسب کرد که  عبارت‌اند از:  رتبه هفتم در شاخص فروش در بین ۵۰۰ شرکت بزرگ کشور؛ رتبه اول در گروه فلزات اساسی؛ رتبه دوم در شاخص ارزش بازار؛ رتبه دوم در شاخص ارزش افزوده؛ رتبه دوم در شاخص بیشترین سودآوری؛ رتبه چهارم در شاخص بالاترین اشتغال‌زایی و رتبه چهارم در شاخص بیشترین صادرات.
بنابراین گزارش، ایرج ترابی سرپرست روابط عمومی فولاد مبارکه پس از دریافت تندیس و لوح تقدیر این همایش در جمع خبرنگاران گفت: مسیر اصلی اقتصاد کشور در راهبردهای اقتصاد مقاومتی به‌خوبی روشن است. در این راه، بنگاه‌های اقتصادی بزرگ ازجمله فولاد مبارکه از جایگاه ویژه‌ای برخوردارند؛ چراکه این قبیل کارخانه‌ها می‌توانند در بالا و پایین‌دست و به‌طورکلی در زنجیره تولید خود شرکت‌های بسیاری را با خود همراه کنند و در مسیر ارتقاء جایگاه کالای ایرانی گام بردارند.
وی با بیان این‌که شاخص‌های موردنظر در انتخاب 100 شرکت برتر ازجمله بهره‌وری، سودآوری، میزان فروش، نقدینگی، صادرات و توجه به مسئولیت‌های اجتماعی نقش بنگاه‌های اقتصادی را برجسته می‌‎سازد گفت: خوشبختانه شرکت فولاد مبارکه همواره بهبود مستمر را در دستور کار خود قرار داده و علی‌رغم همه مشکلات با روند روبه‌رشدی این مسیر را با موفقیت طی کرده است. این رویکرد و انجام ممیزی‌های داخلی و خارجی در فولاد مبارکه باعث شده این شرکت به یک بنگاه اقتصادی بزرگ و رقابت‌پذیر مبدل شود.
گفتنی است بنابر توضیحات ارائه‌شده از سوی مجید درویش، مدیر مرکز رتبه‌بندی 500 شرکت برتر ایران، نخستین عامل مهم در رتبه‌بندی شرکت‌های برتر ایرانی موسوم به IMI100، میزان فروش شرکت‌هاست. در بسیاری از دیگر فهرست‌های مشابه در جهان، مانند فهرست 500 Fortune هم عامل فروش بیش از سایر عوامل اهمیت دارد و چنانچه شرکتی از این فیلتر عبور کرد، از منظر دیگر شاخص‌ها هم مورد بررسی قرار می‌گیرد. دسته‌بندی این شاخص‌ها هم شامل «شاخص‌های اندازه و رشد شرکت»، «شاخص‌های سودآوری و عملکرد»، «شاخص‌های بهره‌وری»، «شاخص‌های صادرات»، «شاخص‌های نقدینگی»، «شاخص‌های بدهی» و «شاخص‌های بازار» است.
ازاین‌رو، سازمان مدیریت صنعتی، بر اساس عامل فروش، شرکت‌ها را به 5 دسته 100 تایی تقسیم‌بندی کرده و در هر یک از این دسته‌ها، میزان فروش شرکت‌ها به‌یکدیگر نزدیک است. ازنظر گروه‌بندی موضوعی هم 32 گروه صنعتی یا به عبارت دیگر 32 رشته کسب‌وکار در فهرست IMI100مورد بررسی قرار گرفته‌اند. رئیس مرکز رتبه‌بندی 500 شرکت برتر ایران می‌گوید عامل انسانی در انتخاب شرکت‌ها دخالت ندارد و ازآنجا که تمام فرایند رتبه‌بندی به‌وسیله نرم‌افزارها انجام می‌پذیرد، خروجی فهرست از شفافیت کامل برخوردار است.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد آذربایجان
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
هفتاد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتادمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: