طرح کک‌سازی زغال‌سنگ طبس به ظرفیت ۴۵۰هزار تن آماده راه‌اندازی است
مدیرعامل هلدینگ سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات:

طرح کک‌سازی زغال‌سنگ طبس به ظرفیت ۴۵۰هزار تن آماده راه‌اندازی است

مدیرعامل هلدینگ سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات گفت: به‌دلیل شرایط خاص کشور تنها به فکر حفظ شرایط تولید و وضعیت فعلی هستیم و توسعه را محدود کرده‌ایم تا شرایط به ثبات برسد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از ایلنا، عزیزالله عصاری مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه و معادن و فلزات با بیان اینکه گندله‌سازی 500 هزار تنی صبانور امروز از سوی جهانگیری معاون اول رییس جمهور در همدان‌ به بهره‌برداری رسمی می‌رسد، گفت: طرح کک‌سازی زغال‌سنگ طبس به ظرفیت ۴۵۰هزار تن آماده راه‌اندازی است.

وی ادامه داد: طرح کک‌سازی طبس در شرایط سخت تحریم به‌صورت آزمایشی آماده راه‌اندازی شده است. یک شرکت چینی، اجرای این پروژه را برعهده داشت که با شروع تحریم‌ها، از ادامه همکاری با ما خودداری کرد. با این وجود، پروژه یاد شده با همت متخصصان داخلی و استفاده از متخصصان چینی که به کشور دعوت کردیم راه‌اندازی شد.

عصاری با بیان اینکه ۵ میلیارد یورو سرمایه‌گذاری در شرکت معادن و فلزات در دستور کار است، اعلام کرد: به‌دنبال کانال مالی جدیدی هستیم.

وی گفت: در شرکت‌های زیرمجموعه (گل‌گهر، صبانور، خراسان، گهر زمین و ...) مجموعا ۲ میلیارد یورو پروژه راه‌اندازی شده است.

مدیرعامل هلدینگ سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات تصریح کرد: پروژه‌های دیگری نیز با سرمایه ۵ میلیارد یورو تعریف شدند که قرار بر این بود، تامین مالی این پروژه‌ها از طریق جذب فاینانس‌های خارجی تامین شود؛ هرچند که با اعمال تحریم‌های مجدد، خللی در روند تامین مالی ایجاد شد.

عصاری افزود: اگر شرایط تحریم‌ها نبود شرکت معادن و فلزات می‌توانست نقش بی‌نظیری در اقتصاد و بورس داشته باشد. با وجود تمام محدودیت‌ها، هر ماه نشستی را با حضور مدیران عامل شرکت‌های زیرمجموعه برگزار می‌کنیم تا چالش‌ها برطرف شوند که به نتایج مطلوبی هم رسیده‌ایم که به‌موقع اعلام خواهد شد.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه و معادن و فلزات عنوان کرد: هم‌اکنون به‌دلیل شرایط خاص کشور تنها به فکر حفظ شرایط تولید و وضعیت فعلی هستیم و توسعه را محدود کرده‌ایم تا شرایط به ثبات برسد.

عصاری تصریح کرد: دولت باید به صادرات و تامین مواد اولیه فولاد مبارکه کمک جدی کند. به وزیر و مقامات دولتی کشور توصیه کردم که به‌شدت به فکر فولاد مبارکه اصفهان در شرایط فعلی باشند و برای حفظ زنجیره تولید در شرکت‌های زیرمجموعه هلدینگ توسعه معادن و فلزات (دارای تولید سنگ آهن، کنسانتره و گندله)، هوای فولاد مبارکه اصفهان را داشته باشند چرا که این شرکت تولیدی حدود نیمی از فولاد کشور را در اختیار دارد و حفظ تولید این مجموعه، اهمیت ویژه‌ای برای ما دارد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
نبود فرهنگ صنعتی، حلقه مفقوده آموزش در دانشگاه‌ها
تغییر مدیریت گل‌گهر را تکذیب می‌کنم
برنامه وسیع هلدینگ «ومعادن» برای ارتباط صنعت و دانشگاه
«ومعادن» هلدینگ انرژی خود را توسعه می دهد
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد سیرجان ایرانیان
جشنواره ملی فولاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
نود و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: