ذوب آهن اصفهان پیشگام استفاده بهینه و بازچرخانی آب در صنعت کشور است

ذوب آهن اصفهان پیشگام استفاده بهینه و بازچرخانی آب در صنعت کشور است

نشست بررسی دستاوردها، عملکرد و مشکلات ذوب آهن اصفهان با حضور دکتر محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و هیات همراه، دکتر عباس رضایی استاندار اصفهان، جمعی از مسئولان هلدینگ شستا و مسئولان ذوب آهن اصفهان یک شنبه 14 بهمن ماه در اصفهان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی ذوب آهن اصفهان، دکتر شریعتمداری در این نشست گفت: بسیار علاقه‌مند بودم که با حضور در ذوب آهن اصفهان مادر صنعت فولاد کشور، قدردان زحمات تلاشگران این شرکت باشم اما قطعاً در اولین فرصت در بین تلاشگران این شرکت حاضر خواهم شد.

وی افزود : ایجاد ذوب آهن اصفهان یکی از مهمترین ابعاد توسعه کشور را که بخش صنعت است، رقم زد و در رشد ظرفیت تولید فولاد کشور که امروز به 25 میلیون تن رسیده، نقش مهمی ایفا کرده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزایش بهره وری نیروی انسانی، ایجاد امنیت شغلی و صیانت از نیروی انسانی را بسیار مهم دانست که در مجموعه موجب افزایش ارزش افزوده برای سازمان می‌شود.

این مقام مسئول از ذوب آهن اصفهان به‌دلیل کاهش 35 درصدی در مصرف آب قدردانی و تصریح کرد: این مجتمع عظیم صنعتی پیشگام استفاده بهینه و بازچرخانی آب در صنعت کشور است.

دکتر شریعتمداری با اشاره به مشکلات ذوب آهن در تامین مواد اولیه، گفت: این مجتمع عظیم صنعتی، در راه‌اندازی معادن کشور نقش مهمی ایفا کرده و هم‌اکنون هم آرم آن در بسیاری از معادن می‌درخشد اما امروز با مشکلاتی مواجه است که برای حل آن باید اقدامات لازم در حوزه مدیریت و مالکیت معادن انجام شود.

دکتر عباس رضایی استاندار اصفهان نیز در این نشست، تلاشگران ذوب آهن اصفهان را سرمایه‌ای ارزشمند برای نظام جمهوری اسلامی دانست و گفت: یکی از پروژه‌های مهمی که می‌توان با ریل تولیدی ذوب آهن به انجام رساند و ارزش بسیاری نیز برای استان اصفهان و صنایع این استان دارد، پروژه قطار شهری از اصفهان به‌سمت غرب استان است که قطعاً اثرات زیست محیطی بسیاری دارد.  

استاندار اصفهان با اشاره به مشکلات ذوب آهن در تامین مواد اولیه گفت: اقدامات مختلفی برای حل این مشکل در دست اقدام است. پروژه دو بانده شدن راه آهن بافق - اصفهان که ردیف بودجه نیز دارد می‌تواند در این امر موثر باشد و هزینه‌های ذوب آهن را نیز کاهش دهد‌.  

وی در ادامه اهتمام این شرکت در کاهش 35 درصدی مصرف  آب را شایسته قدردانی دانست و گفت: رسیدگی به مشکلات ذوب آهن اصفهان اهمیت خاصی دارد و استانداری آمادگی لازم برای هر گونه حمایت از این واحد صنعتی را دارد.

دکتر محمد رضوانی‌فر، مدیرعامل هلدینگ شستا نیز در این نشست از ایجاد یک میز تخصصی و کارگروه مستمر برای رسیدگی به مشکلات ذوب آهن اصفهان خبر داد و گفت: هم اکنون اقدامات خوبی برای تهاتر بدهی‌های این شرکت صورت گرفته است که تداوم دارد.

وی افزود : درجهت حمایت از سهام این شرکت، منابع حاصل از دارایی ذوب آهن اصفهان در جهت افزایش سرمایه به‌کار گرفته می‌شود.

مدیرعامل هلدینگ شستا افزود: برای تامین مواد اولیه ذوب آهن، تفاهم‌نامه‌ای در دست امضاء است تا 6 و نیم میلیون تن سنگ آهن برای این شرکت تامین شود.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که با همکاری و حمایت مسئولان، این شرکت به روزهای اوج خود بازگردد.

احمد زمانی، مدیرعامل شرکت صدرتامین در این نشست گفت: ذوب آهن اصفهان اگر چه در اصفهان است اما تاثیرات و اهمیت ملی دارد و قطعاً مشکلات و مسائل آن هم در سطح ملی قابل تحلیل است.

وی افزود: ذوب آهن اصفهان با امکانات کنونی خود قادر به تولید 4 میلیون تن فولاد در سال است که هم‌اکنون این مقدار تولید ندارد. لذا تلاش ما این است که این ظرفیت محقق شود تا مشکلات این مجموعه کاهش یابد.

مدیرعامل شرکت صدرتامین تصریح کرد: برخی خصوصی‌سازی‌های صورت گرفته، غیرکارشناسی بود که متاسفانه بخش مهمی از این آسیب‌ها متوجه ذوب آهن اصفهان شد و باعث شد این شرکت امروز با مشکل تامین مواد اولیه مواجه باشد.  

زمانی گفت: ذوب آهن اصفهان باید سهم بیشتری در صنعت فولاد کشور داشته باشد. در این راستا با ریسک پذیری بالا به‌دنبال این افزایش سهم هستیم و امید است این صنعت ملی به‌ویژه در امر تولید، شکوفاتر از گذشته شود. 

مهندس یزدی‌زاده، مدیر عامل ذوب آهن اصفهان نیز از دستاوردهای اخیر این شرکت خبر داد و گفت: همزمان با آغاز دهه فجر پیروزی انقلاب اسلامی، تلاشگران ذوب آهن اصفهان موفقیت‌های خوبی حاصل کرده‌اند که خبر آن به‌زودی منتشر می‌شود.

وی افزود : هم‌اکنون پارت دوم ریل UIC60 ذوب آهن اصفهان برای تحویل به بازار آماده است و قراردادهایی نیز برای تحویل ریل منعقد شده است.

مهندس یزدی زاده گفت: این شرکت امروز با توان و دانش تلاشگران خود قادر به تولید تمام انواع ریل مورد نیاز کشور است.

وی تصریح کرد: ذوب آهن اصفهان تنها با 55 درصد ظرفیت خود کار می‌کند که این امر ناشی از مشکل تامین مواداولیه است و  برای حل این مشکل به حمایت دولت نیاز داریم که  اقدامات خوبی نیز در حال انجام است.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
تاکید بر اهمیت صادرات ذوب‌آهن اصفهان در نشست سهامداران حقوقی
با تامین به موقع مواد اولیه ظرفیت تولید ذوب آهن تکمیل می‌شود
مجلس و دولت برای تامین مواد اولیه ذوب آهن اصفهان به‌زودی تصمیمات موثری می‌گیرند
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
هفتاد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتاد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتاد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتاد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتاد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: