توان تولید 100 درصد ترانسفورماتور مورد نیاز کشور توسط تولیدکنندگان داخلی
رئیس تبلیغات شرکت آریا ترانسفو در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین» مطرح کرد؛

توان تولید 100 درصد ترانسفورماتور مورد نیاز کشور توسط تولیدکنندگان داخلی

رئیس تبلیغات شرکت آریا ترانسفو گفت: امکان تامین 100 درصد ترانس‌های مورد نیاز کشور توسط تولیدکنندگان داخلی وجود دارد.

حسین اذانی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، اظهار داشت: در برخی موارد مشتریان ترجیح می‌دهند از ترانس وارداتی استفاده کنند، البته این خریدها یک انتخاب شخصی است و ربطی به کیفیت بالاتر ترانس‌های خارجی ندارد. همان‌طور که گفتم کیفیت ترانس‌های داخلی مطلوب است. تولیدکنندگان داخلی توان تامین ترانس‌های مصرفی کشور را به صورت تمام و کمال دارند.

وی با عنوان اینکه در هر جایی که نیاز به تغییر ولتاژ باشد، از ترانسفورماتور استفاده می‌کنند، بیان کرد: در صنعت برق کشور از ترانسفورماتورهای بسیار بزرگ نیروگاهی و ترانسفورماتورهای شبکه توزیع استفاده می‌کنند. علاوه بر صنعت برق، ترانسفورماتور در صنایع دیگر نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

رئیس تبلیغات شرکت آریا ترانسفو با بیان اینکه از ترانسفورماتور برای تبدیل ولتاژ استفاده می‌شود، عنوان کرد: ترانسفورماتور وسیله‌ای است که انرژی الکتریکی را بین دو یا چند سیم‌پیچ از طریق القای الکترومغناطیسی منتقل می‌کند. به این شکل که با عبور جریان از داخل سیم اطراف آن سیم میدان مغناطیسی ایجاد شده و با حرکت هادی در این میدان و قطع آن، هادی نیرو محرکه ایجاد می‌کند.

اذانی با اشاره به اینکه کیفیت ترانسفورماتورهای تولید شده در داخل کشور در برخی زمینه‌ها از نمونه مشابه خارجی بهتر است، بیان کرد: از نظر کیفیت مواد اولیه و تکنولوژی ساخت ایران موقعیت بسیار مطلوبی دارد، دانش فنی مجموعه ما از شرکت «رویال اسمیت» هلند است که بیش از 107 سال در زمینه تولید ترانس قدرت فعالیت می‌کند، این شرکت قدیمی‌ترین سازنده ترانسفورماتور در جهان و از لحاظ تکنولوژی تولید نیز هم‌تراز شرکت «زیمنس» است.

وی با بیان اینکه در بازار ایران بستر لازم برای فعالیت تمامی تولیدکنندگان ایرانی فراهم است، گفت: ایران از لحاظ تکنولوژی تولید، توان ساخت انواع ترانسفورماتورهایی که در جهان ساخته می‌شود را دارد، دو شرکت «آریا ترانسفو» به عنوان بزرگترین تولیدکننده ترانسفورماتور در خاورمیانه و شرکت معتبر «ایران ترانسفو»، از بزرگان این صنعت هستند و توانسته‌اند ترانس‌های با کیفیتی تولید کنند که توان رقابت در بازارهای بین‌المللی را نیز داشته باشد، تقریبا بیشترین سهم از فروش بازار داخلی نیز مربوط به این دوشرکت است. سهم از فروش بازار ترانسفورماتو.ر شرکت آریا ترانسفو50 تقریبا درصد است.

رئیس تبلیغات شرکت آریا ترانسفو با بیان اینکه بیشتر قطعات مصرف شده در ساخت ترانسفورماتور وارداتی است، عنوان کرد: اجزای تشکیل‌دهنده ترانسفورماتور ورق هسته، بوشینگ، روغن ترانس و تپ چنجرها هستند که بیشتر این قطعات از طریق واردات تامین می‌شوند، تقریبا می‌توان گفت علاوه بر نبود دانش کافی برای ساخت ، واردات این قطعات نسبت به تولید آن با صرفه‌تر است. در واقع در صورت ساخت داخلی نمونه قطعه داخلی کیفیت لازم را ندارد.

 

اذانی با عنوان اینکه باید صادرات ترانس افزایش یابد، تصریح کرد:کیفیت ترانس‌های تولیدی داخل کشور برای صادرات خوب است، ما در حال حاضر  به کشورهای عراق، سوریه و افغانستان صادرات نیز داریم. ما توان این را داریم که سهم بیشتری از بازارهای جهانی داشته باشیم. اگر مشکلات برگشت ارز مرتفع شود صادرات می‌تواند توسعه یابد.

رئیس تبلیغات شرکت آریا ترانسفو گفت: در یک طبقه‌بندی می‌توان ترانسفورماتورها را به سه دسته تقسیم کرد. ترانسفورماتورهای دسته توزیع، فوق توزیع و قدرت، هر سه نوع این ترانسفورماتورها در شرکت آریا ترانسفو تولید می‌شود. گستره تولیدات بخش توزیع شامل انواع مختلف ترانسفورماتورهای توزیع اعم از روغنی و خشک تا توان  4000 کیلوولت آمپر و ردیف ولتاژ تا 36 کیلو ولت می‌باشد.

وی ادامه داد: در برخی موارد صنایع سفارش ترانسفورماتور خاصی دارند، به‌طور مثال نیاز به ترانسفورماتورهایی با مشخصات منحصر به فرد و متفاوت مانند اتصالات خاص، محدوده زیاد تغییرات ولتاژ، جریان خروجی بالا، سیستم‌های خنک‌کنندگی خاص دارند. از مهم‌ترین انواع این ترانسفورماتورها می‌توان به موارد ترانسفورماتورهای شیفت فاز، ترانسفورماتورهای کوره و یکسو ساز، ترانسفورماتورهای دو و چند ولتاژ و ترانسفورماتورهای پست موبایل اشاره کرد.

اذانی در پایان گفت: آینده این صنعت متاثر از سیاست‌های کلان کشور است، در واقع پیشرفت آینده صنایع مختلف مرتبط با توسعه اقتصادی کشور است.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
قدرت خرید سیم و کابل برقی کاهش یافته است
تولید 70 واگن آلومینیومی برای مترو تهران
تعمیرات به جای تولید کشتی
تحریم‌های داخلی موثرتر از تحریم‌های خارجی!
جریمه‌ای کم‌تر از قیمت یک کلاف سیم!
نظارت بر صنعت سیم و کابل بسیار ضعیف است
استفاده از کالاهای سبز می‌تواند میزان مصرف سیم‌لاکی را افزایش دهد
در حال حاضر تولید ژنراتور متوقف شده است
سیم‌لاکی داخلی با کیفیت است
اعمال ممنوعیت برای واردات الکتروموتور
لاک تولید شده در ایران مرغوبیت ندارد
سهم پایین تولیدکنندگان داخلی از بازار دیزل ژنراتور ایران
نحوه تعیین مالیات، آفت جان تولیدکنندگان
تولید سیم‌لاکی آلومینیومی به صرفه نیست
برای بقا تلاش می‌کنیم
سیم لاکی تضمین کننده کیفیت محصول نهایی است
بازار سیم‌لاکی متشنج است
رقبای ترک گوی سبقت را از ما می‌ربایند
نگاهی به بازار خرده‌فروشی سیم‌لاکی در پامنار تهران
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد آذربایجان
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
هفتاد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتادمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: