خبر خوب وزیر صنعت برای واحدهای تولیدی

خبر خوب وزیر صنعت برای واحدهای تولیدی

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ۴۰۰ هزار میلیارد ریال به دستور رئیس جمهوری برای تامین نقدینگی و کمک به سرمایه در گردش به واحدهای تولیدی تزریق می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از اقتصاد آنلاین، رضا رحمانی در آئین تجلیل از صادر کنندگان نمونه استان البرز افزود: این مبلغ در بهمن و اسفند ماه برای واحدهایی که در چرخه تولید و فروش فعال هستند تزریق می‌شود تا مشکلی بابت نقدینگی برای تکمیل ظرفیت نداشته باشند.
وی با بیان اینکه حمایت از تولید از برنامه های مهم دولت است، اضافه کرد: به این منظور با تمامی دستگاه‌های مرتبط با بخش تولید نشست‌هایی داشته‌ایم که اصلاحاتی در جاهایی صورت گرفته و مابقی نیز در حال انجام دادن است.
رحمانی با اشاره به دستاوردهای 40 سال انقلاب اسلامی در بخش تولید و صنعت گفت: اوایل انقلاب کمتر از سه شهرک صنعتی در کشور داشته‌ایم اما امروز این تعداد به بیش از 970 شهرک صنعتی مصوب رسیده است.
وی ادامه داد: امروز کشور ما در برخی تولیدات صنعتی جزو 10 کشور برتر دنیا است، به‌نحوی که در اوایل انقلاب تولید فولاد ما تنها 500 هزار تن بوده اما امروز این مقدار به 220 میلیون تن رسیده است.
رحمانی با بیان اینکه تولید واقعی مس در کشور 500 هزار تن است، افزود: سه پروژه بزرگ در این بخش در سه ماهه اول سال آینده راه اندازی می‌شود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت به پروژه‌های دهه فجر امسال اشاره و خاطر نشان کرد: 209 طرح در سراسر کشور با اعتبار 370 هزار میلیارد ریال بهره برداری می‌رسد.
رحمانی گفت: اشتغال مستقیم ایجادشده با راه‌اندازی این طرح‌ها بیش از 20 هزار نفر است.
وی با اشاره به اینکه حفظ تولید اولویت دولت و وزارت صنعت، معدن و تجارت است، گفت: در برخی از حوزه از جمله قطعه‌سازان موضوع ما ساماندهی است، نمی‌توانیم وضع موجود را نادیده بگیریم اما برنامه‌های به‌صورت بلند مدت و به‌تدریج اجرایی می‌شود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه مواد اولیه و قطعات مربوط به تولید در مناطق ویژه بدون ثبت سفارش صورت می‌شود و دولت نیز آن را تصویب کرده است، گفت: برخی واحدها هستند که یک قطعه می‌آورند برای اینکه خط تولیدشان نخوابد که به این منظور نیز پیگیری‌هایی توسط معاونت صنایع صورت گرفته تا واردات بدون انتقال ارز برای این واحدها صورت گیرد.
رحمانی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه نیاز است تا گمرک‌ها نیز همکاری‌های بیشتری داشته باشند، افزود: برای سال آینده باید صادرات محور باشیم، چرا که در صورتی که صادرات را جدی نگیریم با مشکل مواجه می‌شویم.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
صادرات محصولات فولادی ساماندهی شد
ابلاغ دستورالعمل اجرایی برنامه تولید و اشتغال
رشد صادرات بخش معدن تا ۸ میلیارد دلار
ارزش تولیدات معدنی کشور 20 میلیارد دلار است
هشدار تجاری فعالان اقتصادی
توسعه سنگان و توجه به مقوله انسانی
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد آذربایجان
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
هفتاد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتادمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: