اعمال ممنوعیت برای واردات الکتروموتور
مدیر برنامه‌ریزی و تولید شرکت جمکو پیشنهاد داد:

اعمال ممنوعیت برای واردات الکتروموتور

مدیر برنامه‌ریزی و تولید شرکت جمکو با بیان اینکه سیاست‌های کلان کشوری باید بازنگری شود، گفت: با ممنوعیت واردات الکتروموتورهایی که تولیدکننده‌های ایرانی توان ساخت آن را دارند می‌شود به توسعه این صنعت کمک کرد، در این حالت تمامی صنایع ملزم هستند موتور مورد نیاز مجموعه خود را از تولیدکننده داخلی تهیه کنند. در برخی موارد موتورهای ساخت داخلی از نمونه‌های اروپایی نیز بهتر هستند.

اسماعیل فرجام فر در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، اظهار داشت: این شرکت توان ساخت الکتروموترهای LV (ولتاژ پایین)، MV (ولتاژ متوسط) و HV(ولتاژ بالا) را دارد. شرکت جمکو در حال حاضر قادر به ساخت الکتروموتورهای 5.5 تا 450 کیلووات در دو تیپ YU و YD با پوسته چدنی است. همچنین با داشتن واحد تحقیق ‌و توسعه و واحد مهندسی کاردان، فناوری لازم جهت تولید الکتروموتورهای خاص را دارد. 
وی با عنوان اینکه الکتروموتور در صنایع مختلفی مانند نفت و گاز، فولاد، پتروشیمی سیمان و انتقال آب استفاده می‌شود، بیان کرد: به طور کلی از الکتروموتور در صنایع مادر استفاده می‌شود.
فرجام فر گفت: ما توان ساخت هرگونه الکتروموتوری را داریم، مجموعه ما تا امروز هر الکتروموتوری را که مشتری سفارش داده، تولید کرده است. مجموعه ما در حال حاضر موتور 6.6 مگاواتی را تولید کرده است، همچنین دانش و توان ساخت الکتروموتور تا توان 10 مگاوات در دوحالت روتور سیم پیچی و روتور قفس سنجابی را با ای پی های مختلف داریم
و با توجه به راه اندازی آزمایشگاه تست الکتروموتوهای ضد اتفجار به تولیدکنندگان این صنعت در دنیا نیز اضافه شدیم
وی با بیان اینکه هنوز مشتری‌های ایرانی به الکتروموتورهای ساخت داخلی اعتماد ندارند، عنوان کرد: بازار مصرف الکتروموتورها در ایران بسیار مناسب است، اما تولیدکنندگان داخلی سهمی کمتر از 20 درصد از این بازار را به خود اختصاص داده‌اند و مابقی الکتروموتورها از برخی کشورهای اروپایی(المان- فرانسه و..) وارد بازار ایران می‌‎شود. اما بیشترین سهم از بازار الکتروموتور ایران را کشور چین به دلیل قیمت پایین محصولات در اختیار دارد.
مدیر برنامه‌ریزی و تولید شرکت جمکو با بیان اینکه تقاضای الکتروموتور در ایران زیاد است، گفت: در ایران عمده الکتروموتورهای مصرفی در صنایع مختلف را سه شرکت بزرگ و صاحب نام می‌سازند، اگر نیاز کشور بخواهد تماما از منابع داخلی تامین شود، باید دولت به این صنعت کمک و شرایط مناسبی را برای انها فراهم نماید
مدیر برنامه‌ریزی و تولید شرکت جمکو با بیان اینکه این شرکت با داشتن دو واحد تست فشار قوی و فشار ضعیف منحصر به فرد در منطقه توانسته الکتروموتور با کیفیت و استاندارد جهانی تولید کندو تائید استاندارد کشورهای اروپایی را اخذ کند. گفت: عمده مواد اولیه برای ساخت الکترومور ورق سیلیکون، فولاد، بلبرینگ، مواد عایقی، سیم و شمش مسی است که فولاد، سیم لاکی و شمش مسی از داخل کشور و مابقی وارداتی هستند.
فرجام فر با بیان اینکه در الکتروموتورهای 5.5 تا 450 کیلووات از سیم‌لاکی مسی ساخته می‌شوند، و در الکتروموتورهای فشار قوی از شمش مسی استفاده می‌شود.
وی در پایان گفت: استاندارد سیم‌لاکی در کیفیت الکتروموتور بسیار مهم است، ما با یکی از شرکت‌های داخلی که سیم‌لاکی تولید می‌کند، همکاری می‌کنیم. این واحد تولیدی براساس استاندارد مورد نظر ما خط تولید خود را تغییر داد. با توجه به کیفیت سیم‌لاکی‌های تولید شده در کشور ما هیچ مشکلی برای تامین سیم مسی نداریم.
انتهای پیام//

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 1
  • 0
  •  
  •  
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد آذربایجان
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
هفتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتادمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 66 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: