افتتاح 6 طرح صنعتی و عمرانی با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در استان مرکزی

افتتاح 6 طرح صنعتی و عمرانی با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در استان مرکزی

در سفر معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت به زرندیه 6 طرح اقتصادی و عمرانی با مجموع سرمایه‌گذاری یک هزار و 345 طرح و اشتغالزایی 83 نفر به بهره‌برداری رسید.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از شاتا، فرشاد مقیمی در حاشیه بهره‌برداری از طرح‌های عمرانی و اقتصادی شهرستان زرندیه گفت: تلاش دولت تدبیر و امید برای بهره‌برداری از طرح‌های اقتصادی، عمرانی و خدماتی چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی، به 12 هزار شغل پایدار انجامید.

به گفته او 360 طرح صنعتی در سراسر کشور دردهه فجر امسال درحال بهره‌برداری است که سهم استان مرکزی از آن 26 طرح است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت سهم استان مرکزی با ماهیت صنعتی از اشتغالزایی طرح‌های اقتصادی، عمرانی و خدماتی دهه فجر را 2 هزار فرصت شغلی جدید عنوان کرد و گفت: حمایت‌های گسترده‌ای در راستای فعال‌سازی واحدهای صنعتی نیمه‌فعال و مشکل‌دار استان مرکزی انجام شده و طرح‌های بهره‌برداری شده امسال دهه فجر نیز نقش پررنگی در رونق اقتصادی و تولید دارند.

مقیمی همچنین اعلام کرد: به دستور وزیر محترم صنعت، معدن وتجارت، کمیته تامین مواد اولیه در ستاد تسهیل استان‌ها تشکیل شده و در این کمیته به‌صورت مستمر مشکلات واحدهای صنعتی برای تامین اولیه موردنیاز تولید مورد پایش قرار می‌گیرد.

وی گفت: نشست‌های ستاد تسهیل ملی برای ساماندهی و رفع موانع کنونی حوزه تولید تمهیداتی در حل مشکلات گمرکی دارد و برای چاره‌جویی چالش‌های بانکی نیز هفته آینده نشستی ویژه در راستای سهولت اعطای تسهیلات ارزی و ریالی برگزار می‌شود.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: هیات دولت نیز برای خروج واحدهای تولیدی و صنعتی از رکود 40 هزار میلیارد ریال مصوب کرده و این رقم توسط رئیس جمهوری ابلاغ شده است که در نشست‌های تخصصی با بانک‌ها به‌زودی ساز و کار پرداخت تسهیلات اعلام می‌شود.

معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: تصمیم دولت برای ممنوعیت واردات یکهزار و 339 قلم کالا آثار مستقیم بر رونق تولید می‌گذارد و با این اقدام ظرفیتی به ارزش چهار میلیارد و 600 میلیون دلار در بازارهای داخلی برای عرضه محصولات داخلی ایجاد شد.

خودکفایی در تولید جوهر چاپگر مقیمی در مراسم بهره‌برداری از واحد صنعتی مرکب پاسارگاد ایرانیان زرندیه نیز گفت: با راه‌اندازی این واحد ایران در تامین نیاز جوهر چاپگر به خودکفایی رسید که این دستاورد بزرگی است.

وی ادامه داد: تولید این محصول سالانه 45 میلیون دلار صرفه جویی ارزی برای کشور به‌همراه دارد و سیاست کشور در تداوم راه اندازی واحدهای کلیدی در تامین نیاز داخل و قطع وابستگی است.

معاون امورصنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: هدفگذاری مجموعه طرح‌هایی که این وزارتخانه برای تولید داخل صورت گرفته بر 10 میلیارد دلار است و انتظار می رود که با راه‌اندازی آن‌ها روزبه‌روز اقتدار اقتصادی کشور بیشتر شود.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد آذربایجان
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
هفتاد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتادمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: