ایمیدرو در حمایت از بخش خصوصی قاطع و مصمم خواهد بود
در نشست صمیمی رئیس هیات عامل ایمیدرو با سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات مطرح شد:

ایمیدرو در حمایت از بخش خصوصی قاطع و مصمم خواهد بود

جلسه مشترک ایمیدرو با هلدینگ سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات صبح امروز (یکشنبه 14 دی) در محل این هلدینگ با حضور مدیران و معاونان این دو مجموعه و شرکت‌های بزرگ سرمایه‌گذاری، صنعتی و معدنی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی هلدینگ سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات، در این جلسه ابتدا گزارش تحلیلی فشرده‌ای در مورد وضعیت اقتصاد و صنعت در مقیاس ملی وجهانی ارائه شد. 
سپس رئیس هیات عامل ایمیدرو به تشریح دستاوردهای سالیان اخیر کشور در حوزه معدن و صنایع معدنی پرداخت. دکتر غریب‌پور با تأکید بر لزوم شناخت نیازها و تعیین اولویت‌های صنعت، به برخی مزیت‌های صنایع معدنی نسبت به سایر صنایع در شرایط کنونی اشاره کرد.
وی مواردی چون دامنه وسیع مشتریان محصولات معدنی در سطح کشورهای جهان، ثبات، انعطاف‌پذیری، پتانسیل بالای ایجاد اشتغال و تأثیرگذاری جدی در توسعه متوازن کشور را ازجمله مزیت‌های مهم این صنعت برشمرد.
دکتر غریب‌پور گفت: 90 درصد معادن در فاصله کمتر از 20 کیلومتری روستاها و مناطق محروم قرار دارند. این امر بخش معدن را به ابزاری مؤثر در توسعه مناطق محروم و توزیع ثروت به‌عنوان یک ضرورت اجتماعی تبدیل کرده است.
رئیس هیات عامل ایمیدرو همچنین با اشاره به وجود روحیه همکاری و هم‌افزایی در بزرگان این صنعت به‌عنوان یک ویژگی برجسته و تعیین‌کننده افزود: نمونه این هم‌افزایی‌ها تشکیل کنسرسیوم‌های بزرگ و قدرتمندی در مجموعه فعالان این صنعت همچون کنسرسیوم اکتشاف با محوریت هلدینگ سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات بوده است. تلاش ما تقویت این ساختارها به‌ویژه در بخش خصوصی است.
 در ادامه این نشست مدیرعامل هلدینگ سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات به تشریح مهم‌ترین اقدامات انجام‌گرفته در این مجموعه پرداخت. مهندس عزیزاله عصاری ضمن تشریح چگونگی شکل‌گیری و برنامه‌های کنسرسیوم بزرگ اکتشافی کشور گفت: نکته مهم در توانمندی کنسرسیوم، حضور شرکت‌های بزرگی در ترکیب آن است که درمجموع، نزدیک به نیمی از تولید مواد اولیه و صادرات بخش معدن کشور را به‌عهده دارند.
مهندس عصاری در ادامه، اقدامات انجام‌شده را برای طراحی و اجرای بزرگ‌ترین اسکله تخصصی حمل‌ونقل مواد معدنی و فولاد در جنوب شرقی کشور با قابلیت بارگیری کشتی‌های 150هزارتنی تشریح کرد. وی تأکید کرد: لازمه اجرایی شدن طرح جامع فولاد و مواد معدنی در افق 1404 تأمین این زیرساخت‌ها در کشور است و هلدینگ سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات تمام توان خود را برای عملیاتی‌شدن این مهم به‌کار خواهد گرفت اما انتظار می‌رود بخش دولتی همچنان در حمایت و پشتیبانی این طرح‌ها جدی و مصمم باشد. 
مهندس عصاری حضور دکتر غریب‌پور در ایمیدرو و قاطعیت ایشان در پیشبرد اهداف مجموعه را فرصتی مغتنم برای فعالان صنعت دانست و اظهار امیدواری کرد با همکاری و هم‌افزایی موجود در بخش دولتی و خصوصی، امکان رشد و توسعه و گذار از شرایط سخت موجود در عرصه تولید فراهم شود.
در این نشست مدیران شرکت‌های بزرگ صنعتی و معدنی به طرح و گفتگو پیرامون موضوعات و مشکلات موجود در زمینه‌های مختلف پرداختند.
در جلسه مشترک ایمیدرو با هلدینگ سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات، علاوه بر مدیران و معاونین این مجموعه‌ها، مدیران عامل شرکت‌های سرمایه‌گذاری امید، چادرملو، گل‌گهر، گهرزمین، فولاد خراسان، ارفع، صبانور نیز حضور داشتند.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
نبود فرهنگ صنعتی، حلقه مفقوده آموزش در دانشگاه‌ها
اکتشاف همچنان در اولویت/ افزایش اقبال مردم به سهام معدنی‌ها در بازار سرمایه
ضرورت تدوین
تغییر مدیریت گل‌گهر را تکذیب می‌کنم
برنامه وسیع هلدینگ «ومعادن» برای ارتباط صنعت و دانشگاه
عزم جدی معدنی‌ها در تأمین انرژی و توسعه زیرساخت‌ها
آخرین وضعیت خرید سهام شرکت سرمایه‌گذاری امید توسط سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
هفتاد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتاد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتاد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتاد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتاد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: