بومی‌سازی استراتژی راهبردی شرکت مس است
معاون هماهنگی شرکت مس:

بومی‌سازی استراتژی راهبردی شرکت مس است

مهدی مجدفر، معاون هماهنگی شرکت مس گفت: همواره در طول‌ سال‌های گذشته بومی‌سازی به‌عنوان یک استراتژی راهبردی در شرکت ملی صنایع مس ایران تعریف شده است و برای صیانت از تولید به‌دنبال بومی‌سازی مواد، قطعات، تجهیزات و ماشین‌آلات خطوط تولید بوده است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از مس پرس، مجدفر با بیان این‌که طی سال‌های گذشته کشور ایران همواره مورد تهدید قدرت‌های استکباری بوده و تولید به‌عنوان خط قرمز شرکت پیوسته با چالش‌هایی در زمینه تأمین قطعات و تجهیزات روبه‌رو بوده است، گفت: خوشبختانه مدیرعامل شرکت مس از همان ابتدای کار همواره موضوع بومی‌سازی مواد و قطعات ماشین‌آلات را مورد تأکید قرار داده و در این ارتباط متولی ویژه‌ای هم تعریف کرده است.
معاون هماهنگی شرکت مس تصریح کرد: فعالیت‌های مربوط به بومی‌سازی در شرکت مس با تعیین این متولی به‌جد شروع شده و مواردی که سابقه ساخت داخل داشته مجدداً سفارش گذاری شده است.

وی افزود: علاوه بر این، موارد جدید هم هم‌زمان با خرید خارجی به‌صورت آزمایشی جهت تست به خطوط تولید ارسال و نتیجه آن جهت تأیید نهایی همکاران خط تولید پیگیری می‌شود.
مجدفر با اشاره به بالارفتن نرخ ارز و بالا رفتن قیمت خرید قطعات خارجی اظهار داشت: در این شرایط ساخت داخل و بومی شدن قطعات توجیه اقتصادی داشته و به نفع شرکت است.
وی تاکید کرد: در زمینه بومی‌سازی همکاری همکاران خطوط تولید بسیار مهم است؛ زیرا هر قطعه چه از خارج و چه از داخل بایستی مورد تأیید همکاران خط تولید قرار بگیرد.
معاون هماهنگی شرکت مس در ادامه به مدیریت‌ قراردادهای پیمانکاری در سال 97 به‌خاطر بالا رفتن قیمت ارز اشاره کرد و گفت: در سال 1397 با توجه به جهش نرخ ارز با چالش جدی در ارتباط با قراردادهای پیمانکاری مواجه شدیم و تقریباً اکثر پیمانکاران برای ادامه همکاری با مشکل ارز مواجه شدند.
وی با بیان این‌که حتی در این شرایط بخش ریالی قرارداد هم دچار افزایش ناشی از تورم شد گفت: خوشبختانه با موافقت مدیرعامل شرکت مس و همکاری هیأت‌مدیره دستورالعمل نحوه جبران آثار ناشی از افزایش قیمت ارز در قراردادهای ریالی فاقد تعدیل را مصوب و توانستیم ادعای پیمان‌کاران را در این چارچوب مدیریت کنیم که شرکت دچار کمترین آسیب مالی شود و همچنین پیمان‌کاران بتوانند به فعالیت خود ادامه دهند.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
صنعت مس با کیمیای تحقیق و توسعه به بهره‌وری می‌رسد
شرکت مس پیشرو در سرمایه‌گذاری‌های معدنی
مجموعه مس هماهنگ برای افزایش تولید و توسعه
به توازن رسیده‌ایم
راهکارهای رفع موانع توسعه معدن مس سونگون
مدیریت نقدینگی رمز موفقیت مس
رشد 18 درصدی فعالیت‌های اکتشافی شرکت مس
کاهش چشمگیر قیمت تمام شده مس محتوی معدنی شرکت مس
افزایش تولید شرکت ملی مس؛ آند 82 درصد و کاتد 70 درصد
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد آذربایجان
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
هفتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتادمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: