معدن‌کاری طلا دوباره رونق گرفت

معدن‌کاری طلا دوباره رونق گرفت

معدن‌کاری طلا پس از بیش از نیم دهه رکود دوباره وارد رونق شده است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از اقتصاد آنلاین، طبق گزارش بلومبرگ، تولیدکنندگان طلا پس از سال‌ها در حاشیه بودن، ناگهان به داغ‌ترین موضوع دنیای معدن تبدیل شدند. 
طی بیش از نیم دهه، معدنکاری طلا در یک رکود گیر کرده بود، سرمایه‌گذاران در اقدامی اشتباه طلا را کنار گذاشته بودند و این فلز با قیمت راکد شمش از یاد رفته بود. بعد در ماه دسامبر یک معامله بزرگ و شگفت انگیز صنعت را زیر و رو کرد. 
خرید 5.4 میلیارد دلار طلا توسط شرکت بریک گلد از شرکت لندگلد ریسورسز باعث به‌وجود آمدن یک زنجیره عکس‌العمل شد که طی آن شرکت نیومونت ماینینگ،یک معامله ده میلیارد دلاری با شرکت گلدکورت کانادا در ماه گذشته بست. اوج ناگهانی فعالیت‌ها که همزمان شد با افزایش قیمت شمش در اواخر 2018، علاقه به طلا را دوباره بیدار کرد و کل صنعت را به تکاپو انداخت که خریدار بعدی کیست. 
مارتین هورگان، مدیر اجرایی توروگلد گفت: زمان جالبی برای معدن‌کار طلا شدن است در حالی که سرمایه‌های متخصص همچنان از شرکت‌های سودده حمایت می‌کنند، افزایش دوباره قیمت طلا می‌تواند سرمایه‌های عمومی را به این بخش برگرداند. 
در حالی که هزاران مدیر اجرایی، سرمایه‌گذار و بانکدار به شهر کیپ می‌آیند تا در کنفرانس سالانه معدن‌کاری ایندابا شرکت کنند، یک مسئله اصلی مورد بحث احتمالا آینده صنعت معدن‌کاری طلای خود آفریقا است. 
تولید طلای این کشور برای چهاردهمین ماه پیاپی کاهش داشت چون این بخش درگیر فشارهای هزینه، چالش‌های ژئولوژیکی و درگیری‌های شغلی است. شرکت آنگولاگلد آشانتی، بزرگترین تولیدکننده که مقرش در ژوهانسبورگ است، در حال خروج از آخرین پروژه‌های طلای آفریقای جنوبی است. 
سهام طلا هم با جهش قیمت شمش بالا رفته است‌. رونق شگفت‌انگیز ماه دسامبر طلا تا 2019 هم ادامه یافت در حالی که نگرانی در مورد رشد کند اقتصادی و دارایی‌های سرمایه‌ای معامله شده در بازار سهام همچنان وجود دارد. 
برای معدن‌کاری ایندابا هم فرصت خوبی برای رونق است. طی سال‌های اخیر بزرگترین تولیدکنندگان جهان حضور کمرنگی در منظر عام و در کنفرانس‌ها داشته‌اند. هیچ نشانه‌ای از مقامات اجرایی گلنکور پی ال سی یا گروه BHP وجود نداشت و نقش گروه ریو تینتو هم کاهش یافته است. 
تنها شرکت آنگولا امریکن، یک معدن کار صد ساله بر روی ذخایر طبیعی آفریقای‌جنوبی، مدیرش را به این کنفرانس در سال جاری می‌فرستد. 
صنعت طلا دارد خودش را نشان می‌دهد. مارک ویستر رئیس جدید بریک و کلوین داشینسکی رئیس انگلوگلد هم در برنامه کنفرانس حضور دارند‌ در حالی که نیومونت رئیس روابط خارجی خود را می‌فرستد.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد آذربایجان
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
شصت و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 62 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

پنجاه و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

پنجاه و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

پنجاه و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 56 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

پنجاه و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

پنجاه و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

پنجاه و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 54 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

پنجاه و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

پنجاه و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

پنجاه و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 54 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: