مجتمع مس شهربابک تا پایان دی‌ماه خوش درخشید
مدیر مجتمع مس شهربابک خبر داد:

مجتمع مس شهربابک تا پایان دی‌ماه خوش درخشید

جلیل حسانی با بیان ‌این‌که افزایش تولید و استانداردهای محیط زیستی دو راهبرد مجتمع مس شهربابک در سال جاری است، گفت: خوشبختانه تولید پیش‌بینی‌شده برای کل سال در حوزه ذوب، لیچینگ و پالایشگاه با همت همه پرسنل مس شهربابک تا پایان دی‌‌ماه محقق شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از مس پرس، جلیل حسانی، مدیر مجتمع مس شهربابک با اعلام این خبر گفت: مجتمع مس شهربابک تا پایان دی‌ماه موفق به تولید 72 هزار تن کاتد، 80هزار تن آند و بیش از 5 هزار تن کاتد لیچینگ شده است که با این میزان تولید برنامه تولید سال 97 مجتمع مس شهربابک محقق شد.
حسانی با اشاره به اهمیت مسائل محیط زیستی در فرایند تولید و اهتمام ویژه مجتمع مس شهربابک در کنترل آلایندگی کارخانه ذوب خاتون‌آباد گفت: طی ده‌ماه گذشته با انجام فعالیت‌های ویژه و مستمر در همه واحدهای ذوب ازجمله عملیات، تعمیرات و الکتروفیلترها و انجام اصلاحات مدنظر در پارامترهای کنترل کوره فلاش، بهینه‌سازی شرایط بویلر و انجام تعمیرات و تغییرات در الکتروفیلترها، خوشبختانه غبار خروجی از الکتروفیلترهای فلاش و درایر در حد مجاز و استاندارد محیط‌زیست کنترل شده و این یکی از دستاوردهای مهم و حائز اهمیت در این بخش از مجتمع است.
وی تاکید کرد: بنابراین و با توجه به نتایج به‌دست‌آمده در حوزه محیط‌زیست می‌توان گفت که این راهبرد نیز طی ده‌ماهه نخست سال جاری محقق شده است.
مدیر مجتمع مس شهربابک با بیان این‌که در کنار این دو راهبرد اصلی، در زمینه بومی‌سازی و حمایت از کالای ایرانی در سال جاری اقدامات خوبی صورت گرفته است، گفت: نخستین اقدام در این زمینه برگزاری نمایشگاه نیازمندی‌ها و توانمندی‌های مجتمع مس شهربابک با محوریت بومی‌سازی در شهرستان شهربابک بود که بحمدالله تجربه برگزاری این نمایشگاه در شهرستان شهربابک خوب بود و منجر به ایجاد تعامل بین مجتمع و تولیدکنندگان و سازندگان شهرستان شد.
وی افزود: دومین اقدام در این حوزه آماده‌سازی زیرساخت‌های الکترونیکی برای ثبت درخواست‌ها بود که بر این مبنا سامانه اینترنتی خرید محلی به‌کمک نرم‌افزار سجاب (سیستم جامع اتوماسیون بازرگانی) راه‌اندازی شد.
حسانی با اشاره به این‌که توانمندسازی تولیدکنندگان با کمک کارشناسان فنی شرکت و مشاوره رایگان همراه با ارسال نمونه قطعات سومین اقدام مهم مجتمع مس شهربابک در حوزه بومی‌سازی بود، اظهار داشت: طراحی و ساخت (بومی‌سازی) دستگاه کاتد کنی امور لیچینگ میدوک با همکاری واحد طراحی و کارگاه ساخت مجتمع مس سرچشمه یک نمونه عینی از تلاش مجتمع مس شهربابک برای حمایت از کالای ایرانی بود که در سال جاری به نتیجه عملی رسید و از این اقدام مهم می‌توان به‌عنوان چهارمین دستاورد مجتمع مس شهربابک در حوزه بومی‌سازی نام برد.
به گفته مدیر مجتمع مس شهربابک تشکیل کمیته ساخت مجتمع به‌منظور بررسی امکان ساخت و بومی‌سازی قطعات مورد نیاز مجتمع به‌ویژه قطعات خارجی (خرید یا ساخت) و تشکیل کمیته مواد شیمیایی و روان‌کارها مجتمع به‌منظور بررسی امکان معادل‌سازی و جایگزینی مواد با منشأ خارجی از دیگر اقدامات ارزشمند مجتمع در راستای نهادینه کردن موضوع بومی‌سازی در مجتمع مس شهربابک است.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
53 درصد اقلام موردنیاز مجتمع مس شهربابک از شهرستان تأمین می‌شود
لوله‌های مسی تولید داخلی با کیفیت است
تولید و توسعه منوط به وجود کارگران بانشاط است
تولید آند و کاتد در اوج
بومی‌سازی دستگاه «کاتد کنی» در مجتمع مس شهربابک
مجتمع مس شهربابک در مسیر حذف کامل آلاینده‌های زیست‌محیطی
مجتمع مس سرچشمه و شهربابک در مسیر دستیابی به ایزو 50001
مدیر مجتمع مس شهربابک منصوب شد
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد آذربایجان
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
هفتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتادمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: